Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdnica. Potrzebna modlitwa o pokój

Szczególna intencja - o pokój – towarzyszyła czcicielom Matki Bożej Świdnickiej, podczas cotygodniowej Mszy św. w katedrze, pod przewodnictwem bp Ignacego Deca.

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

modlitwa o pokój

ks. Mirosław Benedyk

Biskup senior w kaplicy Matki Bożej Świdnickiej, Uzdrowienia Chorych

Biskup senior w kaplicy Matki Bożej Świdnickiej, Uzdrowienia Chorych

Rozpoczynając Eucharystię we wtorek 15 lutego, biskup senior diecezji świdnickiej nawiązał do listu abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP, wystosowanego do siedmiu zwierzchników Kościołów chrześcijańskich w Rosji i na Ukrainie, a także w Polsce, cytując zdanie: „Połączmy duchowy wysiłek wyznawców Chrystusa różnych wyznań wspólnie zanosząc gorącą modlitwę do tego który sam jest pokojem, aby zażegnać widmo kolejnej wojny w naszym regionie”.

- Przez pośrednictwo Matki Najświętszej módlmy się szczególnie o pokój, bo rzeczywiście zawisło widmo wojny nad Europą. Tutaj w naszym regionie mamy świadomość, że jesteśmy sąsiadami zarówno Rosji jak i Ukrainy i to, co może się tam wydarzyć, może mieć skutki bardzo takie poważne dla nas. Dlatego bądźmy obecni w tej modlitwie. Mamy przeświadczenie, które płynie z wiary, że losy świata znajdują się ciągle w dłoniach Boga, dlatego trzeba modlitwą wypełnić nasze starania o pokój na świecie, bo nie można tylko polegać na politykach i ich rozmowach, które są potrzebne, ale nie mniej potrzebna jest nasza modlitwa i pokuta w tych ważnych intencjach – mówił bp Dec.

Do specjalnej nowenny za wstawiennictwem Maryi i św. Andrzeja Boboli, z modlitwą do Boga o pokój, wezwał także bp Marek Mendyk.

2022-02-23 08:00

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podaj rękę Ukrainie

Niedziela lubelska 13/2022, str. V

[ TEMATY ]

modlitwa o pokój

Paweł Wysoki

Ks. Stefan Batruch (z lewej) apelował o wspólną modlitwę chrześcijan

Ks. Stefan Batruch (z lewej) apelował o wspólną modlitwę chrześcijan

Chrześcijanie tradycji wschodniej i zachodniej są jednakowo wezwani do miłowania i porzucenia drogi przemocy.

W niedzielę, 20 marca, w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą wybrzmiało wezwanie do wspólnej modlitwy i czynów miłosierdzia wobec bliźnich, do propagowania zwycięstwa dobra nad złem. Mszy św. o pokój i wzajemne braterstwo w kazimierskiej farze przewodniczył proboszcz ks. Tomasz Lewniewski. Liturgię celebrował ks. mitrat Stefan Batruch, proboszcz parafii greckokatolickiej w Lublinie. Po Eucharystii odbył się koncert charytatywny „Podaj rękę Ukrainie”, przygotowany pod kierunkiem Roberta Grudnia.

CZYTAJ DALEJ

20 lat temu Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu miłosierdziu

2022-08-10 08:51

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Diecezja.pl

20 lat temu, 17 sierpnia 2002 roku, Ojciec Święty Jan Paweł II, w krakowskich Łagiewnikach, dokonał Aktu Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu. „To zwieńczenie jego dążeń do rozpowszechnienia kultu Bożego Miłosierdzia na całym świecie i wyznanie, że tylko Bóg może uratować świat” – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

Rzecznik Episkopatu podkreślił, że Jan Paweł II odegrał wielką rolę w zwróceniu uwagi świata na Boże miłosierdzie. „To właśnie Bożemu miłosierdziu była poświęcona jego encyklika Dives in misericordia wydana w pierwszych latach posługi piotrowej. Papież Polak w roku 2000 ustanowił Święto Miłosierdzia Bożego oraz kanonizował Siostrę Faustynę Kowalską, której objawiał się Jezus Miłosierny” – przypomniał ks. Gęsiak.

CZYTAJ DALEJ

Czerwińsk nad Wisłą: trwają zapisy na Campo Bosco 2022

2022-08-10 13:47

[ TEMATY ]

młodzi

Ks. Robert Gołębiowski

Św. Jan Bosko

Św. Jan Bosko

„Więzy Krwi & Boskie DNA” – to hasło dorocznego spotkania młodzieży Campo Bosco w Czerwińsku nad Wisłą w diecezji płockiej. Festiwal Młodzieży Salezjańskiej odbędzie się w dniach 25-28 sierpnia, zgodnie z ideą św. Jana Bosko, w której modlitewna przestrzeń kaplicy przenika się ze swobodą boiska. Trwają zapisy na imprezę, a także poszukiwania wolontariuszy.

Campo Bosco to cykliczne spotkania młodych ludzi, którzy raz w roku przyjeżdżają do Czerwińska nad Wisłą, aby wspólnie się modlić, bawić i rozwijać – w duchu nauczania św. Jana Bosko, W programie festiwalu każdego roku znajdują się m.in. modlitwy, panele, spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty i koncerty. W tym wszystkim ma być dużo radości, bo jak mawiał św. Jan Bosko: „Smutny święty, to żaden święty”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję