Reklama

Niedziela Legnicka

Jubileusz Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w Zgorzelcu

W sobotę, 23 kwietnia 2022 r., w parafii św. Bonifacego w Zgorzelcu, obchodziła jubileusz 30 lecia istnienia, działająca w niej Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Dzieci żyjącego Boga”.

[ TEMATY ]

jubileusz

Odnowa w Duchu Świętym

Zgorzelec

ks. Piotr Nowosielski

Wszystkich przybyłych powitała obecna liderka Wspólnoty, Anna Zienkiewicz, zapraszając do modlitwy uwielbienia. Z kolei Sylwia Mikołajczyk przedstawiła historię powstania i działalność Wspólnoty, która swoimi korzeniami sięga 1991 r. i inicjatywy podjętej przez 4 ówczesne pary należące do Domowego Kościoła w ramach Ruchu Światło-Życie, aby stworzyć grupę modlitewną.

To się udało i na przestrzeni kolejnych lat, podjęto formację w ramach Odnowy w Duchu Świętym. Dziś jest to wspólnota międzyparafialna, licząca ok. 30 członków, systematycznie uczestniczących w spotkaniach modlitewnych, ale także cieszy się gronem osób sympatyków, uczestniczących w spotkaniach sporadycznie. W ramach Wspólnoty działają także apostolaty modlitewne i diakonie, które mają własne cele i zadania: Diakonia Życia, Różaniec Rodzin, Apostolat „Margaretka”, Apostolat Modlitwy Wstawienniczej, Diakonia muzyczna. Członkowie wspólnoty aktywnie włączają się w życie parafii, z których pochodzą do współorganizowania świąt i uroczystości kościelnych.

Podczas święta, był także czas na świadectwa osób, które dzieliły się z innymi czego doświadczyły w swoim życiu dzięki otwarciu się na działanie Bożej łaski i darów.

Reklama

W południe została odprawiona Msza św. której przewodniczył dziekan dekanatu Zgorzelec ks. Jan Kułyna, a wszystkich uczestników powitał proboszcz parafii ks. Maciej Wesołowski, który także wygłosił homilię.

Spotkanie zakończyła wspólna agapa w domu parafialnym.

Opiekunem wspólnoty jest obecnie ks. Stanisław Zaremba, który głosi konferencje, troszczy się o budowanie dobrych relacji między członkami i czuwa nad czystością depozytu wiary Kościoła Katolickiego.

Wszyscy chętni są mile widzialni na wspólnej modlitwie w każdy poniedziałek, najpierw podczas Mszy św. o godz. 18.00 a po niej na spotkaniu w salce. Ponadto można też uczestniczyć ww Mszy św. w intencji Wspólnoty i Wieczorach Uwielbienia (w kościele, w IV poniedziałki miesiąca)

   

2022-04-24 02:23

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

30 rocznica międzynarodowej procesji eucharystycznej

W uroczystość Bożego Ciała, 3 VI 2021 r., w nadgranicznym Zgorzelcu, w kościele św. Jadwigi, odprawiona została dziękczynna Msza św., w XXX rocznicę pierwszej procesji eucharystycznej między Polską a Niemcami, która w 1991 r. przeszła ze Zgorzelca do Görlitz.

Podczas dzisiejszej uroczystości, Mszy św. przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, a homilię wygłosił biskup Görlitz Wolfgang Ipolt, który na zakończenie poprowadził także procesję ulicami parafii. Dziś ona odbyła się tylko po polskiej stronie miasta.

CZYTAJ DALEJ

Jezuici: zakaz działalności publicznej dla o. Marko Ivana Rupnika

2022-12-05 13:06

[ TEMATY ]

jezuici

Monika Książek

Pomimo stwierdzenia przez Dykasterię Nauki Wiary przedawnienia zarzutów stawianych wobec znanego słoweńskiego jezuity o. Marko Ivana Rupnika SJ nadal toczy się przeciw niemu postępowanie administracyjne i nie może on prowadzić działalności publicznej – poinformowała Kuria Generalna Towarzystwa Jezusowego w Rzymie.

Do Dykasterii Nauki Wiary wpłynęła w 2021 r. skarga na o. Marko Ivana Rupnika SJ, dotycząca jego sposobu sprawowania posługi. Nie dotyczyła ona osób niepełnoletnich. Dykasteria Nauki Wiary zwróciła się do Towarzystwa Jezusowego z prośbą o wszczęcie dochodzenia wstępnego w tej sprawie. Towarzystwo Jezusowe natychmiast wyznaczyło zewnętrznego śledczego (zakonnika z innego instytutu) do przeprowadzenia dochodzenia. Różne osoby zostały zaproszone do złożenia zeznań. Raport końcowy został złożony w Dykasterii Nauki Wiary. Po przestudiowaniu wyników tego dochodzenia, Dykasteria Nauki Wiary stwierdziła, że fakty, o których mowa, uległy przedawnieniu i dlatego zamknęła sprawę na początku października bieżącego roku.

CZYTAJ DALEJ

Zrozumieć siebie

Czterdzieści osób wzięło udział w adwentowej Akademii Dojrzewania w Rokitnie.

To rekolekcje dla młodzieży połączone z warsztatami. Myśl przewodnia tej edycji brzmiała „Zrozumieć siebie”. Okazuje się, że zrozumienie samego siebie, swoich działań, reakcji, uczuć może być jednym z największych wyzwań, nie tylko dla młodego człowieka. Uczestnicy przyglądali się swoim emocjom, myślom, przeżyciom, słuchali konferencji o sumieniu. Rozmawiali o tym, skąd pochodzą (bycie dzieckiem Boga) oraz dokąd zmierzają (powołanie). Pomagali im w tym animatorzy, ks. Łukasz Malec oraz psycholog Justyna Dziadura. Uczestnicy próbowali zrozumieć siebie nie tylko od strony psychologicznej, ale i z Bożej perspektywy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję