Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdnica. Koncertowe podsumowanie roku

Po całym roku nauki gry na organach nadeszła pora, aby pochwalić się zdobytymi umiejętnościami.

[ TEMATY ]

muzyka

Świdnica Królowa Polski

Świdnickiej Studium Organistowskie

Tymoteusz Jaśków

Hubert Gościmski

Za organami Tymoteusz Jaśków nie tylko uczeń, ale i organista w świdnickiej parafii Św. Andrzeja Boboli

Za organami Tymoteusz Jaśków nie tylko uczeń, ale i organista w świdnickiej parafii Św. Andrzeja Boboli

Taką okazję mieli uczniowie Studium Organistowskiego Diecezji Świdnickiej, Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Świdnicy oraz Akademii Dobrej Muzyki, którzy kształcą się pod okiem Marcina Armańskiego oraz Macieja Batora. Wieczornym koncertem w świdnickiej parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski podsumowali rok szkolny 2021/2022.

– „Preludium a-moll BWV 569” uważam za genialny kompromis pomiędzy prostotą formy a majestatycznością brzmienia instrumentu. Właśnie ta prostota, charakterystyczna dla twórczości Bacha, pozostawia duże możliwości interpretacyjne – mówił po koncercie Tymoteusz Jaśków, uczeń V klasy organów w świdnickiej SSM im. Kazimierza Kościukiewicza. – Wystąpienia publiczne uważam za niezwykle cenne i budujące, bo przecież właśnie temu służy cały proces muzycznej edukacji: przygotowaniu do dojrzałego prezentowania nabytych umiejętności. Cieszę się, że mimo dość spontanicznego zaproszenia do udziału w koncercie, udało mi się przygotować i w sposób satysfakcjonujący zaprezentować przed publicznością – dodał, jednocześnie wyrażając nadzieję na kolejne koncertowe zmagania w najbliższym czasie.

Poza Tymoteuszem podczas koncertu zaprezentowali się także: Wiktor Gościmski (John Stanley – „Voluntary IX” i Louis James Alfred Lefébure-Wély – „Verset D-dur”, Filip Zabrzewski (David German – „Festive Trumpet tune”) i Natalia Mielnik (Léon Boëllmann – Toccata c-moll, IV część z „Suity gotyckiej”).

2022-06-19 22:56

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Błogosławieni, którzy… zostali zesłani na Sybir

[ TEMATY ]

Świdnica

Sybiracy

Świdnica Królowa Polski

ks. Mirosław Benedyk

Mszy św. przewodniczył bp Ignacy Dec w asyście miejscowych duszpasterzy

Mszy św. przewodniczył bp Ignacy Dec w asyście miejscowych duszpasterzy

Bulwersujące? Jak pozostałe drogowskazy, na kanwie których bp Ignacy Dec wygłosił do zebranych w kościele NMP Królowej Polski w Świdnicy patriotów.

Dorocznym obchodom rocznicy pierwszej deportacji Polaków w głąb Rosji tradycyjnie przewodniczył biskup senior w asyście ks. prał. Rafała Kozłowskiego, aktualnego kapelana świdnickiego koła Związku Sybiraków i jego poprzednika – ks. inf. Kazimierza Jandziszaka.

CZYTAJ DALEJ

Andrzej Bobola uprosił mi uzdrowienie

2022-12-08 21:45

[ TEMATY ]

św. Andrzej Bobola

Karol Porwich/Niedziela

św. Andrzej Bobola

św. Andrzej Bobola

Nawet najnowocześniejsze terapie medyczne, rodem z filmów sci-fi, mogą zawieść. Tak było w przypadku Idy Kopeckiej z Krynicy.

U czterdziestodwuletniej kobiety niespodziewanie pojawiły się potworne bóle, promieniujące na całe ciało. Nawet nadrobniejszy dotyk był dla niej niczym cios wymierzony przez zawodowego boksera, a każdy, nawet najmniejszy wysiłek fizyczny przysparzał zmęczenia, jakby wspinała się na Mount Blanc.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Spotkanie Zespołu ds. przygotowania wskazań dla formacji stałej i posługi prezbiterów w Polsce

2022-12-09 20:36

[ TEMATY ]

Warszawa

prezbiterat

Fot. Karol Porwich

W Sekretariacie KEP w Warszawie odbyło się dziś pierwsze spotkanie Zespołu ds. przygotowania wskazań dla formacji stałej i posługi prezbiterów w Polsce. Gremium to zostało powołane przy Komisji Duchowieństwa przez abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. W Zespole, na czele którego stanął bp Damian Bryl, biskup kaliski i członek Komisji Duchowieństwa, będzie pracować w sumie 16 osób z różnych regionów Polski: prezbiterzy, osoby konsekrowane i świeckie.

Zadaniem Zespołu jest przede wszystkim to, aby – uwzględniając ducha i normy nowych zasad formacji kapłańskiej w Polsce, obowiązujące od 1 października 2021 roku, oraz aktualny kontekst społeczno-kulturowy – wypracować dalsze wskazania dotyczące formacji i posługi prezbiterów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję