Reklama

Niedziela Świdnicka

Wspaniałe koncerty w Głuszycy. Sudeckie Forum Inicjatyw [8-12 lipca].

Wydarzenie to organizowane jest w celu wymiany poglądów, doświadczeń, działań, a przede wszystkim propozycji współpracy w obszarze wiary, kultury i ekonomii województwa dolnośląskiego.

[ TEMATY ]

Głuszyca

Sudeckie Forum Inicjatyw

ks. Mirosław Benedyk

Conrado Moreno

Conrado Moreno

Motywem przewodnim spotkania jest hasło: Wiara - Kultura - Ekonomia. W trakcie pięciu dni trwania Sudeckiego Forum Inicjatyw, spotykać się będą przedstawiciele organizacji pozarządowych, samorządowcy, seniorzy, osoby niepełnosprawne i młodzież. Organizatorzy poświęcą czas wolontariuszom, przedstawicielom wspólnot parafialnych, sympatykom i osobom zainteresowanym podejmowanymi na Forum zagadnieniami.

ks. Mirosław Benedyk

W piątkowy wieczór wystąpił Piotr Kupicha i zespół "Feel"

W piątkowy wieczór wystąpił Piotr Kupicha i zespół

Każdego wieczoru na scenie przy kościele Chrystusa Króla, odbędzie się koncert muzyczny, w którym wystąpi gwiazda wielkiego formatu.

PLAN KONCERTÓW

Piątek (8 lipca '22) – 20:15 - Zespół „Feel” oraz artyści zaprzyjaźnieni z Głuszycą. Retransmisja koncertu na YouTube.

Sobota (9 lipca '22) – 20:15 - ”Rzeka wspomnień” – artyści zaprzyjaźnieni z Głuszycą. zespół „Łzy” Zespół „Pogwizdani”. Retransmisja koncertu na YouTube.

Niedziela (10 lipca '22) – 20:15 - „Sudeckie uwielbienie” – Rafał Brzozowski, orkiestra Mieczysława Smydy, oraz artyści zaprzyjaźnieni z Głuszycą. Retransmisja na YouTube.

Poniedziałek (11 lipca '22) – 20:15 - ”Kolory Ojczyzny” – Marcin Wyrostek i zespół Corazon, Magdalena Steczkowska, Vita Kazmirova, oraz artyści zaprzyjaźnieni z Głuszycą. Retransmisja na YouTube.

Wtorek (12 lipca '22) – 20:15 - Polska Orkiestra Muzyki Filmowej Przemysława Pasternaka, Beata Kozidrak, oraz artyści zaprzyjaźnieni z Głuszycą.

Więcej na stronie wydarzenia.

Reklama

ks. Mirosław Benedyk

Scena przed kościołem w Głuszycy

Scena przed kościołem w Głuszycy

2022-07-08 22:19

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wiara – Kultura – Ekonomia

[ TEMATY ]

Głuszyca

Sudeckie Forum Inicjatyw

materiały organizatorów

Logo promujące wydarzenie

Logo promujące wydarzenie

Parafia Chrystusa Króla, Urząd Miasta i Fundacja Berit zapraszają na Sudeckie Forum Inicjatyw. Każdego dnia będzie czas na modlitwę, ważne dyskusje i koncerty gwiazd.

Sudeckie Forum Inicjatyw to wydarzenie organizowane w celu wymiany poglądów, doświadczeń, działań, a przede wszystkim propozycji współpracy w obszarze wiary, kultury i ekonomii terenu województwa dolnośląskiego. Motywem przewodnim spotkania jest hasło: Wiara – Kultura – Ekonomia. W trakcie pięciu dni (od 14 do 18 sierpnia) trwania Forum, organizatorzy podczas specjalnych porannych rozmów panelowych (godz. 9) będą spotykać się z przedstawicielami organizacji pozarządowych, samorządowcami, seniorami, osobami niepełnosprawnymi i młodzieżą. Wśród zaproszonych gości będą: ks. Stanisław Szczepaniec – konsultor Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przy KEP, Marlena Maląg – minister rodziny, Michał Dworczyk- szef KPRM, czy gen. bryg. Ryszard Parafianowicz – były Rektor Akademii Sztuki Wojennej.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Spotkanie Zespołu ds. przygotowania wskazań dla formacji stałej i posługi prezbiterów w Polsce

2022-12-09 20:36

[ TEMATY ]

Warszawa

prezbiterat

Fot. Karol Porwich

W Sekretariacie KEP w Warszawie odbyło się dziś pierwsze spotkanie Zespołu ds. przygotowania wskazań dla formacji stałej i posługi prezbiterów w Polsce. Gremium to zostało powołane przy Komisji Duchowieństwa przez abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. W Zespole, na czele którego stanął bp Damian Bryl, biskup kaliski i członek Komisji Duchowieństwa, będzie pracować w sumie 16 osób z różnych regionów Polski: prezbiterzy, osoby konsekrowane i świeckie.

Zadaniem Zespołu jest przede wszystkim to, aby – uwzględniając ducha i normy nowych zasad formacji kapłańskiej w Polsce, obowiązujące od 1 października 2021 roku, oraz aktualny kontekst społeczno-kulturowy – wypracować dalsze wskazania dotyczące formacji i posługi prezbiterów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję