Reklama

Aspekty

Zaproszenie na Ogólnopolski Konkurs Piosenki Religijnej im. św. Jana Pawła II

19 czerwca przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Świętnie pod hasłem "Miejcie odwagę żyć dla miłości - Bóg jest Miłością!" odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Piosenki Religijnej im. św. Jana Pawła II.

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

Joanna Markowska-Wróblewicz

W konkursie mogą wziąć udział osoby z całej Polski, zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby dorosłe, występując solo bądź w grupie. Zaproszenie, regulamin oraz karta zgłoszenia wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych dostępne są do pobrania na stronie fb konkursu https://www.facebook.com/groups/577574216672423 lub na stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Świętnie http://szkola.zspswietno.pl/.

2022-06-10 10:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pamiętają we Wschowie

[ TEMATY ]

Wschowa

św. Jan Paweł II

Archiwum Aspektów

O św. Janie Pawle II pamiętają także we Wschowie. W niedzielę 17 maja w kościele pw. św. Stanisława o godz. 21:00 odbędzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez stowarzyszenie Katolicka Wschowa oraz zespół muzyczny Chairete. Adoracja została zaplanowana w przededniu 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Na placu Zamkowym we Wschowie można także zobaczyć wystawę plenerową poświęconą św. Janowi Pawłowi II. Wystawę "Karol Wojtyła. Narodziny" przygotowaną przez Stowarzyszenie Katolicka Wschowa z okazji zbliżającej się 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II można oglądać od 15 do 18 maja na skwerze przed wschowskim ratuszem. Wystawa prowadzi po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Od momentu narodzin małego Lolka, przez czasy studiów aż do jego działalności w czasie pontyfikatu, choroby i ostatnich chwil życia.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: Rekolekcje Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej

2022-09-28 16:22

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Rodzina Różańcowa

Karol Porwich/Niedziela

O pokój dla świata, a zwłaszcza w Ukrainie, będą się modlić członkowie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej podczas rozpoczynających się jutro rekolekcji tego środowiska. Tradycyjnie odbywają się przed odpustem Matki Bożej Różańcowej, który przypada w niedzielę, 2 października. Za wstawiennictwem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, patrona wspólnoty, zanoszone będą modlitwy o opiekę dla Polski i o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu - zapowiada o. Marian Waligóra opiekun duchowy Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

- Tegoroczne rekolekcje wypadają w trudnym czasie, jesteśmy świadkami agresji rosyjskiej na Ukrainę. Tocząca się wojna za naszą wschodnią granicą dotyka też nas bardzo konkretnie. Dajemy schronienie uchodźcom wojennym - powiedział paulin. Przypomniał, że Jasnogórska Rodzina Różańcowa od pierwszego dnia wojny podjęła modlitwę o pokój dla Ukrainy, dla świata. - To jest nasz dar duchowy, jako wspólnota jednoczymy się z tymi, którzy potrzebują naszego serca - dodał paulin.

CZYTAJ DALEJ

„Nie mieszajcie mnie do tego uzdrowienia! To nie ja, to Matka Boża” - o. Pio o różańcu

2022-09-29 21:02

[ TEMATY ]

różaniec

św. o. Pio

Adobe Stock

Ojciec Pio, jeden z największych świętych wszystkich czasów, nieustannie modlił się na różańcu. Zawsze widywano go modlącego się, z różańcem w ręku. Z tego powodu jego współbrat i zarazem biograf o. Alessandro da Ripabottoni oraz abp Paweł Carta określali go „żyjącym różańcem”.

Zamiłowanie do modlitwy różańcowej Ojciec Pio wyniósł z domu rodzinnego, w którym codziennie wieczorem, o stałej porze, rodzice wraz ze wszystkimi dziećmi wspólnie, na klęcząco, odmawiali Różaniec. Jego matka była bardzo pobożna, to samo można powiedzieć o jego ojcu, uważanym za człowieka, który nieustannie odmawiał Różaniec, a zamiłowanie do tej modlitwy przekazał swojemu synowi. Francesco, już jako mały chłopiec, sam odmawiał Różaniec podczas pilnowania owiec pasących się na Piana Romana. W styczniu 1903 roku, kiedy żegnał się z rodziną przed odjazdem do nowicjatu, jego Matka dała mu swój różaniec, który zachował do końca życia. „On dotrzyma ci towarzystwa w miejsce matki” – powiedziała to, żeby upewnić go o opiece Matki Bożej Różańcowej. Źródłem umiłowania modlitwy różańcowej przez św. Ojca Pio była jego miłość do Matki Najświętszej, którą również wyniósł z rodzinnego domu w Pietrelcinie i pogłębiał z każdym dniem w życiu zakonnym. Jego bezgraniczne oddanie Matce Najświętszej zaowocowało pragnieniem całkowitego upodobnienia się do Jej Syna, a także do Niej samej. Usilnie dążył do nabycia cnót określanych jako maryjne, przede wszystkim cnoty pokory, ubóstwa, gotowości do podejmowania ofiar i znoszenia wszelkich cierpień dla wzrostu Królestwa Bożego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję