Reklama

Niedziela Częstochowska

Do papieskiej kalwarii

Zapraszamy do wzięcia udziału w 38. pielgrzymce wiernych archidiecezji częstochowskiej do „papieskiej” Kalwarii Zebrzydowskiej.

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Kalwaria Zebrzydowska

archidiecezja częstochowska

Foto Fax

Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej w 2021 r.

Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej w 2021 r.

Tradycyjnie, na przełomie lipca i sierpnia, wierni archidiecezji częstochowskiej udają się do Kalwarii Zebrzydowskiej – miejsca szczególnego dla św. Jana Pawła II, do którego pielgrzymował najpierw jako dziecko, później jako ksiądz, biskup, kardynał, a wreszcie dwukrotnie jako papież. W tym roku szczególnymi intencjami będą: modlitwa o pokój serca i radość dzięki wierze oraz prośba o pokój w Europie i na świecie.

Pielgrzymka rozpocznie się 1 sierpnia o godz. 10 Mszą św. w bazylice kalwaryjskiej pod przewodnictwem abp. Wacława Depo. Po Eucharystii, idąc śladami pielgrzymowania św. Jana Pawła II, udamy się na Dróżki Pasyjne, by zanurzyć się w męce Pana Jezusa, pogłębiając duchowość kalwaryjską oraz upraszając pokój serca i radość dla wszystkich wiernych naszej archidiecezji.

Pielgrzymi proszeni są o zabranie ze sobą: suchego prowiantu, krzesełka turystycznego, płaszcza przeciwdeszczowego i nakrycia głowy. Wszystkich duszpasterzy prosimy o powiadomienie o tej pielgrzymce i zachęcenie wiernych do kalwaryjskiego pielgrzymowania śladami św. Jana Pawła II.

Ze względów organizacyjnych proszę zgłaszać grupy pielgrzymkowe telefonicznie w Archidiecezjalnym Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w Praszce do 24 lipca, tel. 34 359 08 69. W razie nieodebrania połączenia prosimy o pozostawienie wiadomości głosowej, podając numer zwrotny.

2022-07-05 12:39

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święto Żywego Różańca w Krzeszowie

Niedziela legnicka 41/2013, str. 1

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Ks. Waldemar Wesołowski

- W modlitwie różańcowej kryje się całe nasze życie. Odmawiajcie Różaniec indywidualnie, we wspólnocie, zwłaszcza w rodzinie. On pozwala odnaleźć spokój i ciszę - apelował do wiernych bp Wolfgang Ipolt, ordynariusz diecezji Görlitz podczas pielgrzymki kół Żywego Różańca, jaka odbyła się w Krzeszowie, w sobotę 5 października

Pierwsza sobota października to czas tradycyjnej pielgrzymki różańcowej w diecezji legnickiej. Co roku do krzeszowskiego sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przybywają tysiące wiernych, by wspólnie na różańcu wypraszać potrzebne łaski. W tegorocznym spotkaniu modlitewnym wzięło udział ponad 5 tys. osób.

CZYTAJ DALEJ

Chrowacja: Nazaretanki z Kalisza wśród poszkodowanych; są w ciężkim stanie i walczą o życie

2022-08-08 14:57

[ TEMATY ]

wypadek w Chorwacji

Adobe.Stock

- Dwie siostry z Kalisza jechały autobusem, który uległ wypadkowi w Chorwacji. Siostry znajdują się w szpitalu. Są w ciężkim stanie i walczą o życie – mówi ks. Michał Włodarski, rzecznik prasowy diecezji kaliskiej.

Duchowny dodaje, że wśród ofiar śmiertelnych jest matka jednej z sióstr nazaretanek z Kalisza.

CZYTAJ DALEJ

Wysoki poziom teologii na PWT

2022-08-10 15:21

Archiwum PWT

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu otrzymał bardzo wysoką kategorię A w dyscyplinie nauki teologiczne.

– Z wielką radością pragnę poinformować, że Minister Edukacji i Nauki przyznał Papieskiemu Wydziałowi Teologicznemu kategorię naukową A w dyscyplinie nauki teologiczne. Ocena ta jest zasługą wszystkich nauczycieli akademickich i pracowników PWT, dlatego pragnę Wam wszystkim bardzo serdecznie podziękować za włożony trud i pracę, które zaowocowały tak wysoką oceną naszej uczelni. Kończąc drugą kadencję urzędu rektora życzę Bożego błogosławieństwa w dalszej pracy badawczej, dydaktycznej i administracyjnej – dziękował za wysoki wynik ustępujący rektor PWT ks. prof. Włodzimierz Wołyniec.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję