Reklama

Niedziela Świdnicka

Bielawa. Wysiłek i praca

W trzecią niedzielę wielkanocną biskup pomocniczy odwiedził parafię Bożego Ciała, gdzie proboszczem jest ks. kan. Cezary Ciupiak.

[ TEMATY ]

Bielawa

bp Adam Bałabuch

Stanisław Bałabuch

Msza św. z bp. Adamem Bałabuchem

Msza św. z bp. Adamem Bałabuchem

- W każdej misji, pracy dla Jezusa, muszą spotkać się dwa elementy: nasz wysiłek i nasza praca na polecenie Jezusa. W sytuacji małej skuteczności czy wręcz bezowocności naszego działania możemy popadać w zniechęcenie. Jesteśmy wówczas kuszeni bądź do zwiększania naszego wysiłku i liczenia tylko na siebie samych lub też do porzucenia wszystkiego i zaniechania wysiłku.

W takich momentach trzeba nam pytać, czy pracujemy w miejscu wyznaczonym przez Chrystusa? – mówił w homilii bp Adam Bałabuch, który 1 maja spotkał się z wiernymi i duchownymi z dekanatu, a młodzieży udzielił sakramentu bierzmowania.

2022-05-02 00:18

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bielawa: Niech żyje Bal Wszystkich Świętych

[ TEMATY ]

Bielawa

bal wszystkich świętych

ks. Mirosław Benedyk

Nie ma świętości bez radości

Nie ma świętości bez radości

Bale wszystkich świętych na dobre wpisały się w krajobraz ostatnich dni października w naszych parafiach.

W diecezji świdnickiej okolicznościowe bale, mające na celu promocję świętości, zagościły m.in. w Wałbrzychu, Świdnicy, Dzierżoniowie Kłodzku, Łagiewnikach, Dobromierzu, Nowej Rudzie i w kilkunastu innych miejscowościach. Redakcja Niedzieli Świdnickiej odpowiadając na zaproszenie organizatorów zawitała do par. pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie, gdzie po raz piąty odbył się dziecięcy Bal Wszystkich Świętych. Na bal przybyły 4 Maryje, 2 Janów Pawłów II, do tego siostra Faustyna, św. Agnieszka i wielu, wielu innych. A nad wszystkimi czuwały aniołki. Każdy miał piękny strój, przygotowany staraniem rodziców. Strojów nikt nie oceniał, bardziej liczyło się to, żeby poznać życie świętego i pokazać, że każdy może nim zostać.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

I Forum Bezpieczeństwa Społecznego

2022-09-26 17:53

x MM

Uczestnicy Forum

Uczestnicy Forum

Za nami Pierwsze Forum Bezpieczeństwa Społecznego. Jest to owoc współpracy pomiędzy Fundacją Obserwatorium Społeczne a Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej oraz Szkołą Główną Służby Pożarniczej w Warszawie. Wydarzenie odbywało się pod patronatem abp. Józefa Kupnego.

W ramach Forum, które odbywa się pod hasłem: „Racjonalizacja procesów zapewnienia bezpieczeństwa uczestników zgromadzeń religijnych”, przygotowana została VII konferencja o bezpieczeństwie, a także warsztaty. - W tym roku poszerzyliśmy formułę, stąd też przygotowane zostały warsztaty, których celem jest wdrożenie założeń wynikających z naszych poprzednich konferencji - mówił ks. Grzegorz Sokołowski, prezes Fundacji Obserwatorium Społeczne.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję