Reklama

Niedziela Świdnicka

Polanica Zdrój. Diecezjalny Dzień Dziecka [ZAPOWIEDŹ]

W sobotę 11 czerwca na terenie polanickiego sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej odbędzie się Diecezjalny Dzień Dziecka.

[ TEMATY ]

Dzień Dziecka

Polanica‑Zdrój

Archiwum o. Sercanów Białych

Hasłem spotkania będą słowa Jezusa z Ewangelii św. Marka: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie …” (Mk 10, 14). Ojcowie Sercanie Biali, organizatorzy, podkreślają, że choć to wydarzenie zostało przygotowane ze szczególną myślą o dzieciach, każdy – niezależnie od wieku – będzie mile widziany.

– Zapraszamy wszystkich, którzy w tym dniu chcą być przy Maryi: młodych i starszych, bo wszyscy jesteśmy Dziećmi Bożymi. Pragniemy aby ten dzień był świętem rodzinnym; nie ma dziecka bez rodziny i nie ma rodziny bez dzieci. Chcemy, aby dzieci spędziły ten czas razem z rodzicami w życzliwej atmosferze i w pięknym otoczeniu. W życiu codziennym zapominamy o pięknie natury, która nas otacza. Dzień Dziecka z dala od murów miast, a w otoczeniu gór i lasów, pomoże nam przypomnieć o pięknie naszej Ojczyzny. Będzie też ognisko, smakołyki, gry i zabawy oraz wiele radości – zapowiadają ojcowie.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 Mszą Świętą przy ołtarzu polowym w intencji wszystkich dzieci, po której będzie czas na wspólny posiłek. Następnie przewidziane są różnego rodzaju zabawy i turnieje, a całość zakończy się ok. godz. 15:00 wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia.

2022-06-04 19:59

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa przebłagalna za aborcję w Dzień Dziecka

[ TEMATY ]

modlitwa

aborcja

Dzień Dziecka

itsmejust/fotolia.com

Ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej bp Romuald Kamiński zachęca do modlitwy przebłagalnej za grzech aborcji, która ma być odmówiona w pierwszy piątek miesiąca, 1 czerwca w Dzień Dziecka.

Modlitwa ekspiacyjna za grzech aborcji – to propozycja Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski na Dzień Dziecka, który w tym roku przypada w pierwszy piątek miesiąca. Jak wynika z zaleceń Komisji, modlitwę należy odmówić we wszystkich kościołach, w pierwszy piątek miesiąca czerwca, który jest także Światowym Dniem Dziecka. Inicjatywie tej błogosławi bp Romuald Kamiński, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej. - Żeby chronić życie nie trzeba być człowiekiem wierzącym, ale jednocześnie nie można być uczciwie wierzącym i nie chronić życia. Dlatego oczywiste jest, że Kościół popiera i włącza sie w tego typu inicjatywy, jak modlitwa przebłagalna za grzech aborcji - mówi "Niedzieli" Mateusz Dzieduszycki, rzecznik prasowy diecezji warszawsko-praskiej. - Dlatego bp Romuald Kamiński bez żadnych wątpliwości pobłogosławił inicjatywę modlitwy przebłagalnej. Dla niego ochrona życia ludzkiego jest sprawą fundamentalną.

CZYTAJ DALEJ

Bielawa/Nowa Ruda. Zaśpiewali Niepokalanej – Akatyst

2022-12-09 10:55

[ TEMATY ]

Bielawa

Akatyst

Nowa Ruda

Akatyst ku czci Bogurodzicy

Marek Krukowski

Nabożeństwu w Nowej Rudzie przewodniczył ks. wikariusz Michał Pietraszek

Nabożeństwu w Nowej Rudzie przewodniczył ks. wikariusz Michał Pietraszek

W przeddzień uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP w chórzyści, soliści, a wśród nich kapłani odśpiewali wyjątkowy hymn ku czci Bogarodzicy.

W parafii Św. Mikołaja w Nowej Rudzie do wspólnego śpiewu, diakonię modlitwy Ruchu Światło-Życie i parafialny Chór Cantate Domino, zmobilizował ks. Michał Pietraszek, który jako jeden z solistów przewodniczył maryjnemu nabożeństwu. Śpiewom towarzyszyło czytanie słowa Bożego oraz okadzenie świątyni. Po nabożeństwie odbył się pokaz ikon autorstwa Lili Bojnowskiej ze Świdnicy.

CZYTAJ DALEJ

Meksyk: dziewięć lat przygotowań do 500. rocznicy objawień w Guadalupe

2022-12-09 17:05

[ TEMATY ]

rocznica

Meksyk

Matka Boża z Guadalupe

Graziako

Cudowny obraz Matki Bożej z Guadalupe

Cudowny obraz Matki Bożej z Guadalupe

W 2031 roku przypadnie 500. rocznica objawień Matki Bożej w Guadalupe. Kościół katolicki w Meksyku rozpoczyna dziewięcioletnią nowennę przygotowująca do tego wielkiego jubileuszu. Ma ona na celu pogłębienie rozumienia Wydarzenia z Guadalupe (Acontecimiento Guadalupano).

Do udziału w nowennie zaproszeni są katolicy na całym świecie, gdyż kult Matki Bożej z Guadalupe „przekracza granice”. Dlatego nazwano ją Międzykontynentalną Nowenną Guadalupiańską. Skupiona będzie na pięciu „liniach działania”: stała formacja, badania, promowanie pobożności, masowe upowszechnianie oraz produkcja twórcza.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję