Reklama

Niedziela Świdnicka

Wałbrzych - Biały Kamień. Srebrny jubileusz z mamą

25. rocznica erygowania parafii Świętej Rodziny była sposobnością do dziękczynienia Bogu za czas łaski i błogosławieństwa dla parafii. Był także prezent dla mam, w dniu ich święta.

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

ks. Mirosław Krasnowski

Ks. Grzegorz Umiński

Ksiądz proboszcz Mirosław Krasnowski odbiera jubileuszowy różaniec

Ksiądz proboszcz Mirosław Krasnowski odbiera jubileuszowy różaniec

Do wspólnej modlitwy ks. proboszcz kan. Mirosław Krasnowski zaprosił biskupa seniora, który w przypadającym Dniu Matki, zaśpiewał dla wszystkich mam wyjątkową piosenkę. - Gdy wspomnę swe młodzieńcze dzieje, najdroższa ma, gdym wielkie już nadzieje, a dobroć Twa wspierała radą i przestrogą, wiodłaś mnie zawsze Bożą drogą, Ty byłaś mi przez życia burze aniołem stróżem – nucił bp Ignacy Dec.

Wcześniej przypomniał, że słowo mama to jedno z pierwszych słów, które wypowiada każdy człowiek. - Mama nadaje słowu "kocham" najpełniejszą treść. Miłość mamy jest najbardziej zbliżona do miłości Pana Boga, który kocha nas nieodwołalnie. Podobnie mama, która nosi dziecko pod sercem, a później wydaje je na świat – mówił.

Odnosząc się do srebrnego jubileuszu parafii bp Dec przypomniał: - Macie piękny dom - kościół poświęcony Świętej Rodzinie, który ma piękną metrykę związaną z wizytą św. Jana Pawła II w Polsce w ramach Kongresu Eucharystycznego. W tym domu od ćwierć wieku budujecie wspólnotę religijną. Ma ona widzialną strukturę, ponieważ tworzą ją ludzie, ale też duchową, bo obecny jest w niej Bóg. To On zespala swoją miłością rodzinę, którą tworzymy – podkreślił bp Dec.

Przypomnijmy, że pierwszym orędownikiem powstania parafii Św. Rodziny na Białym Kamieniu był nieżyjący już ks. inf. Julian Źrałko, a podejmującym decyzję (dekret erekcyjny z dnia 27.04.1997 r.) był także nieżyjący już bp Tadeusz Rybak.

2022-05-29 22:38

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przewodniczący Episkopatu podziękował bp. Decowi za wieloletnią posługę pasterską

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski chciałbym serdecznie podziękować Księdzu Biskupowi za wieloletni trud związany z pasterską posługą pierwszego biskupa Diecezji Świdnickiej – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w podziękowaniach skierowanych do bp. Ignacego Deca, dotychczasowego biskupa świdnickiego.

Przewodniczący Episkopatu przypomniał w podziękowaniach, że bp Dec tworzył struktury diecezjalne, erygował świdnicką kurię, powołał diecezjalną Caritas, ustanowił radę kapłańską, kolegium konsultorów, radę duszpasterską oraz inne instytucje. W 2004 roku erygował Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej, stwarzając równocześnie możliwość studiów teologicznych dla osób świeckich, w ramach punktu dydaktycznego w Świdnicy Papieskiego Wydział Teologicznego we Wrocławiu.

CZYTAJ DALEJ

Kapłani diecezji świdnickiej solidarni ze swoim biskupem

2022-08-09 16:00

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

kapłani

Karol Porwich/Niedziela

Przedstawiamy stanowisko przedstawicieli duchowieństwa diecezji świdnickiej w związku z ostatnimi publikacjami mediów.

Przedstawiciele Konferencji Księży Dziekanów diecezji świdnickiej
Pracownicy Świdnickiej Kurii Biskupiej

CZYTAJ DALEJ

Premier: przedłużyłem decyzję o zakupach węgla przez spółki energetyczne do końca sezonu grzewczego

2022-08-10 16:33

[ TEMATY ]

Węgiel

Karol Porwich/Niedziela

Przedłużyłem do końca sezonu grzewczego decyzję zobowiązująca spółki energetyczne do zakupu węgla - poinformował w środę na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Wcześniej spółki obowiązywał termin do końca października.

"Jesteśmy na dobrej, i mogę nawet powiedzieć na bardzo dobrej drodze, żeby było tego węgla wystarczająco dużo, nie tylko do końca tego roku, tak jak moja pierwotna decyzja wskazywała spółkom energetycznym, na zakup do końca października. Teraz przedłużyłem ją do końca sezonu grzewczego, po to żeby (...) węgiel ściągać nawet na zapas. On się nie zmarnuje. Wolę, żeby było go za dużo niż za mało" - powiedział szef rządu w środę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję