Reklama

Udane życie Twojego dziecka

Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rodziny STERNIK zaprasza rodziców na konferencję on-line o czterech kompetencjach kluczowych dla życiowego sukcesu dziecka. Wydarzenie, nad którym patronat medialny objął m. in. Tygodnik „Niedziela”, odbędzie się 30 marca.

Prowadzone na przestrzeni wielu lat badania dowodzą, że nawet bardzo wysoki iloraz inteligencji nie jest gwarancją życiowego sukcesu. Wielki wpływ na losy badanych miały: inteligencja emocjonalna, zdolność nawiązywania i rozwijania relacji, wytrwałość w pokonywaniu trudności. Pracodawcy poszukują ludzi, którzy nie tylko legitymują się dyplomem renomowanej uczelni, ale potrafią połączyć inicjatywę z umiejętnością pracy w zespole. Młodzi ludzie pragną budować swoje życie rodzinne z kimś, na kim można polegać, gdyż daje to poczucie stabilności i bezpieczeństwa.

• Jak to osiągnąć?

• Co mogą zrobić rodzice, aby właściwie przygotować swoje dzieci do wyzwań, które na nie czekają?

Reklama

• Jakie znaczenie ma współpraca rodziny i szkoły w kształtowaniu młodego człowieka?

Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rodziny STERNIK zaprasza rodziców na konferencję on-line o czterech kompetencjach kluczowych dla życiowego sukcesu dziecka.

Gościem specjalnym konferencji będzie Holly Salls, autorka książki „Character Education: Transforming Values into Virtue” (Wychowanie charakteru: przekształcenie wartości w umiejętności), pedagog renomowanej amerykańskiej szkoły Oakcrest.

Panel dyskusyjny poprowadzi Maciej Wiśniewski, specjalista w zakresie przywództwa, zarządzania, skutecznej komunikacji i organizacji.

W panelu wystąpią: Dobrochna Lama, współtwórczyni i wieloletnia dyrektor pierwszych placówek Stowarzyszenia STERNIK w Polsce, partner zarządzający w TDJ Foundation, Dariusz Cupiał, Założyciel Fundacji Cyryla i Metodego, inicjator Tato.Net oraz absolwenci szkół Strumienie i Żagle prowadzonych przez Stowarzyszenie STERNIK.

Na zakończenie Anna i Janusz Wardakowie poprowadzą warsztat „Fundamenty wytrwałości”.

Konferencja odbędzie się w środę, 30 marca 2022 o godzinie 19 (zakończenie ok. 20.30)

Zarejestruj się już dziś >>> konferencja 03 2022 (sternik.edu.pl)

Więcej informacji: konferencja 03 2022 (sternik.edu.pl)

2022-03-29 10:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy religia jest do zbawienia koniecznie potrzebna?

Niedziela Ogólnopolska 21/2007, str. 24

[ TEMATY ]

religia

zbawienie

Karol Porwich/Niedziela

Z wielkim zainteresowaniem przeczytałam ostatnio książkę Moody’ego „Życie po życiu”. To są rzeczywiście bardzo ciekawe doświadczenia śmierci klinicznej. Oczywiście, że książka ta pomaga mi wierzyć, że jednak jest coś po śmierci, że jest jakieś światło i życie. Po tej lekturze moją uwagę zwróciła jednak inna sprawa. Z książki tej wynika jasno, że życie po śmierci jest dla tych, którzy czynili dobro, i nie ma tu żadnego znaczenia, czy się wierzy w Boga, czy nie, a zwłaszcza to, jakiego się jest wyznania. Wystarczy być dobrym człowiekiem. Czy w związku z tym religia jest nam potrzebna, żeby się zbawić? Może wystarczy być po prostu dobrym człowiekiem?
Justyna

CZYTAJ DALEJ

„Nie mieszajcie mnie do tego uzdrowienia! To nie ja, to Matka Boża” - o. Pio o różańcu

2022-09-29 21:02

[ TEMATY ]

różaniec

św. o. Pio

Adobe Stock

Ojciec Pio, jeden z największych świętych wszystkich czasów, nieustannie modlił się na różańcu. Zawsze widywano go modlącego się, z różańcem w ręku. Z tego powodu jego współbrat i zarazem biograf o. Alessandro da Ripabottoni oraz abp Paweł Carta określali go „żyjącym różańcem”.

Zamiłowanie do modlitwy różańcowej Ojciec Pio wyniósł z domu rodzinnego, w którym codziennie wieczorem, o stałej porze, rodzice wraz ze wszystkimi dziećmi wspólnie, na klęcząco, odmawiali Różaniec. Jego matka była bardzo pobożna, to samo można powiedzieć o jego ojcu, uważanym za człowieka, który nieustannie odmawiał Różaniec, a zamiłowanie do tej modlitwy przekazał swojemu synowi. Francesco, już jako mały chłopiec, sam odmawiał Różaniec podczas pilnowania owiec pasących się na Piana Romana. W styczniu 1903 roku, kiedy żegnał się z rodziną przed odjazdem do nowicjatu, jego Matka dała mu swój różaniec, który zachował do końca życia. „On dotrzyma ci towarzystwa w miejsce matki” – powiedziała to, żeby upewnić go o opiece Matki Bożej Różańcowej. Źródłem umiłowania modlitwy różańcowej przez św. Ojca Pio była jego miłość do Matki Najświętszej, którą również wyniósł z rodzinnego domu w Pietrelcinie i pogłębiał z każdym dniem w życiu zakonnym. Jego bezgraniczne oddanie Matce Najświętszej zaowocowało pragnieniem całkowitego upodobnienia się do Jej Syna, a także do Niej samej. Usilnie dążył do nabycia cnót określanych jako maryjne, przede wszystkim cnoty pokory, ubóstwa, gotowości do podejmowania ofiar i znoszenia wszelkich cierpień dla wzrostu Królestwa Bożego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję