Reklama

Niedziela Małopolska

Posłani w pokoju Chrystusa. Czwarty dzień Wielkiego Odpustu Tuchowskiego 2022

Odsłonięciem cudownego obrazu Matki Bożej Tuchowskiej oraz Eucharystią o godz. 6:00 rozpoczęło się przeżywanie kolejnego, czwartego dnia Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. Hasło przewodnie tego dnia brzmiało: „Posłani w pokoju Chrystusa”.

archiwum sanktuarium

Po odśpiewaniu Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia, rozpoczęła się na placu sanktuaryjnym Msza Święta o godzinie 7:00. Przewodniczył jej o. Szczepan Hebda CSsR, który wygłosił również słowo Boże.

Kolejna Eucharystia sprawowana o godzinie 9:00 związana była z pielgrzymką przyjaciół misji zagranicznych i osób wspierających misje. Przewodniczył jej o. bp Marek Piątek CSsR, biskup diecezji Coari w Amazonii (Brazylia). Homilię wygłosił o. Marek Marszałek CSsR, który na co dzień posługuje jako misjonarz w Burkina Faso.

Odpustowej sumie o godzinie 11:00 przewodniczył ordynariusz diecezji tarnowskiej bp Andrzej Jeż, który wygłosił do zgromadzonych słowo Boże. Mszy Świętej towarzyszyła pielgrzymka kapłanów diecezjalnych i ojców redemptorystów, przeżywających jubileusz 25 lat kapłaństwa, oraz rodziców kapłanów i kleryków. Kaznodzieja podkreślił, że duża liczba księży w diecezji jest zasługą wytrwałej modlitwy.

Reklama

Na kolejną Eucharystię o godzinie 15:00 przybyły Podwórkowe Kółka Różańcowe oraz dzieci. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Andrzej Mulka, posługujący na co dzień w Nowym Sączu. Liturgię poprzedziło krótkie wystąpienie Magdaleny Buczek, założycielki Podwórkowych Kółek Różańcowych oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Wieczornej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił o. Janusz Sok CSsR, przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. Mszy Świętej towarzyszyła pielgrzymka czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Niepokalanego Serca NMP, Róż Różańcowych, przyjaciół Radia Maryja oraz rodziców kapłanów i kleryków.

Po Eucharystii tradycyjnie nastąpiła procesja Eucharystyczna, zawierzenie sprawy powołań kapłańskich i zakonnych przed cudownym obrazem Matki Bożej Tuchowskiej.

Zapraszamy serdecznie pielgrzymów do przybywania w to święte miejsce i wypraszania łask dla siebie, swoich rodzin i całego świata!

2022-07-05 10:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Komunikat prasowy biskupa Marka Mendyka

2022-08-09 10:47

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

xmb

Bp Marek Mendyk skierował pisemną prośbę w sprawie publicznego oskarżenia.

Ponownie oświadczam, że formułowany wobec mnie zarzut jest nieprawdą. Równocześnie deklaruję pełną gotowość współpracy z władzami kościelnymi oraz organami państwowymi w celu wyjaśnienia zarzutu.

CZYTAJ DALEJ

Korzystaj z tego, co daje Pismo Święte! Tam jest mnóstwo do odkrycia...

2022-08-09 20:59

[ TEMATY ]

Pismo Święte

Karol Porwich/Niedziela

„Jezus korzystał wielokrotnie z historii, które opowiedziane same, bez kontekstu nie musiały być o Bogu. Jezus opowiada najróżniejsze historie z życia. Różne rzeczy się przydarzały. Nam się też przydarzają i przydarzają się ludziom, których mamy obok siebie. I tego jest mnóstwo. Słyszymy wiele historii. Czemu nie wziąć ich na modlitwę?” – mówi o. Piotr Kropisz SJ.

Wszystko przyda się na modlitwie

CZYTAJ DALEJ

Wysoki poziom teologii na PWT

2022-08-10 15:21

Archiwum PWT

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu otrzymał bardzo wysoką kategorię A w dyscyplinie nauki teologiczne.

– Z wielką radością pragnę poinformować, że Minister Edukacji i Nauki przyznał Papieskiemu Wydziałowi Teologicznemu kategorię naukową A w dyscyplinie nauki teologiczne. Ocena ta jest zasługą wszystkich nauczycieli akademickich i pracowników PWT, dlatego pragnę Wam wszystkim bardzo serdecznie podziękować za włożony trud i pracę, które zaowocowały tak wysoką oceną naszej uczelni. Kończąc drugą kadencję urzędu rektora życzę Bożego błogosławieństwa w dalszej pracy badawczej, dydaktycznej i administracyjnej – dziękował za wysoki wynik ustępujący rektor PWT ks. prof. Włodzimierz Wołyniec.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję