Reklama

Niedziela Świdnicka

Msza i podwieczorek z biskupem

Biskup senior odwiedził alumnów roku zerowego.

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

rok propedeutyczny

Ks. Grzegorz Umiński

Biskup senior z przełożonymi i alumnami roku propedeutycznego

Biskup senior z przełożonymi i alumnami roku propedeutycznego

Od października zeszłego roku formacja przyszłych księży rozpoczyna się rokiem propedeutycznym, czyli rokiem przygotowawczym. Aktualnie na tzw. roku zerowym diecezja świdnicka ma trzech alumnów. Są to Piotr Baran z Kłodzka, Józef Rudnicki z Dzierżoniowa oraz Albert Konarski ze Świdnicy. Ze względu na wspólnotowy wymiar formacji, nasi trzej alumni przygotowują się do kapłaństwa wspólnie z czterema innymi kandydatami z diecezji legnickiej w tamtejszym seminarium duchownym. Raz miesiącu wspólnotę na przemian odwiedzają biskupi ze Świdnicy i Legnicy.

W maju z klerykami i przełożonymi spotkał się bp Ignacy Dec. Pierwszy biskup świdnicki odprawił Mszę św. i zasiadł do wspólnego stołu na podwieczorek. Wcześniej jednak w homilii mówił o powołaniu. - Powołania kapłańskiego nie otrzymuje się dla siebie. Każde powołanie kapłańskie jest darem dla Kościoła. Powołanie wywodzi się z Kościoła, czyli rodzi się w Kościele; w Kościele zostaje rozpoznane, zweryfikowane, jest przeznaczone dla Kościoła i winno być wypełniane w posłuszeństwie Kościołowi – wyjaśniał, podkreślając, że wybierającym zawsze jest Bóg, który przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym wybiera i powołuje do posługi kapłańskiej czy zakonnej. Następnie przypomniał słowa Jezusa: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał...".

Z ramienia diecezji świdnickiej alumnami na roku propedeutycznym opiekuje się ojciec duchowny ks. Piotr Gołuch.

2022-05-18 09:08

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kapłani diecezji świdnickiej solidarni ze swoim biskupem

2022-08-09 16:00

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

kapłani

Karol Porwich/Niedziela

Przedstawiamy stanowisko przedstawicieli duchowieństwa diecezji świdnickiej w związku z ostatnimi publikacjami mediów.

Przedstawiciele Konferencji Księży Dziekanów diecezji świdnickiej
Pracownicy Świdnickiej Kurii Biskupiej

CZYTAJ DALEJ

Drogi Krzyżowe Jasnej Góry

2022-08-09 21:00

[ TEMATY ]

#NiezbędnikPielgrzyma

Karol Porwich/Niedziela

W pejzaż jasnogórskiego pielgrzymowania nieodłącznie wpisuje się nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane przez prawie wszystkie grupy pielgrzymkowe od wieków przybywające na to święte miejsce...

POSŁUCHAJ WERSJI AUDIO

CZYTAJ DALEJ

Za pielgrzymami najtrudniejszy etap

2022-08-10 15:54

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Zielona Góra

fb/Piesza Pielgrzymka z Zielonej Góry na Jasną Górę

40. Piesza Pielgrzymka z Zielonej Góry na Jasną Górę od ponad tygodnia niestrudzenie podąża w stronę Częstochowy i Czarnej Madonny.

Za pielgrzymami najtrudniejszy etap. Pielgrzymi wejdą na Jasną Górę 12 sierpnia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję