Reklama

Wiadomości

Ogólnopolska akcja: Śpiewamy Odę do radości — Ukraina w UE

Na placach wielu miast w Polsce w sobotę 26 marca zabrzmią hymn Unii Europejskiej w językach polskim i ukraińskim oraz hymn Ukrainy. Ogólnopolską akcję objął Patronatem Honorowym Ambasador Ukrainy w RP Andrij Deszczicia.

25 marca 1957 roku podpisując Traktaty Rzymskie, przedstawiciele europejskich państw zapoczątkowali najdłuższy okres pokoju w historii Europy. Dzięki tym porozumieniom powstała Unia Europejska. Obchodząc tę rocznicę, przypominamy o wartościach zapisanych w unijnych traktatach — poszanowaniu praw człowieka, wolności i równości, praworządności i demokracji.

Ostatnie tygodnie pokazują, jak wielkie znaczenie ma Unia Europejska dla solidarności i bezpieczeństwa krajów członkowskich.

W tym roku coroczna akcja śpiewania hymnu Unii Europejskiej będzie szczególna. Ogólnopolską akcję objął Patronatem Honorowym Ambasador Ukrainy w RP Andrij Deszczicia. Tegoroczne święto będzie wyrazem jedności z narodem ukraińskim, wyrazem naszego podziwu dla jego bohaterstwa.

Reklama

Na placach wielu miast w Polsce zabrzmią hymn Unii Europejskiej w językach polskim i ukraińskim oraz hymn Ukrainy. W tym czasie zagrożenia i bólu słowa „Wszyscy ludzie będą braćmi”, z Ody do radości, nabierają szczególnego znaczenia.

Lista miast w których odbędą się akcje to: Częstochowa, Gdańsk, Kalisz (27.03), Katowice, Kielce, Lublin, Łódź, Opole, Olsztyn, Toruń, Poznań, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra.

2022-03-25 12:30

Ocena: +3 -3

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ukraina: abp Szewczuk odwiedza kolejne miasto w strefie przyfrontowej

[ TEMATY ]

Ukraina

Abp Szewczuk

KAI

Siewierdonieck kolejną dobę pozostaje najważniejszą areną zmagań pomiędzy atakującą armią rosyjską a broniącymi swojej ojczyzny oddziałami ukraińskimi. Przejęcie nad nim kontroli umożliwiłoby Rosjanom opanowanie całego obwodu i okrążenie znacznie większego terytorium na wschodzie kraju. W tych decydujących dla przyszłości Ukrainy dniach abp Światosław Szewczuk odwiedza kolejne wspólnoty znajdujące się na granicy strefy przyfrontowej, modli się z ich mieszkańcami i dodaje otuchy walczącym.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

CZYTAJ DALEJ

Wowczańsk: w sali tortur znaleziono wydrapane przez więźniów ikony na ścianach

2022-10-06 15:47

[ TEMATY ]

rosyjska agresja na Ukrainę

Ikony, PhotoCredit_Pawlo Suszko_Facebook

Wraz z wyzwalaniem terytoriów okupowanych ujawniane są nowe zbrodnie armii rosyjskiej na narodzie ukraińskim. Niedawno znaleziono salę tortur w wyzwolonym Wowczańsku w obwodzie charkowskim. Na jego ścianach więźniowie wydrapywali ikony i słowa modlitwy.

Zrelacjonował to na swojej stronie Pavlo Sushko, wiceprzewodniczący Komitetu Rady Najwyższej Ukrainy ds. Polityki Humanitarnej i Informacyjnej.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: Matko Chrystusowa...

2022-10-06 21:32

[ TEMATY ]

#NiezbędnikRóżańcowy

Karol Porwich/Niedziela

W poprzednich rozważaniach rozważaliśmy słowa Pozdrowienia anielskiego. Od dziś będziemy poznawać wybrane wezwania, które zapisane są w Litanii loretańskiej. W dzisiejszym rozważaniu chcemy poznać dwa wezwania.

WSPÓLNA MODLITWA
7 października

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję