Reklama

Niedziela Świdnicka

Wizytacja w parafii Słupice

O sposobach pozyskania Chrystusa mówił bp Adam Bałabuch podczas wizytacji kanonicznej w niedzielę 3 kwietnia w par. Św. Michała Archanioła.

[ TEMATY ]

Wizytacja kanoniczna

bp Adam Bałabuch

Słupice

Stanisław Bałabuch

Biskup i proboszcz z młodzieżą bierzmowaną

Biskup i proboszcz z młodzieżą bierzmowaną

Spotkanie z grupami parafialnymi, nawiedzenie cmentarza, udzielenie sakramentu bierzmowania, to niektóre punkty wizyty kanonicznej w par. Słupice, koło Dzierżoniowa, gdzie proboszczem od 12 lat jest ks. kan. Marek Mielczarek.

Podczas Mszy św. sprawowanej w kościele filialnym Wniebowzięcia NMP w Olesznej biskup pomocniczy diecezji świdnickiej przypomniał ideał życia chrześcijańskiego, jaki nakreślił św. Paweł w Liście do Filipian. - Odnajdujemy tutaj trzy zasadnicze etapy drogi, którą ukazał nam św. Paweł: 1) poznać Chrystusa, Pana mojego, 2) pozyskać Chrystusa, 3) znaleźć się w Nim. Wspaniała, ale jednocześnie niełatwa droga, którą ukazał nam św. Paweł. Jakże inna od tej, którą łudzi nas współczesny świat – tłumaczył, dodając, że prawdziwe poznanie Pana naszego sprawia, że On coraz bardziej wypełnia swoją obecnością nasze myśli i uczucia. A miejscem najpełniejszego pozyskania Chrystusa za ziemi jest Eucharystia.

Reklama

---

Przypomnijmy, że parafia Słupice została utworzona w 1957 roku. Wcześniej wioski Domaszków, Karolin, Młynica, Oleszna i Piotrówek należały do parafii w Jaźwinie i Łagiewnikach. Na terenie parafii znajdują się trzy kościoły: parafialny w Słupicach oraz filialne w Olesznej i w Piotrówku. Parafia liczy około 1,5 tys. wiernych, a obecny proboszcz jest szóstym kapłanem na przestrzeni 65 lat istnienia tej wspólnoty.

2022-04-08 02:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Episkopat zajmie się sprawą dopuszczenia kobiet do akolitatu i lektoratu w najbliższym możliwym czasie

[ TEMATY ]

episkopat

bp Adam Bałabuch

Karol Porwich/Niedziela

"Wypracowane normy muszą być zaakceptowane przez całą Konferencję Episkopatu Polski. Każda zaś zmiana w tekstach liturgicznych wymaga potwierdzenia ze strony Stolicy Apostolskiej. Nasza Komisja Liturgiczna zajmie się sprawą w najbliższym możliwym czasie" - wyjaśnia w rozmowie z KAI bp Adam Bałabuch, przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP.

- Udostępnienie posługi lektoratu i akolitatu dla kobiet to sprawa bardzo świeża, dlatego z pewnością potrzebny będzie czas, aby zarówno Konferencje Episkopatów poczyniły odpowiednie dostosowania nie tylko w tekstach liturgicznych (na pewno nie przed zmianami, które wprowadzi Kongregacja ds. Kultu Bożego), ale także w programach formacyjnych i duszpasterskich - mówi w rozmowie z KAI bp Adam Bałabuch.

CZYTAJ DALEJ

Chrowacja: Nazaretanki z Kalisza wśród poszkodowanych; są w ciężkim stanie i walczą o życie

2022-08-08 14:57

[ TEMATY ]

wypadek w Chorwacji

Adobe.Stock

- Dwie siostry z Kalisza jechały autobusem, który uległ wypadkowi w Chorwacji. Siostry znajdują się w szpitalu. Są w ciężkim stanie i walczą o życie – mówi ks. Michał Włodarski, rzecznik prasowy diecezji kaliskiej.

Duchowny dodaje, że wśród ofiar śmiertelnych jest matka jednej z sióstr nazaretanek z Kalisza.

CZYTAJ DALEJ

Są znakiem nadziei i radości

2022-08-12 23:02

Biuro Prasowe AK

    – Bóg zapłać za wasz trud pielgrzymi, za waszą obecność, za waszą gotowość do bycia znakiem Chrystusa dla współczesnego świata – bądźcie nim zawsze – mówił abp Marek Jędraszewski do 7 tys. uczestników 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej, którzy dotarli w czwartek 11 sierpnia na Jasną Górę.

    – Wybraliście trud pielgrzymowania, by być razem w drodze do Matki – to daje poczucie szczęścia i radości – mówił abp Marek Jędraszewski do pielgrzymów na Jasnej Górze podkreślając, że trud pielgrzymowania musi przynieść trwałe owoce, ponieważ zdążanie do Matki było przepełnione modlitwą, rozważaniami i cichą refleksją. – Dla wielu byliście znakiem nadziei i radości, że jest Kościół ciągle żywy, ciągle młody, ciągle przeniknięty nadzieją. Jesteście także dla niektórych znakiem sprzeciwu wobec antykultury kłamstwa i przemocy słownej i fizycznej – mówił metropolita krakowski zwracając uwagę na celowe działania, które mają obrazić i poniżyć chrześcijan – fake newsy, profanacje czy oskarżenia wobec biskupów i księży.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję