Reklama

Niedziela Częstochowska

Koncert “Artyści i Częstochowianie dla Ukrainy”.

Wystąpią: Maciej Zagórski oraz Lidia i Marcin Pospieszalscy z zespołem.

[ TEMATY ]

Częstochowa

koncert

Pospieszalscy

Fundacja “Smart częstochowa”

Wstęp bezpłatny na podstawie wejściówek. Wejściówki można odebrać: w Strefie Karier, Al. NMP 2a w sobotę 21.05. w godz. 9-14 oraz w niedzielę 22.05. w godz. 9-12 lub przed koncertem do wyczerpania.

Ilość miejsc ograniczona!

Podczas koncertu odbędzie się aukcja dzieł sztuki częstochowskich artystów oraz zbiórka publiczna do puszek.

Reklama

22.05 godz. 18:00. Sala Koncertowa Muzeum Monet i Medali Jana Pawła Il al. Jagiellońska 67/71

ORGANIZATOR : Fundacja “Smart częstochowa”; www.smartczestochowa.pl.

2022-05-20 16:34

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie katechetów w częstochowskim seminarium

[ TEMATY ]

Częstochowa

katecheci

Artur Dąbrowski

„Bóg powołał nas byśmy byli prorokami Jezusa Chrystusa.
Musimy pamiętać, że charyzmat katechetyczny nie jest łatwy”
– Biskup Antoni Długosz.

Tradycyjnie już katecheci rozpoczęli swoje przygotowania do nowego roku szkolnego spotkaniem duchowo-formacyjnym 3. września w Wyższym Seminarium Duchownym. Sprawowanej na rozpoczęcie spotkania o godz. 14.00. w kaplicy seminaryjnej Eucharystii przewodniczył ks. bp. Antoni Długosz. Zwracając się do katechetów w homilii, biskup Antoni przypomniał również o pilnej potrzebie przemiany własnego życia słowami: -„Musimy dokonywać ciągłej przemiany i nawrócenia we własnym życiu”. Na koniec życzył katechizującym, aby wzorem Apostoła Narodów w dzisiejszym trudnym świecie, nie zniechęcali się w głoszeniu Ewangelii, ale byli światkami Chrystusa: -„Niech wam przyświeca przesłanie św. Pawła, aby chociaż niektórych przyprowadzić do Chrystusa”.

CZYTAJ DALEJ

Żyła okultyzmem, satanizmem i magią... doznała bliskości Boga

2022-08-03 09:55

Niedziela szczecińsko-kamieńska 32/2022, str. I

[ TEMATY ]

nawrócenie

Adam Szewczyk

Marta Przybyła na co dzień pracuje w fundacji Tota Tua

Marta Przybyła na co dzień pracuje w fundacji Tota Tua

Od dzieciństwa spychana na margines życia społecznego. Dotknięta deficytem miłości. Żyła okultyzmem, satanizmem, magią. Szukała okazji, by „dowalić katolom”, udowodnić im, że Boga nie ma.

Pewnego razu weszła do małego drewnianego kościółka i…Marta Przybyła opowiada, jak doznała bliskości Boga i jak wskutek tego zmieniło się jej życie. Opisała to w książce o wymownym tytule I dam wam serce nowe.

CZYTAJ DALEJ

„Wolni i wyzwalający” - pół tysiąca pątników pieszych z diec. świdnickiej już na Jasnej Górze

2022-08-08 17:24

BPJG

By stawać się ludźmi wolnymi od lęku, zniewoleń, nienawiści i grzechu modlili się w drodze pątnicy diec. świdnickiej. Na Jasną Górę dotarła 19. diecezjalna pielgrzymka pod hasłem: „Wolni i wyzwalający”, a w niej prawie pół tysiąca osób. Więcej niż 1/3 pielgrzymów przyszła po raz pierwszy.

Za trud pielgrzymowania, za to, że część swojego wakacyjnego odpoczynku i urlopu poświęcili na rekolekcje w drodze podziękował pątnikom bp Marek Mendyk, ordynariusz świdnicki. - Dziękuję, że szukacie sposobu na pogłębienie swojego życia duchowego. Wszystko po to, żeby zbliżyć się możliwie jak najlepiej do Pana Boga, by odkryć, jak On działa w codziennym życiu. Czynicie to właśnie przez Maryję, prosząc Ją o wsparcie, o wyjednanie łaski głębokiej wiary, która się nie lęka i która czyni cuda” - powiedział kaznodzieja.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję