Reklama

Niedziela Świdnicka

Wizytacja kanoniczna

Bielawa. Relacje braterskiej miłości

Dwudniowe spotkanie bp. Adama Bałabucha z duchowieństwem i wiernymi parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zakończyło wizytacje kanoniczne w dekanacie Bielawa.

[ TEMATY ]

Bielawa

bp Adam Bałabuch

ks. Stanisław Chomiak

archiwum prywatne

Przedstawiciele rady parafialnej wraz duszpasterzami i bp Adamem przed kaplicą na cmentarzu parafialnym

Przedstawiciele rady parafialnej wraz duszpasterzami i bp Adamem przed kaplicą na cmentarzu parafialnym

W sobotę 11 czerwca wizytacja rozpoczęła się od spotkania biskupa z członkami rady parafialnej, podczas której ks. prał. Stanisław Chomiak podsumował działania ostatniego roku, przedstawiając plany na kolejne miesiące. Następnie bp Bałabuch nawiedził cmentarz parafialny, gdzie poświęcił niedawno odremontowaną kaplicę „Zmartwychwstania Pańskiego”. Jeszcze tego samego dnia spotkał się z chorymi przebywającymi w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym przy ul. Piastowskiej i odwiedził siostry augustianki, które w placówce przy ul. Kopernika prowadzą Publiczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi. Dzień zakończył się rozmową z duszpasterzami, których biskup odwiedził w ich mieszkaniach. Podsumowaniem były wspólnie odmówione Nieszpory w oratorium na plebanii.

Kolejnego dnia bp Bałabuch posługiwał w kościele parafialnym, głosząc słowo Boże i udzielając sakramentu bierzmowania. W homilii biskup pomocniczy nawiązując do tajemnicy Trójcy Świętej, podkreślił, że współczesny człowiek, choć charakteryzuje się indywidualizmem, to jednak tęskni za byciem z innymi, za rozmową z konkretnym człowiekiem, za życiem we wspólnocie. - Jako obraz i Boże podobieństwo jesteśmy wezwani, by zachowując swoją niepowtarzalną osobowość, pozostawać z innymi w pełnych życzliwości i braterskiej miłości relacjach. Taka winna być nasza osobista i wspólnotowa odpowiedź na objawioną nam tajemnicę Bożego życia - mówił.

2022-06-14 20:00

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Bielawie upamiętnili dzień beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego

[ TEMATY ]

Bielawa

beatyfikacja kard. Wyszyńskiego

ks. Stanisław Chomiak

ks. Daniel Marcinkiewicz

ks. Daniel Marcinkiewicz

Moment poświęcenia przez prał. Chomiaka popiersia kard. Stefana Wyszyńskiego

Moment poświęcenia przez prał. Chomiaka popiersia kard. Stefana Wyszyńskiego

W dniu beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, w bielawskiej wspólnocie pw. Wniebowzięcia NMP, poświęcono niedawno wzniesione popiersie ku czci błogosławionego.

Uroczystości rozpoczęły się od Eucharystii w miejscowym kościele. - Stojąc wobec bł. Stefana kard. Wyszyńskiego musimy sobie zdać sprawę z faktu, że i on chce tego, co Chrystus, chce przede wszystkim naszego uzdrowienia duchowego, wyzwolenia z grzechu i śmierci, chce naszego zbawienia – mówił 12 września proboszcz, ks. prał. Stanisław Chomiak.

CZYTAJ DALEJ

„Pompejanka” – nowenna nie do odparcia

2022-08-09 21:26

[ TEMATY ]

nowenna pompejańska

Karol Porwich/Niedziela

Różaniec, nie od dziś wiadomo, wielką moc ma. Oczywiście nie sam z siebie, a z łaski Bożej. Maryja przez tę modlitwę potrafi dla nas wyprosić u Boga wielkie cuda. Sama do Różańca wielokrotnie zachęcała, mamy na ten temat chociażby świadectwa dzieci z Fatimy: Łucji, Hiacynty i Franciszka. Ale czym tak naprawdę jest Nowenna Pompejańska? Czy rzeczywiście ma tak wielką moc?

I modlimy się na różańcu. Jedni z większym zapałem, inni jak po grudzie, czasem czekając na autobus, innym razem na kolanach przed snem, w różnych intencjach. Jednak ilu z nas potrafi się zdobyć na odmawianie czterech czy nawet trzech części Różańca w ciągu dnia, i to przez 54 dni pod rząd? A tak robią ci, którzy podejmują Nowennę Pompejańską. I mówią, że to wcale nie jest trudne, a warto, bo owoce wielkie daje. Nazywana jest nowenną nie do odparcia.

CZYTAJ DALEJ

Ks. E. Canetta: w Kazachstanie była i jest żywa wspólnota katolicka, mająca za sobą ciężkie doświadczenia

2022-08-13 09:22

[ TEMATY ]

Franciszek

Franciszek w Kazachstanie

Adobe Stock

Wielonarodowa wspólnota katolicka w Kazachstanie była i jest bardzo żywa, mimo ciężkich i bolesnych doświadczeń, jakie były jej udziałem – powiedział ks. Edoardo Canetta z Mediolanu, obecnie pracujący naukowo w tamtejszej Bibliotece Ambrozjańskiej. Wcześniej, przez 18 lat był on misjonarzem w Kazachstanie, przez 5 lat wikariuszem generalnym administratury apostolskiej Kazachstanu i Azji Środkowej i wykładowcą na Uniwersytecie w Karagandzie. W rozmowie z KAI podzielił się swoimi spostrzeżeniami z posługi w tym kraju, opowiedział o trudnym współżyciu miejscowych katolików pochodzenia polskiego i niemieckiego oraz o oczekiwaniach związanych z wrześniową podróżą Franciszka do Kazachstanu.

Oto zapis tej rozmowy:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję