Reklama

Aspekty

Rokitno. Rekolekcje dla maturzystów

To dla nich czas ważnych wyborów i odkrywania swojej drogi. Maturzyści w dniach 1-3 kwietnia uczestniczyli w rekolekcjach w Rokitnie.

[ TEMATY ]

maturzyści

sanktuarium Rokitno

archiwum ks. Damiana Dropa

Takie rekolekcje to w naszej diecezji nowość. – Chcieliśmy dać im jeszcze coś oprócz pielgrzymki maturzystów – mówi ks. Damian Drop, który poprowadził te rekolekcje razem z ks. Norbertem Lasotą. – Chcieliśmy, żeby się zatrzymali, żeby mieli trochę czasu dla siebie i odetchnęli. Ale jednocześnie wypłynęli na głębię. Matura jest dla nich ważna, ale nie jest najważniejsza. Jednak na pewno jest to moment, w którym wypływa się na głębiny swojego życia, więc niech oni na tych głębinach będą z Panem Bogiem.

A co o rekolekcjach mówią sami uczestnicy? O tym przeczytacie w papierowym wydaniu Niedzieli.

2022-04-04 11:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przeżyć maturę po Bożemu

W tym roku maturzyści sandomierscy przybywali na Jasną Górę w dwóch turach: 27 i 28 marca. W pierwszej grupie było ponad 1,5 tys. uczniów. Drugiego dnia w klasztornych murach zjawiała się, naszym zdaniem, znacznie większa liczba maturzystów. Towarzyszyli im wychowawcy, dyrektorzy i katecheci. Program każdego dnia wyglądał podobnie. Pielgrzymkę rozpoczynało spotkanie z ciekawym człowiekiem. Młodzież słuchała świadectwa wiary dwóch przedstawicieli wspólnotowego ośrodka „Cenacolo”. Następnie maturzyści uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, która tradycyjnie odprawiana jest na jasnogórskich Wałach. Punktem centralnym każdego dnia była Msza św. Pierwszego dnia przewodniczył jej w Kapicy Cudownego Obrazu bp Edward Frankowski. Wcześniej maturzystów powitał w progach sanktuarium o Mieczysław Polak, podprzeor Jasnej Góry: – Kiedy stajecie na Jasnej Górze, zechciejcie za przykładem bł. Jana Pawła II, niedługo świętego, zawierzyć swoje życie Bogu i usłyszeć jak bije serce Narodu w sercu Matki – mówił. – Na czas nauki i przygotowania się do egzaminu dojrzałości życzę wam szczególnego światła Ducha Świętego. Bp. E. Frankowski w trakcie homilii przypominał: – Matka Boże zawsze zachęca byśmy wzrastali, dojrzewali nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim duchowo. Wzrastajcie, jako osoby rozumne, wolne i odpowiedzialne, rozwijajcie talenty właściwe wam. Wzrastajcie, jako chrześcijanie, w dążeniu do świętości.

CZYTAJ DALEJ

Papież: przemoc względem kobiet nie bierze się znikąd

2022-11-26 15:00

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Aby skutecznie zwalczyć plagę przemocy względem kobiet nie wystarczą wyspecjalizowane organy czy działania represyjne. Potrzeba jedności i współpracy przede wszystkim w dziedzinie prewencji – mówił Papież na audiencji dla przedstawicieli włoskiej policji, którzy specjalizują się w zwalczaniu przemocy względem kobiet. Podkreślił, że prewencja jest niezwykle ważna, bo ten rodzaj przemocy wynika często z postaw kulturowych, głęboko zakorzenionej mentalności i uprzedzeń.

Papież zwrócił też uwagę na czynniki, które sprzyjają przemocy względem kobiet. Są to z jednej strony hedonistyczny styl życia, a z drugiej – kryzys gospodarczy i społeczny.

CZYTAJ DALEJ

Adwent. Czas oczekiwania

2022-11-27 08:19

[ TEMATY ]

adwent

Bożena Sztajner/Niedziela

Adwent to bogaty w symbolikę, czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa. Dziś w Kościele katolickim przypada początek Adwentu.

Dla chrześcijan Adwent to radosny czas przygotowania na przyjście Pana. Adwent odnosi się zarówno do naszego duchowego przygotowania na przyjście Boga w ludzkim ciele, jak i na Jego ostateczne przyjście w Jezusie na dzień Sądu nad światem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję