Reklama

Wiadomości

Putin atakuje, a ukarana ma być Polska

Przyszłość Polski o wiele bardziej zależy od bohaterstwa Ukraińców, niż od kłótni politycznych w Warszawie i Strasburgu. Niestety Parlament Europejski nie zajmuje się dziś sankcjami dla rosyjskiego gazu i ropy, ale kolejną rezolucją nawołującą do ukarania Polski.

[ TEMATY ]

komentarz

źródło: pixabay.com

Władimir Putin

Władimir Putin

Trwa wojna na Ukrainie. Władimir Putin bombarduje kolejne miasta, a Polska przyjęła już ponad milion kobiet i dzieci uciekających przed rosyjską agresją. Niestety Parlament Europejski zajmuje się rezolucją, która nawołuje do nałożenia swoistych sankcji na Polskę.

Podziel się cytatem

"Komisja powinna wykorzystać wszystkie dostępne jej narzędzia, w tym rozporządzenie w sprawie warunkowości w zakresie praworządności, aby przeciwdziałać uporczywym naruszeniom demokracji i praw podstawowych w całej Unii, w tym atakom na wolność mediów i dziennikarzy, migrantów, prawa kobiet, prawa osób LGBTIQ oraz wolność zrzeszania się i zgromadzeń; wzywa Komisję do podjęcia działań i uwzględnienia tego przy stosowaniu rozporządzenia w sprawie warunkowości w zakresie praworządności" - czytamy w treści rezolucji PE, nad którą dyskusja i głosowanie ma się odbyć w Strasburgu.

Treść rezolucji w obecnej sytuacji przypomina trochę czarny humor, z którego najbardziej ciszą się panowie na Kremlu. Rząd uruchamia programy pomocowe i organizuje transporty leków i żywności na Ukrainę, a Polacy przyjmują do swoich domów matki, dzieci i osoby starsze, które uciekły z kraju ogarniętego wojną. Polska jest dziś praktycznie krajem frontowym, który potrzebuje gospodarczego i finansowego wsparcia, bo przyjmuje więcej uchodźców niż wszystkie pozostałe państwa UE razem wzięte. Wojna powoduje zawirowania gospodarcze, złoty traci na wartości, a politycy z państw członkowskich chcą nas w "nagrodę" jeszcze bardziej pogrążyć gospodarczo.

Reklama

Europejscy politycy powinni zająć się zakazem importu rosyjskich surowców: węgla, ropy i gazu, by Moskwa został odcięta od europejskich środków na zbrojenia, bombardowanie miast oraz zabijanie kobiet i dzieci. Na nasze europejskie kłótnie może przyjdzie jeszcze czas, ale teraz należy się obudzić i zająć sprawami, które są naprawdę są ważne.

Podziel się cytatem

Reklama

Rezolucja której celem jest odebranie Polsce środków finansowych jest pomysłem m.in. polityków Platformy Obywatelskiej Parlament Europejski. Mam nadzieję, że chociaż polscy politycy tej partii poproszą swoich kolegów z Europejskiej Partii Ludowej z przewodniczącym Donaldem Tuskiem na czele, aby zajęli sie tym, co jest naprawdę ważne. Dziś realna do krwi polityka ma miejsce na Ukrainie, a w Strasburgu, czy Brukseli zaplanowano jedynie kolejne polityczne przedstawienie. Żyjemy bowiem w czasach, gdy przyszłość Polski i Europy o wiele bardziej zależy dziś od bohaterstwa Ukraińców, niż od kłótni politycznych w Strasburgu.

Europolitycy również muszą wreszcie zrozumieć, że w Europie trwa prawdziwa WOJNA!

Podziel się cytatem

2022-03-09 13:28

Ocena: +43 -14

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sąd sądem

[ TEMATY ]

komentarz

Joanna Karnat/pl.wikipedia.org

Jakie będą owoce wizyty w Polsce tzw. Komisji Weneckiej, czyli Europejskiej Komisji na rzecz Demokracji, organu doradczego Rady Europy - nie wiemy, okaże się na początku marca, gdy jej członkowie przedstawią projekt opinii. Co prawda polskie władze (na których wniosek - a chodzi o zakończenie sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego - komisja do Polski przyjechała) zapowiedziały, że opinia „zostanie wzięta bardzo poważnie pod uwagę” i „stanie się przedmiotem merytorycznej refleksji”, ale może być różnie. Wszak opinia nie jest wiążąca i nikt jeszcze wcześniej zaleceń tej komisji nie wprowadził.

CZYTAJ DALEJ

Zamordowana w Boliwii Helena Kmieć może zostać błogosławioną

2022-12-09 17:20

[ TEMATY ]

Helena Kmieć

Fundacja im. Heleny Kmieć

Rozpoczęła się faza przygotowawcza do procesu beatyfikacyjnego Heleny Kmieć. Dekretem abp. Marka Jędraszewskiego powołano postulatora tego procesu, którym został ks. dr Paweł Wróbel SDS.

W ubiegłym tygodniu ks. dr Paweł Wróbel SDS w Kaplicy Arcybiskupów Krakowskich odebrał od ks. Andrzeja Scąbra – delegata ds. kanonizacyjnych Archidiecezji Krakowskiej, dekret abp. Marka Jędraszewskiego, który powołał go na urząd postulatora procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Heleny Kmieć.

Podziel się cytatem

CZYTAJ DALEJ

Papież: Kościół i społeczeństwo muszą wysłuchać ludzi pracy

2022-12-09 15:12

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Proszę, pozbądźcie się wszelkich form wyzysku” – mówił papież do członków Chrześcijańskiego Ruchu Pracowników. To włoska organizacja poświęcona wprowadzaniu Ewangelii i udzielaniu wsparcia w sferach życia dotyczących zatrudnienia. Franciszek podkreślił, jak ważne jest obecnie dążenie do nawrócenia oraz wzajemne wspieranie się w tych kwestiach.

Ojciec Święty przyjął członków zrzeszenia na specjalnej audiencji. Zauważył, że powstała w latach 70. XX w. organizacja wciela w życie ducha Soboru Watykańskiego II. Zaznaczył, że obecny czas wielu zmian wymaga od nas wszystkich wysiłku w celu budowania lepszej przyszłości. Dlatego zaproponował „szczególne zobowiązanie w odniesieniu do pracy”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję