Reklama

Aspekty

Przyłącz się do akcji "Paczka dla Ukrainy"

Przyłącz się do akcji Paczka dla Ukrainy, którą prowadzi Caritas i pomóż nam dostarczyć potrzebującym w Ukrainie żywność i inne niezbędne produkty.

[ TEMATY ]

Caritas

Paczka dla Ukrainy

Karolina Krasowska

- Ta pomoc na Ukrainie jest wciąż bardzo potrzebna - mówi Sylwia Grzyb.

- Ta pomoc na Ukrainie jest wciąż bardzo potrzebna - mówi Sylwia Grzyb.

Akcja "Paczka dla Ukrainy" od ponad miesiąca prowadzona jest przez diecezjalną Caritas, a także Caritas w całym kraju. Jest skierowana do osób, które przebywają w Ukrainie i nie mogą stamtąd wyjechać.

- Mamy przygotowane specjalne kartony, do których należy wkładać produkty wyszczególnione na liście dostępnej na naszej stronie internetowej caritaszg.pl Są to głównie produkty spożywcze o długim terminie ważności, środki kosmetyczne, środki pielęgnacyjne, plastry, opatrunki, takie rzeczy, które są potrzebne do codziennego funkcjonowania - wyjaśnia Sylwia Grzyb z Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.


W akcję włączyła się część parafii naszej diecezji, jednak pani rzecznik zachęca do tego, by włączyć się w nią również indywidualnie. - Kartony do spakowania paczek są dostępne w naszych magazynach w Zielonej Górze oraz Gorzowie Wlkp. Można tam wziąć taki karton i przynieść go z powrotem do naszej placówki. Kartony wysyłamy do specjalnego centralnego magazynu na wschodniej granicy Polski, z którego to wszystko przewożone jest tam, gdzie jest najbardziej potrzebne - dodaje.

2022-05-10 12:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święto Miłosierdzia, święto Caritas

Niedziela rzeszowska 17/2022, str. I

[ TEMATY ]

Caritas

Święto Miłosierdzia Bożego

Archiwum Caritas

Wolontariat Caritas stanowią w większości ludzie młodzi

Wolontariat Caritas stanowią w większości ludzie młodzi

„Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia” – powiedział Jezus w orędziu skierowanym za pośrednictwem siostry Faustyny do nas wszystkich.

Ratunkiem dla świata jest zanurzenie się w Bożym Miłosierdziu. Człowiek wierzący powinien miłosierdziem żyć na co dzień. Caritas Diecezji Rzeszowskiej żyje miłosierdziem i niesie je ludziom. Niedziela Miłosierdzia Bożego jako święto patronalne Caritas jest okazją do podziękowania Bogu i ludziom za dzieła miłosierdzia. Dziękujemy naszym pasterzom: bp. Janowi Wątrobie, bp. Kazimierzowi Górnemu i bp. Edwardowi Białogłowskiemu, którzy zawsze z troską pochylają się nad ludźmi potrzebującymi pomocy. Dziękujemy kapłanom, którzy w parafiach pomagają ubogim i chorym. Dziękujemy pracownikom diecezjalnej Caritas, a także członkom Parafialnych Zespołów Caritas, Szkolnych Kół Caritas i wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcają swój czas i zdolności, aby pomagać bliźnim. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazują 1% podatku na „Caritas Bliźni w Potrzebie” (KRS: 0000251723). Dziękuję tym, którzy modląc się za Caritas, ofiarują w tej intencji swoje krzyże i wspierają nas ofiarami pieniężnymi. Bez tego wsparcia nie moglibyśmy świadczyć pomocy na tak wielką skalę.

CZYTAJ DALEJ

Post eucharystyczny

Pytanie czytelnika:
Szczęść Boże. Chcę zapytać o post eucharystyczny: co on dokładnie oznacza i kogo obowiązuje? Jan

CZYTAJ DALEJ

Posłani w pokoju Chrystusa. Czwarty dzień Wielkiego Odpustu Tuchowskiego 2022

2022-07-05 10:16

archiwum sanktuarium

Odsłonięciem cudownego obrazu Matki Bożej Tuchowskiej oraz Eucharystią o godz. 6:00 rozpoczęło się przeżywanie kolejnego, czwartego dnia Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. Hasło przewodnie tego dnia brzmiało: „Posłani w pokoju Chrystusa”.

Po odśpiewaniu Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia, rozpoczęła się na placu sanktuaryjnym Msza Święta o godzinie 7:00. Przewodniczył jej o. Szczepan Hebda CSsR, który wygłosił również słowo Boże.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję