Reklama

Wiara

Jezus przez nas chce przemieniać ten świat

Kiedy patrzymy na tych, którzy wywołują wojny, widzimy, jak wiele w nich jest niepokoju, a tym bardziej nas to przeraża, gdy widzimy, jak powołują się na Boga – mówił do młodych bp Artur Ważny, który przewodniczył Mszy św. #przyMiłosiernym w bazylice Bożego Miłosierdzia. Dodał, że trzeba słuchać słowa, które jest głoszeniem miłosierdzia i pokoju, by wiedzieć, jak kochać braci i siostry.

[ TEMATY ]

młodzi

wiara

Adobe.Stock

Na wieczornej Mszy św. w bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zgromadzili się młodzi. Do modlitwy #przyMiłosiernym zaprosiły ich duszpasterstwa młodzieżowe.

- Patrzymy dzisiaj na Kościół, który jest w błocie, sam tym błotem się obsypał przez własne grzechy, ale też tym błotem jest ciągle obsypywany i czasem trudno w takim Kościele się odnaleźć. Niemniej widzimy, że Jezus kocha ten Kościół, zależy Mu na nim i na tych, którzy są w Kościele, na tych, którzy są w ucisku, są prześladowani, na tych, którzy żyją na wyspach samotnych – przekonywał młodych bp Artur Ważny.

Tarnowski biskup pomocniczy podkreślał, jak ważne jest, by nie udawać przed Bogiem i przychodzić do Niego ze „swoją biedą, ciemnością, zamknięciem”. - Pomyśl o tym wieczorze, który cię spotyka, kiedy nie wiesz, dokąd iść, kiedy droga nie jest jasna. Tak wielu z nas się czuje. Jesteśmy w izolacji wewnętrznej i społecznej. I staje pośrodku Jezus i mówi: „Pokój wam”. Pokazuje swój „dowód osobisty” miłości, jakim są Jego rany – wyjaśniał hierarcha. Podkreślał, że tym samym Jezus zachęca, by pokazać Jemu swoje rany, bo przychodzi, by obdarzać swoim pokojem.

Reklama

- Powodem braku pokoju nie jest wojna, ale niewłaściwe głoszenie słowa Bożego. Pokój rodzi się w sercu, wojna rodzi się w sercu. Kiedy patrzymy na tych, którzy wywołują wojny, widzimy, jak wiele w nich jest niepokoju, a tym bardziej nas to przeraża, gdy widzimy, jak powołują się na Boga – mówił duchowny. Dodał, że trzeba słuchać słowa, które jest głoszeniem miłosierdzia i pokoju. - Byśmy wiedzieli, jak kochać braci i siostry, jak dostosowywać miłość miłosierną do tych, którzy są na co dzień obok nas – dopowiedział.

- Będziemy posłani do Kościoła – tam, gdzie mieszkamy na co dzień. Pewnie nam się nie podoba, jest w błocie, nieidealny, ale Jezus mówi: „Idź tam z moim pokojem i miłosierdziem. Zaufaj” – zachęcał młodych bp Artur Ważny.

Po Mszy św. odbył się koncert ks. Kuby Bartczaka.

2022-04-24 19:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kalwaria Pacławska: trwa Franciszkańskie Spotkanie Młodych

[ TEMATY ]

młodzi

spotkanie

Bożena Sztajner/Niedziela

Pod hasłem „Mission Impossible – Misja Niemożliwa” w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla trwa 8. Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych (FSM). Bierze w nim udział 120 osób z różnych rejonów Polski. - Miejsce jest piękne, ale najbardziej wyjątkowi są ludzie. Tutaj człowiek się umacnia i odnajduje sam w sobie – mówią uczestnicy.

CZYTAJ DALEJ

Bp Andrzej Jeż do osób konsekrowanych: czym możemy zaskoczyć świat?

2023-02-02 18:03

[ TEMATY ]

osoby konsekrowane

bp Jeż

flickr.com

bp Jeż

bp Jeż

- Możemy zaskoczyć i zachwycić świat obecnością Chrystusa, którego nosimy w sobie - mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż w Dzień Życia Konsekrowanego. Na Mszy św. w bazylice katedralnej w Tarnowie modliły się osoby konsekrowane z całej diecezji tarnowskiej. Wierni świeccy także licznie przyszli na liturgię przynosząc gromnice.

Biskup tarnowski w homilii podkreślił, że to właśnie wiara stanowi podstawę powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek powrócił do Rzymu z Afryki

2023-02-05 17:26

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek powrócił w niedzielę do Rzymu z Afryki. W czasie swej 40. zagranicznej pielgrzymki, która trwała sześć dni, odwiedził Demokratyczną Republikę Konga i Sudan Południowy, dwa kraje zmagające się ze zbrojną przemocą i ubóstwem.

Samolot z papieżem wylądował na rzymskim lotnisku Fiumicino.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję