Reklama

Kościół

Rycerze Kolumba, siostry Matki Bożej Miłosierdzia i Goya Foods niosą pomoc humanitarną ofiarom wojny w Ukrainie

Goya Foods, jeden z największych producentów żywności w USA, przekazał Rycerzom Kolumba oraz Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia wsparcie finansowe w związku z działaniami tych instytucji na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. Firma ofiarowała także kilkaset kilogramów żywności dla współfinansowanego przez Rycerzy ośrodka dla ukraińskich dzieci w Olsztynie k. Częstochowy.

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

Rycerze Kolumba

Od 9 maja trwa druga wizyta w Polsce Boba Unanue, prezesa Goya Foods. Przedsiębiorca odwiedził już Polskę w marcu, gdy we współpracy z Global Empowerment Mission, Rycerzami Kolumba, ojcami dominikanami i siostrami ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia przekazał 15 tysięcy różańców ofiarowanych przez darczyńców z USA oraz ponad 130 ton żywności dla mieszkańców Ukrainy. Pomoc została udzielona w ramach działalności Goya Cares – międzynarodowej inicjatywy poświęconej zwalczaniu handlu dziećmi poprzez wspieranie organizacji, które chronią życie kobiet i dzieci.

Rycerze Kolumba

Głównym celem aktualnej wizyty jest rozszerzenie partnerstwa Goya Cares na Europę Wschodnią, w celu pomocy ukraińskim uchodźcom. Podsumowaniem aktualnej współpracy tej organizacji z Rycerzami Kolumba i innymi organizacjami humanitarnymi była konferencja prasowa, która odbyła się 12 maja w Domu Duszpasterskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. „Mamy w tym życiu do wyboru dwie ścieżki. Możemy wybrać albo drogę miłości i opieki, albo drogę nienawiści i zniszczenia. Dzięki Bogu istnieje armia niesamowitych ludzi, Rycerzy Kolumba, którzy kochają i chronią dzieci” – powiedział Bob Unanue podczas konferencji.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwe i wdzięczne za ten dar. Wierzymy, że jest to dar Bożego Miłosierdzia, który został nam dany poprzez Twoją osobę. To forma doświadczenia promieniowania Bożego Miłosierdzia” – powiedziała s. Teresa de le Fuente, reprezentująca na konferencji Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Wcześniej, w środę 11 maja przedstawiciele Goya Foods odwiedzili prowadzony przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej ośrodek dla ukraińskich sierot w Centrum Duchowości „Święta Puszcza” w Olsztynie k. Częstochowy, który jest również wspierany przez Rycerzy Kolumba. Na miejscu spotkali się z podopiecznymi ośrodka, którym rozdali jedzenie i różańce, oraz z prowadzącym placówkę ks. Markiem Batorem, dyrektorem Częstochowskiej Caritas i Rycerzem Kolumba. Ośrodek otrzymał od Goya Cares kilkaset kilogramów owoców i żywności długoterminowej.

Reklama

„Jako Rycerze Kolumba chcemy być mostem łączącym ludzi, którzy chcą pomagać, z tymi, którzy tej pomocy potrzebują. Jesteśmy bardzo wdzięczni Bobowi Unanue oraz całemu zespołowi Goya za Wasze hojne wsparcie, dzięki któremu możemy kontynuować tę misję” – podkreślił Szymon Czyszek, Dyrektor ds. Rozwoju Rycerzy Kolumba w Europie, reprezentujący organizację podczas konferencji prasowej w łagiewnickim Sanktuarium.

Rycerze Kolumba są największą na świecie organizacją katolickich mężczyzn. Wspólnotę założył beatyfikowany w 2020 roku ks. Michael McGivney, który w 1882 r. w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Ich zasadami są: Miłosierdzie, Jedność, Braterstwo i Patriotyzm. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 2 miliony mężczyzn. W Polsce obecni są od 15 lat i liczą prawie 7 tys. członków działających w ponad 200 parafiach na terenie 30 diecezji. Delegatem Stanowym w Polsce jest Krzysztof Zuba, a Kapelanem Stanowym – metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

2022-05-12 17:21

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rycerze Kolumba zachęcają do modlitwy za kapłanów w dzień beatyfikacji założyciela

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

Wikipedia

Logo Rycerzy Kolumba

Logo Rycerzy Kolumba

31 października Sługa Boży ks. Michael McGivney, założyciel Rycerzy Kolumba, zostanie ogłoszony błogosławionym Kościoła katolickiego.

Rycerze podkreślają, że nadchodząca uroczystość jest wielkim świętem nie tylko dla całej międzynarodowej wspólnoty, ale dla całego Kościoła powszechnego. Z tego powodu mężczyźni zapraszają wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów w dniu beatyfikacji amerykańskiego duszpasterza.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2022 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: rowerowa pielgrzymka z Bydgoszczy dotarła do celu

2022-07-01 18:28

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Bydgoszcz

Pielgrzymka Rowerowa

BPJG

Ponad 360 km w upale, deszczu i pod wiatr pokonali cykliści z diecezji bydgoskiej. W drodze na Jasna Górę pielgrzymi rozważali „Jasnogórskie Śluby Narodu” napisane przez bł. Prymasa Wyszyńskiego. Jutro odnowią je przed obliczem Matki Bożej. Pięciodniowej wyprawie towarzyszyło hasło „Posłani przez Pana”.

- Serce się raduje, że dojechaliśmy. Jestem tutaj z żoną i teściem. Do takiej wyprawy trzeba się przygotować - minimum, to 20 km dziennie, bo takie są dystanse pomiędzy postojami na pielgrzymce - opowiadał pan Sebastian. Jego żona Judyta podkreśliła, że dla nich ta pielgrzymka ma szczególne znaczenie i mimo wielu przeciwności na trasie, było warto.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję