Reklama

Niedziela Świdnicka

Dzierżoniów. Wszyscy potrzebujemy nawrócenia

Tymi słowami zwrócił się bp Adam Bałabuch do duszpasterzy i wiernych par. Chrystusa Króla, podsumowując wizytację kanoniczną.

[ TEMATY ]

Chrystus Król

Dzierżoniów

Wizytacja kanoniczna

bp Adam Bałabuch

Stanisław Bałabuch

Kanoniczne powitanie biskupa przez ks. kan. Krzysztofa Ambrożeja, proboszcza parafii

Kanoniczne powitanie biskupa przez ks. kan. Krzysztofa Ambrożeja, proboszcza parafii

Podczas Mszy św. 20 marca, wieńczącej spotkanie wizytacyjne, bo Bałabuch, nawiązując do ewangelii z trzeciej niedzieli Wielkiego Postu, zwrócił uwagę, że Jezus wyprowadza swoich słuchaczy z niebezpieczeństwa odnoszenia potrzeby nawrócenia do innych, którzy są wielkimi grzesznikami.

- To wezwanie do nawrócenia jest skierowane w pierwszej kolejności do mnie. Wszyscy potrzebujemy nawrócenia. Nawrócenie oznacza zmianę opinii i umysłu, zmianę serca i kierunku dla swoich stóp. Określenie to wskazuje nam, że chodzi tu o przemianę ducha, zmianę sposobu myślenia. Ta przemiana życiowa dokonuje się za cenę dramatycznej walki z „niedoskonałością” wpisaną w człowieka na skutek grzechu pierworodnego. Przemiana wewnętrzna polega głównie na postawieniu w centrum życia Boga – zaznaczył.

Przypomnijmy, że wizytacja kanoniczna, która odbywa się raz na pięć lat, związana jest z pewnego rodzaju przeglądem, której dokonuje biskup, a obejmuje ona wszystkie dziedziny życia religijnego, moralnego, apostolskiego i administracyjno-gospodarczego. Warto dodać, że wizytacja kanoniczna to nie tyle czas sprawdzania i kontroli, ale czas spotkań z wiernymi, czas umacniania ich wierności Chrystusowi, Ewangelii i Kościołowi.

2022-03-21 22:35

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Bałabuch w Ścinawce Średniej: Jezus wzywa cię po imieniu

[ TEMATY ]

św. Maria Magdalena

bp Adam Bałabuch

Ścinawka Średnia

Stanisław Bałabuch

Bp Adam Bałabuch i koncelebransi w czasie Mszy św.

Bp Adam Bałabuch i koncelebransi w czasie Mszy św.

Tradycyjnie bp Adam Bałabuch w święto apostołki apostołów przewodniczył Mszy św. odpustowej w rodzinnej parafii.

Tym razem na uroczystości ku czci św. Marii Magdaleny biskupa pomocniczego diecezji świdnickiej zaprosił nowy proboszcz ks. Gabriel Horowski.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Bp E. Kawa: Ukraina najbardziej potrzebuje generatorów prądu i żywności długoterminowej

2022-12-04 12:54

[ TEMATY ]

wywiad

Pomoc Kościołowi na Wschodzie

Bp Edward Kawa

Lelek 2v, CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons

„Dzisiaj Polska jest naprawdę ambasadorem Ukrainy. Gdyby nie postawa Polski, to Ukraina dzisiaj byłaby w dużo gorszym położeniu na arenie europejskiej i światowej” – uważa biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej Edward Kawa. Główny koordynator działań humanitarnych Kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie zwraca uwagę, że „aktualnie sytuacja jest bardzo niestabilna. - Po atakach na infrastrukturę mamy duże problemy z prądem elektrycznym. Jest dopiero początek zimy i nie wiemy co będzie dalej. Wiele rzeczy się komplikuje, ale próbujemy temu zaradzić. Obecnie Ukraina najbardziej potrzebuje generatorów prądu, żywności długoterminowej, generalnie tego, co jest łatwe i szybkie w przyrządzeniu, nie potrzebujące długiego gotowania - wyjaśnia.

Marcin Przeciszewski, Krzysztof Tomasik (KAI): Mija prawie dziesięć miesięcy wojny Rosji z Ukrainą. Jak dajecie sobie radę?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję