Ciężka jest kara za popieranie Hamasu, skrajnego palestyńskiego ugrupowania, które odmawia Izraelowi prawa do istnienia i nie wyrzeka się działań terrorystycznych. Palestyńczycy jednak, zarówno Ci, którzy popierają Hamas, jak i ci, którzy nie mają z nim nic wspólnego, cierpią na Zachodnim Brzegu straszny głód. O raporcie ONZ na temat sytuacji żywnościowej w tym zapalnym regionie Bliskiego Wschodu informuje brytyjski „The Independent”. Blisko połowa Palestyńczyków w tej strefie cierpi niedożywienie - oceniają ONZ-owscy obserwatorzy. Szczególnie trudna jest sytuacja w Strefie Gazy. Tam cztery na pięć rodzin nie ma co włożyć do garnka. W sumie jedna trzecia Palestyńczyków musi przeżyć za mniej niż półtora dolara dziennie.
Czy jest nadzieja na poprawę sytuacji? Palestyńczycy uczynili pierwszy krok, powołując ponad miesiąc temu rząd zgody narodowej w Mekce, w Arabii Saudyjskiej, licząc, że Izrael rozpocznie rozmowy, a wspólnota międzynarodowa zawiesi finansowe sankcje, które dosłownie sparaliżowały społeczeństwo palestyńskie. Dla wszystkich solą w oku jest pozostający w rządzie Hamas.
Nowenna przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej trwa od 17 do 25 sierpnia przez dziewięć kolejnych dni. Na Jasnej Górze przez ten czas prowadzić nas będzie ks. Wojciech Węgrzyniak.
Obiekt, który spadł i eksplodował pod Osinami w woj. lubelskim, to dron wojskowy, ale pozbawiony głowicy bojowej, najprawdopodobniej tzw. wabik - przekazało w środę PAP źródło zbliżone do resortu obrony.
Nieznany obiekt w nocy z wtorku na środę spadł i eksplodował na polu kukurydzy w okolicy miejscowości Osiny w powiecie łukowskim na Lubelszczyźnie.
Sędzia federalny orzekł w środę, że kilka okręgów szkolnych w Teksasie nie musi stosować się do prawa stanowego, nakazującego umieszczanie dziesięciu przykazań we wszystkich salach lekcyjnych. Ustawę w tej sprawie, podpisaną w czerwcu przez gubernatora Grega Abbotta, zaskarżyło kilkanaście rodzin różnych wyznań.
Sędzia Okręgowy Fred Biery’ego w swojej 55-stronicowej opinii do ustaw, które zostały przyjęte w ciągu ostatniego roku w trzech stanach na południu USA, postanowił walczyć z uniwersalnym Prawem Bożym.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.