Reklama

Kościół

Rycerze Kolumba modlą się w Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św Jana Pawła II w Toruniu

Rada Stanowa Rycerzy Kolumba w Polsce, Delegaci Rejonowi i Wielcy Rycerze modlą się w Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św Jana Pawła II w Toruniu.

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

Rycerze Kolumba w Polsce/Facebook

Bracia Rycerze uczestniczyli dziś w Mszy Świętej i procesji pokutnej z relikwiami świętych i błogosławionych, w tym założyciela Rycerzy Kolumba Księdza Michaela McGivney'a.

O godzinie 21 Bracia Rycerze udadzą się do Sanktuarium na Apel Jasnogórski, po którym nastąpi nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na Ukrainie. O północy będziemy uczestniczyć w Mszy Świętej, której przewodniczył będzie nasz Brat w Rycerstwie Jego Ekscelencja biskup Wacław Śmigiel.

Wydarzenie będzie transmitowane w telewizji TRWAM. Zachęcamy wszystkich Braci do łączności duchowej za pośrednictwem przekazu telewizyjnego.

O północy zostanie odprawiona Msza Święta, której przewodniczył będzie ks. Biskup Wiesław Śmigiel.

Zobacz
2022-02-26 22:18

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Rycerzy Kolumba z Prezydentem RP

Przedstawiciele Rycerzy Kolumba wraz z Delegatem Stanowym Tomaszem Wawrzkowiczem uczestniczyli w spotkaniu z Prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Spotkanie podsumowało dotychczasową akcję niesienia pomocy po zeszłorocznych nawałnicach.

Wczoraj w Centrum Kultury i Bibliotece im. Jana Karnowskiego w Brusach odbyło sie spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami organizacji zaangażowanych w likwidację skutków nawałnicy w województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim oraz w pomoc rodzinom poszkodowanym w wyniku gwałtownych burz, które przeszły nad północną Polską w sierpniu ubiegłego roku.

CZYTAJ DALEJ

#KrwiodawstwoŻycia: Jezus przelewa Krew podczas biczowania

2022-07-04 20:00

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Karol Porwich/Niedziela

Biczowanie powoduje trzecie przelanie Krwi Jezusa. Biczowanie ma miejsce podczas procesu przed Poncjuszem Piłatem, który ulega presji przywódców Izraela. Jezus jawi się jako cichy, cierpiący Sługa Jahwe, którego zapowiadał prorok Izajasz.

Z Ewangelii św. Marka

Piłat ponownie ich zapytał: «Cóż więc mam uczynić z tym, którego nazywacie Królem żydowskim?» Odpowiedzieli mu krzykiem: «Ukrzyżuj Go!» Piłat odparł: «A cóż złego uczynił?» Lecz oni jeszcze głośniej krzyczeli: «Ukrzyżuj Go!» Wtedy Piłat, chcąc zadowolić tłum, uwolnił im Barabasza, Jezusa zaś kazał ubiczować i wydał na ukrzyżowanie. (Mk 15, 12-15)

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne w diecezji gliwickiej

2022-07-06 15:29

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

Zmiany proboszczów

Karol Porwich/Niedziela

Tradycyjnie koniec czerwca to czas zmian personalnych, dotyczących duchowieństwa diecezjalnego. Biskup Gliwicki Jan Kopiec wręczył dekrety Księżom Proboszczom, Wikariuszom oraz duchownym kierowanym do innych zadań w ramach lokalnego Kościoła. Poniżej znajduje się lista aktualnych zmian personalnych w Diecezji Gliwickiej.

Przejścia na emeryturę

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję