Reklama

Wiadomości

Putin atakuje, a ukarana ma być Polska

Przyszłość Polski o wiele bardziej zależy od bohaterstwa Ukraińców, niż od kłótni politycznych w Warszawie i Strasburgu. Niestety Parlament Europejski nie zajmuje się dziś sankcjami dla rosyjskiego gazu i ropy, ale kolejną rezolucją nawołującą do ukarania Polski.

[ TEMATY ]

komentarz

źródło: pixabay.com

Władimir Putin

Władimir Putin

Trwa wojna na Ukrainie. Władimir Putin bombarduje kolejne miasta, a Polska przyjęła już ponad milion kobiet i dzieci uciekających przed rosyjską agresją. Niestety Parlament Europejski zajmuje się rezolucją, która nawołuje do nałożenia swoistych sankcji na Polskę.

Podziel się cytatem

"Komisja powinna wykorzystać wszystkie dostępne jej narzędzia, w tym rozporządzenie w sprawie warunkowości w zakresie praworządności, aby przeciwdziałać uporczywym naruszeniom demokracji i praw podstawowych w całej Unii, w tym atakom na wolność mediów i dziennikarzy, migrantów, prawa kobiet, prawa osób LGBTIQ oraz wolność zrzeszania się i zgromadzeń; wzywa Komisję do podjęcia działań i uwzględnienia tego przy stosowaniu rozporządzenia w sprawie warunkowości w zakresie praworządności" - czytamy w treści rezolucji PE, nad którą dyskusja i głosowanie ma się odbyć w Strasburgu.

Treść rezolucji w obecnej sytuacji przypomina trochę czarny humor, z którego najbardziej ciszą się panowie na Kremlu. Rząd uruchamia programy pomocowe i organizuje transporty leków i żywności na Ukrainę, a Polacy przyjmują do swoich domów matki, dzieci i osoby starsze, które uciekły z kraju ogarniętego wojną. Polska jest dziś praktycznie krajem frontowym, który potrzebuje gospodarczego i finansowego wsparcia, bo przyjmuje więcej uchodźców niż wszystkie pozostałe państwa UE razem wzięte. Wojna powoduje zawirowania gospodarcze, złoty traci na wartości, a politycy z państw członkowskich chcą nas w "nagrodę" jeszcze bardziej pogrążyć gospodarczo.

Reklama

Europejscy politycy powinni zająć się zakazem importu rosyjskich surowców: węgla, ropy i gazu, by Moskwa został odcięta od europejskich środków na zbrojenia, bombardowanie miast oraz zabijanie kobiet i dzieci. Na nasze europejskie kłótnie może przyjdzie jeszcze czas, ale teraz należy się obudzić i zająć sprawami, które są naprawdę są ważne.

Podziel się cytatem

Reklama

Rezolucja której celem jest odebranie Polsce środków finansowych jest pomysłem m.in. polityków Platformy Obywatelskiej Parlament Europejski. Mam nadzieję, że chociaż polscy politycy tej partii poproszą swoich kolegów z Europejskiej Partii Ludowej z przewodniczącym Donaldem Tuskiem na czele, aby zajęli sie tym, co jest naprawdę ważne. Dziś realna do krwi polityka ma miejsce na Ukrainie, a w Strasburgu, czy Brukseli zaplanowano jedynie kolejne polityczne przedstawienie. Żyjemy bowiem w czasach, gdy przyszłość Polski i Europy o wiele bardziej zależy dziś od bohaterstwa Ukraińców, niż od kłótni politycznych w Strasburgu.

Europolitycy również muszą wreszcie zrozumieć, że w Europie trwa prawdziwa WOJNA!

Podziel się cytatem

2022-03-09 13:28

Ocena: +43 -14

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W sprawie drugiego ślubu Jacka Kurskiego

[ TEMATY ]

komentarz

ślub

opinie

PAP

Niedawno w mediach pojawiła się informacja o ślubie kościelnym Pana Jacka Kurskiego. Chciałbym choć ogólnie odnieść się do niektórych zarzutów, które pojawiły się po tym fakcie, a do napisania tego artykułu skłoniły mnie rozmowy z ludźmi, którzy wyrażali swój niepokój, a także pewne prasowe tytuły, między innymi takie jak: „Być jak Jacek Kurski. Jak unieważnić ślub kościelny”.

Oczywiście z różnych komentarzy możemy się dowiedzieć, jakie ekspresowe tempo przybrał sam proces, a także jakie znajomości i ile pieniędzy trzeba mieć, aby uzyskać stwierdzenie nieważności małżeństwa. Mam świadomość, że nie da się w krótkim tekście opisać całej procedury kanonicznej, ale kilka jej wątków może rozwiać niektóre wątpliwości, które rodzą się także w ludziach wierzących. Moim moralnym obowiązkiem jest trzymanie się faktów, a więc od początku…

CZYTAJ DALEJ

Studenci pytają o Kościół i państwo

2023-01-26 09:33

[ TEMATY ]

KSM

Zielona Góra

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Pogadaj z Czarnym

Uniwersytet Zielonogórski

Koło Akademickie KSM przy UZ

ks. Tadeusz Stanisławski

Katarzyna Krawcewicz

Ks. Tadeusz Stanisławski był gościem kolejnego spotkania Pogadaj z Czarnym

Ks. Tadeusz Stanisławski był gościem kolejnego spotkania Pogadaj z Czarnym

Kościół a państwo – taki był temat kolejnego spotkania z cyklu Pogadaj z Czarnym.

Gościem Koła Akademickiego KSM był ks. dr hab. Tadeusz Stanisławski, dziekan wydziału prawa i administracji UZ.

CZYTAJ DALEJ

Niemiecki obóz Auschwitz – miejsce męczeństwa ponad 1 mln ludzi

2023-01-27 07:21

[ TEMATY ]

obóz koncentracyjny

Adobe.Stock

Obozów nie tworzyli kosmici. To byli Niemcy – mówi były więzień

Obozów nie tworzyli kosmici. To byli Niemcy –
mówi były więzień

Auschwitz to symbol zagłady Żydów i Romów, martyrologii Polaków, męczeństwa sowieckich jeńców wojennych i obywateli innych okupowanych przez III Rzeszę państw Europy. Niemcy zamordowali w nim co najmniej 1,1 mln osób. 90 proc. ofiar to Żydzi.

Historycy centrum badań w Muzeum Auschwitz dr Jacek Lachendro i dr Piotr Setkiewicz wskazali, że obóz przez cały okres istnienia był systematycznie rozbudowywany - w rezultacie obejmował trzy zasadnicze części: tzw. obóz macierzysty (od 1943 r. Auschwitz I), Birkenau (Auschwitz II) oraz Monowitz (Auschwitz III) wraz z kilkudziesięcioma podobozami.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję