Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdnica. Paulini mają nowego proboszcza

Nie tylko w parafiach diecezjalnych zmieniają się proboszczowie, ale także na wniosek wyższych przełożonych zakonnych, w których posługują ojcowie zakonni, biskup miejsca ustanawia nowego zarządcę.

[ TEMATY ]

paulini Świdnica

archiwum parafii

Nowy i ustępujący proboszcz świdnickiej parafii Św. Józefa

Nowy i ustępujący proboszcz świdnickiej parafii Św. Józefa

Tak było w parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP, gdzie po majowej prezentacji generała zakonu paulinów o. dr Arnolda Chrapkowskiego, bp Marek Mendyk zatwierdził i ustanowił nowego proboszcza, którym został dotychczasowy wikariusz o. Rafał Kwiecień. Wprowadzenia na urząd 10 lipca, zgodnie z normami kanonicznymi, dokonał dziekan dekanatu Świdnica – Zachód ks. prał. Rafał Kozłowski, przyjmując od nowego zarządcy parafii uroczyste wyznanie wiary i przyrzeczenie wierności związane z powierzonymi beneficjami Kościoła.

O. Kwiecień, wygłosił tego dnia homilię, w której podkreślił, że troska Pana Boga o każdego z nas jest nie do wycenienia. - Bóg poprzez sakrament pokuty i Eucharystii reanimuje nas cięgle do życia. Dlatego Bóg jest zawsze wierny swojemu słowu, zawsze jest dla nas dobry, mimo najcięższych naszych zdrad – mówił paulin przypominając, że tym, który nas podnosi, opatruje rany i przywraca życie jest Jezus.

W dziesięcioletniej historii obecności ojców paulinów w Świdnicy o. Kwiecień będzie trzecim proboszczem, po o. Samuelu Pacholskim (2012-2018), który jest aktualnym Przeorem klasztoru na Jasnej Górze, i po o. Dariuszu Laskowskim (2018-2022), który zostaje posłany do nowej placówki w Poznaniu, aby tam przewodzić lokalnej wspólnocie parafialnej.

2022-07-10 13:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świdnica. Z wizytą w paulińskiej parafii

[ TEMATY ]

Świdnica

bp Marek Mendyk

Wizytacja kanoniczna

paulini Świdnica

ks. Mirosław Benedyk

W czasie homilii, dzieci chętnie odpowiadały na pytania biskupa

W czasie homilii, dzieci chętnie odpowiadały na pytania biskupa

Posługujących w stolicy diecezji ojców paulinów, którzy sprawują pieczę nad diecezjalnym sanktuarium św. Józefa Oblubieńca NMP, 6 listopada w ramach wizytacji kanonicznej odwiedził bp Marek Mendyk.

Pasterz diecezji przez całą niedzielę towarzyszył zakonnikom w ich duszpasterskiej posłudze. Uczestniczył we Mszach świętych, rozmawiał z ojcem proboszczem i jego współpracownikami. Odbył spotkania z grupami parafialnymi, dziećmi i ich rodzicami, a miejscowej młodzieży udzielił sakramentu bierzmowania. Wysłuchał także sprawozdania gospodarczo – duszpasterskiego, które przedstawił o. Rafał Kwiecień.

CZYTAJ DALEJ

Co wiemy o egzorcyzmach? Historie wielkich świętych

2023-01-25 21:48

[ TEMATY ]

egzorcyzmy

pl.wikipedia.org

Spinello Aretino. Egzorcyzm św. Benedykta

Spinello Aretino. Egzorcyzm św. Benedykta

Pan Jezus wypędził z opętanych bardzo wiele złych duchów. Z Jego polecenia i mocą Jego imienia czynili to również jego apostołowie i uczniowie. Złe duchy wypędzali także liczni późniejsi święci, a dziś – często biorąc ich sobie za niebiańskich pomocników – czynią to setki egzorcystów na całym świecie. Bo zło nie śpi..., a „diabeł, jak lew ryczący, krąży, szukając, kogo pożreć”.

Wypędzając złego ducha, wszyscy egzorcyści czynią to oczywiście, odwołując się do Bożej mocy, do mocy imienia Jezus. Jako swoistych sojuszników w walce z szatanem przywołują jednak na pomoc także Tę, która stoi w epicentrum walki ze złem, Dziewicę, która miażdży głowę węża – nową Ewę, Matkę Bożą, Świętą Bożą Rodzicielkę, a także księcia wojska niebieskiego Świętego Michała Archanioła, archaniołów, swoich aniołów stróżów oraz mieszkańców nieba – Bożych świętych. Kontynuując misję uwalniania ludzkości spod władzy księcia ciemności, żyjący blisko Boga i bezskutecznie dręczeni przezeń święci byli bardzo skutecznymi pogromcami duchów nieczystych. Dawniej – w czasach, gdy chrześcijaństwo dopiero podbijało świat – wypędzanie demonów z ludzi i miejsc było dla nich niemal codzienną aktywnością. W opisach ich życia znaleźć można mnóstwo takich historii. Szatan najbardziej bał się zazwyczaj tych najpokorniejszych, najbardziej rozmodlonych i najbardziej umartwionych. W tym gronie znajdował się Święty Antoni Opat.

CZYTAJ DALEJ

Niemiecki obóz Auschwitz – miejsce męczeństwa ponad 1 mln ludzi

2023-01-27 07:21

[ TEMATY ]

obóz koncentracyjny

Adobe.Stock

Obozów nie tworzyli kosmici. To byli Niemcy – mówi były więzień

Obozów nie tworzyli kosmici. To byli Niemcy –
mówi były więzień

Auschwitz to symbol zagłady Żydów i Romów, martyrologii Polaków, męczeństwa sowieckich jeńców wojennych i obywateli innych okupowanych przez III Rzeszę państw Europy. Niemcy zamordowali w nim co najmniej 1,1 mln osób. 90 proc. ofiar to Żydzi.

Historycy centrum badań w Muzeum Auschwitz dr Jacek Lachendro i dr Piotr Setkiewicz wskazali, że obóz przez cały okres istnienia był systematycznie rozbudowywany - w rezultacie obejmował trzy zasadnicze części: tzw. obóz macierzysty (od 1943 r. Auschwitz I), Birkenau (Auschwitz II) oraz Monowitz (Auschwitz III) wraz z kilkudziesięcioma podobozami.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję