Reklama

Aspekty

Zaproszenie na pielgrzymkę służby liturgicznej

Już w przyszłą sobotę 7 maja po dwuletniej przerwie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej do Paradyża pod hasłem: „Przyjdź do źródła, wejdź na szczyt”.

[ TEMATY ]

służba liturgiczna

ministranci

Centrum DDM

- Tegoroczne hasło nawiązuje do słów Konstytucji o Liturgii, która mówi, że „liturgia jest szczytem, do którego zmierza działalność Kościoła, i jednocześnie jest źródłem, z którego wypływa cała jego moc”. Motyw przewodni ma pomóc naszym ministrantom i lektorom odkryć w czasie tej pielgrzymki, że mogą nieustannie czerpać z tych darów, które Chrystus zostawił Kościołowi w liturgii sakramentów, a jednocześnie ciągle wzrastać przy Bogu i osiągać nowe cele życiowe wraz z Nim. Chcemy także docenić ich niezwykle ważną i cenną posługę, którą podejmują w naszych parafiach – wyjaśnia ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży.

Plan Pielgrzymki:

- 8.30 Otwarcie recepcji, możliwość zwiedzania

Reklama

- 9.30 Blok modlitewno – katechetyczny:

kościół – klasy 1-5 szkoły podstawowej

aula św. Józefa: klasy 6-8 szkoły podstawowej

kaplica na I piętrze: szkoły średnie

- 10.45 Przygotowanie do Eucharystii

- 11.30 Eucharystia pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego z obrzędem błogosławieństwa do funkcji lektora

- 13.00 Piknik ministrantów

- 13.30 Blok konkursowo – sportowy:

Finał ligi ministranckiej

Mecz towarzyski Polska - Ukraina

Konkurs liturgiczny

Gra terenowa przygotowana przez ZHR

Konkurencje sportowe przygotowane przez KSM

Parada motocykli

- 15.45 Wręczenie nagród

- 16.00 Zakończenie

2022-04-28 11:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ministranckie oblężenie Góry Iglicznej

2022-06-14 11:18

Niedziela świdnicka 25/2022, str. VI

[ TEMATY ]

pielgrzymka

rajd

ministranci

Hubert Gościmski

Trasa ministranckiej pielgrzymki biegła przez Śnieżnicki park krajobrazowy

Trasa ministranckiej pielgrzymki biegła przez Śnieżnicki park krajobrazowy

Blisko 50 ministrantów wraz ze swoimi opiekunami wzięło udział w Pierwszej Pielgrzymce Służby Liturgicznej Diecezji Świdnickiej na Górę Igliczną.

Na ministrantów, lektorów i ceremoniarzy z parafii położonych w dziewięciu miejscowościach diecezji: Bystrzycy Kłodzkiej, Kudowie – Zdroju, Międzylesiu, Polanicy – Zdroju, Stroniu Śląskim, Świdnicy, Świebodziach, Wałbrzychu i Ząbkowicach Śląskich – już u stóp maryjnego sanktuarium czekała niespodzianka. Okazało się, że wędrówka na szczyt będzie wiązać się nie tylko z wysiłkiem fizycznym, ale i intelektualnym. Wszystko za sprawą ks. Jakuba Klimontowskiego i członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Głuszycy, którzy przygotowali test, z którym chłopcy musieli zmierzyć się po drodze. Zadania sprawdzały znajomość sylwetek patronów służby liturgicznej – św. Dominika Savio i św. Stanisława Kostki – oraz kwestii praktycznych związanych z posługą podczas Eucharystii, jak ubiór kielicha czy księgi niezbędne podczas Mszy św. Najlepszy wynik testu uzyskali ministranci z parafii Bożego Ciała w Międzylesiu.

CZYTAJ DALEJ

Co bł. Frassati mówi dziś młodym?

O. Dariusz Kantypowicz OP podkreślił w rozmowie z KAI, że Pier Giorgio był człowiekiem odważnym i bardzo szczerym. Tego, zdaniem dominikanina, młodzi mogą się od niego uczyć. "My często zastanawiamy się, co inni powiedzą, jak coś zostanie odebrane, a w Pier Giorgiu nie było zupełnie takiego podejścia. On robił rzeczywiście to, co uważał, że jest wolą Bożą i co, według niego, powinien był robić. Nie patrzył na to, że ktoś to może wyśmiać, że ktoś jest temu przeciwny – po prostu to robił" - wskazuje o. Kantypowicz.

Przyznaje, że na przestrzeni lat jej spojrzenie na tego błogosławionego zmieniało się. "Na początku byłam zdziwiona, że osoba tak zwyczajna. Mnie świętość zawsze kojarzyła się z zakonnikami, a on pokazuje, że jest dostępna dla każdego. To dla mnie przykład, jak żyć Ewangelią będąc osobą świecką" - mówi Marta Bizacka dodając, że to dla niej najbardziej pociągający przykład świętości, jaki zna.

CZYTAJ DALEJ

Wyruszyła Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

2022-07-05 09:19

archiwum pielgrzymki

Pielgrzymi wyruszają z przemyskiej archikatedry

Pielgrzymi wyruszają z przemyskiej archikatedry

Tradycyjnie 4 lipca 2022 r., o poranku rozpoczęła się Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która potrwa do 15 lipca. Pielgrzymi wyruszyli z Przemyśla (grupa św. Kazimierza i św. Jacka), z Radymna (grupa św. Józefa) i z Leska (grupa św. Andrzeja). W tym roku pątnikom towarzyszy hasło „Z Maryją niesiemy pokój”.

W Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu Eucharystii na rozpoczęcie pielgrzymki przewodniczył abp Adam Szal. We wstępie do Mszy świętej metropolita przemyski przypomniał zebranym piękną tradycję inicjowania ważnych chwil, wydarzeń i dzieł znakiem krzyża. – Znakiem krzyża świętego rozpoczynamy dzisiaj modlitwę przy ołtarzu celebrując Eucharystię, która rozpoczyna czterdziestą drugą pieszą pielgrzymkę, która zmierza z Przemyśla na Jasną Górę – mówił hierarcha zachęcając do modlitwy o Boże błogosławieństwo dla wszystkich, którzy dziś i w kolejnych dniach wyruszą na pątniczy szlak.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję