Reklama

Wiadomości

Stop zbrodniom wojennym. Apel Ordo Iuris o wszczęcie międzynarodowego śledztwa

Instytut Ordo Iuris podjął działania w kierunku dokumentacji rosyjskich zbrodni wojennych, mające na celu pociągnięcie winnych do odpowiedzialności międzynarodowej.

[ TEMATY ]

Ordo Iuris

Pixabay

• Na Ukrainie trwa wojna wywołana rosyjską agresją.

• W wyniku działań militarnych dochodzi do zbrodni wojennych, wymierzonych w ludność cywilną.

• Inwazja narusza przepisy prawa międzynarodowego zakazujące wojny napastniczej i uciekania się do wojny w relacjach między państwami.

Reklama

• Instytut Ordo Iuris podjął działania w kierunku dokumentacji rosyjskich zbrodni wojennych, mające na celu pociągnięcie winnych do odpowiedzialności międzynarodowej.

• Doniesienia o zbrodniach można zgłaszać poprzez stronę stopwarcrimes.org oraz profil War Crimes Archive na Facebooku.

• Na stronie można również podpisywać petycję do Sekretarza Generalnego ONZ, Szefa Rady Unii Europejskiej oraz Prezydenta Polski z apelem o podjęcie działań zmierzających do postawienia odpowiedzialnych za zbrodnie przez Międzynarodowym Trybunałem Karnym.

Inwazja, którą rozpoczął rząd Władimira Putina to naruszenie bezwzględnie obowiązującego zakazu wojny napastniczej i uciekania się do wojny w relacjach między państwami. Zasady te potwierdzono już w 1929 roku w pakcie Brianda-Kellogga, który był później podstawą skazania nazistowskich dowódców cywilnych i wojskowych III Rzeszy Niemieckiej przed Trybunałem Norymberskim. Zakaz wojny napastniczej utrwala także Karta Narodów Zjednoczonych.

Instytut Ordo Iuris przygotował apel do najwyższych organów międzynarodowych mający na celu wszczęcie śledztwa w sprawie rosyjskich zbrodni wojennych. Petycja jest skierowana do Sekretarza Generalnego ONZ, Szefa Rady Unii Europejskiej oraz Prezydenta Polski. Fundacja gromadzi również doniesienia o zbrodniach wojennych. Informacje można zgłaszać poprzez stronę stopwarcrimes.org, a także profil War Crimes Archive na Facebooku. Przekazane doniesienia zostaną zweryfikowane i zgromadzone w Archiwum Zbrodni Wojennych, które posłuży w czasie przyszłego procesu rosyjskich i białoruskich dygnitarzy i wojskowych.

2022-03-01 20:57

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pozew przeciwko Unii Europejskiej ws. proaborcyjnej rezolucji

[ TEMATY ]

Ordo Iuris

Ordo Iuris

Ordo Iuris pozwie Unię Europejską za rezolucje ws. aborcji, która podważa orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego z 22 października.

Wiele komentarzy wywołała rezolucja Parlamentu Europejskiego dotycząca wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Stwierdzono w niej m.in., że „dostęp do aborcji stanowi prawo człowieka”, co jest sprzeczne z prawem międzynarodowym. PE w wielu punktach wchodzi też w suwerenne kompetencje państw członkowskich, chociażby poprzez apel o „niepublikowanie wyroku TK”. W rezolucji zniesławiony został także Instytut Ordo Iuris. W związku z tym, Instytut zapowiada skierowanie wniosku do Trybunału Sprawiedliwości UE oraz złożenie pozwu przeciwko Unii Europejskiej.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

MS: Sąd nakazał TVN24 sprostowanie nieprawdziwych informacji o Funduszu Sprawiedliwości

2022-11-30 17:24

[ TEMATY ]

TVN

Ministerstwo Sprawiedliwości

Zbigniew Ziobro

Archiwum Ministerstwa Sprawiedliwości

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje: Prawomocny wyrok sądu zobowiązał redaktora naczelnego TVN24 do opublikowania sprostowania nieprawdziwych informacji. Kłamstwa dotyczące sposobu dysponowania środkami z Funduszu Sprawiedliwości mają zostać sprostowane w audycji "Czarno na białym".

W wyroku z 28 listopada br. Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu TVN24 zamieszczenie sprostowania do materiału pt. "Promocja za miliony", wyemitowanego 22 lutego 2021 r. w audycji "Czarno na białym" TVN24. Sprostowanie ma zostać wyemitowane na antenie TVN24 w trakcie najbliższej emisji tej audycji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję