Reklama

Niedziela Świdnicka

Bielawa - Świdnica. Pielgrzymka z przesłaniem

Wakacje to czas pielgrzymek, także tych bliskich. Duszpasterze parafii Wniebowzięcia NMP z Bielawy wraz grupą wiernych postanowili przybyć do Matki Kościołów diecezji świdnickiej.

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Świdnica ‑ Katedra

ks. Stanisław Chomiak

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Pamiątkowe zdjęcie pielgrzymów z duszpasterzami

Pamiątkowe zdjęcie pielgrzymów z duszpasterzami

Parafianie bardzo chętnie odpowiedzieli na pielgrzymkowe zaproszenie. - Dosłownie w ciągu jednej niedzieli udało się zorganizować zarówno grupę autokarową jak i rowerową – relacjonował ks. kan. Daniel Marcinkiewicz. Na miejscu, grupa pielgrzymów nawiedzając znajdujące się w katedrze świdnickiej sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych wysłuchała historii słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Świdnickiej oraz zapoznała się z najważniejszymi zabytkami „Perły Dolnego Śląska”. Głównym punktem pielgrzymki była Msza święta, której 26 lipca br. przewodniczył, przybyły do katedry w grupie rowerowej, ks. prał. Stanisław Chomiak. Proboszcz bielawskiej wspólnoty w wygłoszonej homilii poruszył temat słabnącej wiary wśród młodego pokolenia.

ks. Mirosław Benedyk

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z Adasiem, najmłodszym uczestnikiem pielgrzymki rowerowej

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z Adasiem, najmłodszym uczestnikiem pielgrzymki rowerowej

- Wielokrotnie dzielicie się waszym bólem, że wasze dzieci są daleko od Boga, od Kościoła, a wnuki jeszcze dalej. Powstaje pytanie, czy dać sobie spokój? Czy jednak mówić na te tematy? Macie odpowiedź w dzisiejszym słowie Bożym. Nie ustawajcie! To jest na dzisiaj wasza rola – mówił kapłan do rodziców i dziadków, zachęcając do ewangelizacji szczególnie w rodzinie i wśród najbliższych. - Przypominajcie o potrzebie życia w bliskości z Bogiem – apelował ks. prał. Chomiak, podkreślając, że wydarzenia ostatnich lat: pandemia, wojna, kryzys ekonomiczny, powinny nam dać do myślenia, i należy na to spojrzeć oczami wiary, bo z pewnością Pan Bóg przez to chce nam coś powiedzieć.

ks. Mirosław Benedyk

Parafianie z Bielawy w kaplicy Matki bożej Świdnickiej

Parafianie z Bielawy w kaplicy Matki bożej Świdnickiej

Po wspólnej Eucharystii Mariusz Barcicki, przewodnik katedralny oprowadził jeszcze pielgrzymów po świdnickim rynku, którzy następnie wyruszyli w drogę powrotną do Bielawy.

ks. Daniel Marcinkiewicz

Pielgrzymi na świdnickim rynku

Pielgrzymi na świdnickim rynku
2022-07-28 00:59

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Górale na Jasnej Górze

Z polskimi flagami, z balonikami, chustami, różami lub słonecznikami w dłoniach, w strojach regionalnych przyszli na Jasną Górę górale. Wchodzili radośni, ze śpiewem: „Strzeż nas, Matko ukochano, w dzień i w noc/Pytomy Cie syćka ło pomoc./Ratuj ze nos, ratuj, Matko w potrzebie,/By my byli mocni we wierze”.

CZYTAJ DALEJ

Papież: ręce precz od Demokratycznej Republiki Konga, ręce precz od Afryki

2023-01-31 18:00

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Kongo

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Ręce precz od Demokratycznej Republiki Konga, ręce precz od Afryki! - powiedział papież Franciszek we wtorek w pierwszym przemówieniu wygłoszonym po przybyciu do stolicy tego kraju Kinszasy. Apelował, odnosząc się do wyzysku kontynentu: „Przestańcie dusić Afrykę: nie jest to kopalnia, którą trzeba eksploatować, ani ziemia, którą należy plądrować”.

Po przylocie do stolicy i ceremonii powitania papież spotkał się z z prezydentem Demokratycznej Republiki Konga Felixem Antoine Tshisekedi Tshilombo w jego oficjalnej rezydencji - Pałacu Narodów. Następnie w ogrodach pałacu wygłosił przemówienie do tysiąca przedstawicieli władz i społeczeństwa kraju. Mówił im, że przybył jako „pielgrzym pojednania i pokoju”.

CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Rekolekcje na dobre rozeznanie powołania

2023-02-01 12:37

[ TEMATY ]

Świdnica

rekolekcje powołaniowe

ks. Mirosław Benedyk

. Jeszcze dekadę temu rekolekcje powołaniowe cieszyły się wielkim zainteresowaniem

. Jeszcze dekadę temu rekolekcje powołaniowe cieszyły się wielkim zainteresowaniem

Duszpasterstwo Powołań jeszcze przed feriami zimowymi zaprasza na rekolekcje do świdnickiego seminarium. Udział w wydarzeniu mogą wziąć nawet uczniowie szkół podstawowych.

- Zapraszamy do udziału w rekolekcjach dla młodzieży męskiej. Tytuł rekolekcji - „Na Twoje słowo” (Łk 5,5) to jednocześnie ich program. W tym roku chcemy przeżyć je w atmosferze skupienia, ucząc się tego, w jaki sposób czytać Pismo Święte, żeby usłyszeć to, co Bóg do nas mówi. Przez trzy dni będziemy się wspólnie modlić i rozważać słowo Boże. Każdy będzie miał możliwość indywidualnego spotkania i rozmowy z kapłanem oraz spowiedzi świętej – zachęca ks. Piotr Gołuch - Diecezjalny Duszpasterz Powołań.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję