Reklama

Niedziela Świdnicka

Śmierć kapłana

Zmarł ks. kan. Stanisław Panewski

O śmierci emerytowanego kapłana poinformowała Świdnica Kuria Biskupia. Ks. Panewski przez ostatnie 23 lata posługiwał w parafii Św. Jadwigi Śląskiej w Mokrzeszowie, w dekanacie Świebodzice.

[ TEMATY ]

śmierć kapłana

Mokrzeszów

ks. Stanisław Panewski

Arkadiusz Żebrowski

Ks. kan. Stanisław Panewski podczas peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego

Ks. kan. Stanisław Panewski podczas peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego

Ks. kan. Stanisław Panewski urodził się w 2 stycznia 1952 roku w Chwalibożycach koło Oławy. Święcenia kapłańskie przyjął 21 maja 1977 roku w katedrze wrocławskiej z rąk abp. Henryka Gulbinowicza. Jako wikariusz posługiwał w par. Zesłania Ducha Św. w Boguszowie Gorcach (1977-1980), w par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulikowie (1980-1982), w par. Św. Marcina w Jaworze (1982-1989). Następnie w Goliszowie pełnił funkcję Rektora w Samodzielnym Ośrodku Duszpasterskim. W tym samym roku został proboszczem w par. Św. Jadwigi Śląskiej w Tomaszowie Bolesławieckim, gdzie posługiwał przez 10 lat. W 1999 roku objął urząd proboszcza w Mokrzeszowie, który piastował do 31 marca 2022 roku. W 2018 roku został włączony do kapituły kolegiackiej w Wałbrzychu, otrzymując tytuł honorowego kanonika.

Ks. Stanisław w swojej pracy duszpasterskiej wiele zawdzięczał mieszkańcom. Przed laty, kiedy udzielał wywiadu jednemu z tygodników katolickich opowiadał, że jest oczarowany postawą swoich parafian. - Takiego zaangażowania zupełnie się nie spodziewałem – mówił, podkreślając, że wiele remontów, które odmieniły wizerunek kościoła nie mogłyby się odbyć, gdyby nie otwartość i życzliwość wiernych. Zdaniem proboszcza, przez te wiele lat, oddanie parafian zasługiwało na uznanie, zwłaszcza wtedy, gdy nie brakowało przeciwności, chociażby kiedy potężna wichura poważnie uszkodziła dach świątyni.

archiwum prywatne

Ks. Stanisław Panewski (1952-2022)

Ks. Stanisław Panewski (1952-2022)

27 marca br. pożegnał się z parafianami w Mokrzeszowie, przechodząc na emeryturę. Od 1 kwietnia zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Świdnicy. 21 maja w Wambierzycach wraz z kolegami kursowymi świętował 45-lecie przyjęcia sakramentu kapłaństwa.

Od kilku lat zmagał się z chorobą nowotworową. Zmarł 13 lipca 2022 r. Uroczystości pogrzebowe zostały podzielone na dwa dni.

Reklama

***

Piątek 15 lipca 2022 r. 
Msza święta żałobna (Exporta)

Miejsce: Mokrzeszów, kościół św. Jadwigi Śląskiej
Czas: Godz. 18.00
Przewodniczy liturgii: Bp Marek Mendyk

***

Sobota 16 lipca 2022 r.
Msza święta pogrzebowa (Praesente corpore)

Miejsce: Mokrzeszów, kościół św. Jadwigi Śląskiej
Czas: Godz. 11.00
Przewodniczy liturgii: Bp Adam Bałabuch
Po Mszy św. złożenie ciała na przykościelnym cmentarzu parafialnym.


Zmarłego Kapłana polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj Mu świeci.

2022-07-13 21:01

Ocena: +6 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmarł kanonik Świdnickiej Kapituły Katedralnej

[ TEMATY ]

śmierć kapłana

ks. Henryk Bujok

archiwum parafii w Karpaczu

ks. kan. Henryk Bujok (1939-2022)

ks. kan. Henryk Bujok (1939-2022)

W nadziei życia wiecznego w dniu 1 maja br., w 84. roku życia i w 53. roku kapłaństwa, odszedł do wieczności ks. kan. Henryk Bujok.

O śmierci honorowego Kanonika Kapituły Katedralnej poinformowała Świdnicka Kuria Biskupia.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

MS: Sąd nakazał TVN24 sprostowanie nieprawdziwych informacji o Funduszu Sprawiedliwości

2022-11-30 17:24

[ TEMATY ]

TVN

Ministerstwo Sprawiedliwości

Zbigniew Ziobro

Archiwum Ministerstwa Sprawiedliwości

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje: Prawomocny wyrok sądu zobowiązał redaktora naczelnego TVN24 do opublikowania sprostowania nieprawdziwych informacji. Kłamstwa dotyczące sposobu dysponowania środkami z Funduszu Sprawiedliwości mają zostać sprostowane w audycji "Czarno na białym".

W wyroku z 28 listopada br. Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu TVN24 zamieszczenie sprostowania do materiału pt. "Promocja za miliony", wyemitowanego 22 lutego 2021 r. w audycji "Czarno na białym" TVN24. Sprostowanie ma zostać wyemitowane na antenie TVN24 w trakcie najbliższej emisji tej audycji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję