Reklama

Niedziela Świdnicka

Bielawa - Świdnica. Pielgrzymka z przesłaniem

Wakacje to czas pielgrzymek, także tych bliskich. Duszpasterze parafii Wniebowzięcia NMP z Bielawy wraz grupą wiernych postanowili przybyć do Matki Kościołów diecezji świdnickiej.

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Świdnica ‑ Katedra

ks. Stanisław Chomiak

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Pamiątkowe zdjęcie pielgrzymów z duszpasterzami

Pamiątkowe zdjęcie pielgrzymów z duszpasterzami

Parafianie bardzo chętnie odpowiedzieli na pielgrzymkowe zaproszenie. - Dosłownie w ciągu jednej niedzieli udało się zorganizować zarówno grupę autokarową jak i rowerową – relacjonował ks. kan. Daniel Marcinkiewicz. Na miejscu, grupa pielgrzymów nawiedzając znajdujące się w katedrze świdnickiej sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych wysłuchała historii słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Świdnickiej oraz zapoznała się z najważniejszymi zabytkami „Perły Dolnego Śląska”. Głównym punktem pielgrzymki była Msza święta, której 26 lipca br. przewodniczył, przybyły do katedry w grupie rowerowej, ks. prał. Stanisław Chomiak. Proboszcz bielawskiej wspólnoty w wygłoszonej homilii poruszył temat słabnącej wiary wśród młodego pokolenia.

ks. Mirosław Benedyk

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z Adasiem, najmłodszym uczestnikiem pielgrzymki rowerowej

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z Adasiem, najmłodszym uczestnikiem pielgrzymki rowerowej

- Wielokrotnie dzielicie się waszym bólem, że wasze dzieci są daleko od Boga, od Kościoła, a wnuki jeszcze dalej. Powstaje pytanie, czy dać sobie spokój? Czy jednak mówić na te tematy? Macie odpowiedź w dzisiejszym słowie Bożym. Nie ustawajcie! To jest na dzisiaj wasza rola – mówił kapłan do rodziców i dziadków, zachęcając do ewangelizacji szczególnie w rodzinie i wśród najbliższych. - Przypominajcie o potrzebie życia w bliskości z Bogiem – apelował ks. prał. Chomiak, podkreślając, że wydarzenia ostatnich lat: pandemia, wojna, kryzys ekonomiczny, powinny nam dać do myślenia, i należy na to spojrzeć oczami wiary, bo z pewnością Pan Bóg przez to chce nam coś powiedzieć.

ks. Mirosław Benedyk

Parafianie z Bielawy w kaplicy Matki bożej Świdnickiej

Parafianie z Bielawy w kaplicy Matki bożej Świdnickiej

Po wspólnej Eucharystii Mariusz Barcicki, przewodnik katedralny oprowadził jeszcze pielgrzymów po świdnickim rynku, którzy następnie wyruszyli w drogę powrotną do Bielawy.

ks. Daniel Marcinkiewicz

Pielgrzymi na świdnickim rynku

Pielgrzymi na świdnickim rynku
2022-07-28 00:59

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Marek Mendyk. Cmentarz jest szkołą życia

- Uroczystość Wszystkich Świętych to stosowna okazja, aby unieść spojrzenie znad rzeczywistości ziemskich, naznaczonych czasem, ku wymiarowi Bożemu, ku wieczności i świętości – mówił 1 listopada biskup świdnicki.

Bp Marek Mendyk przewodniczył świątecznej liturgii na cmentarzu parafii katedralnej przy al. Brzozowej w Świdnicy. Asystowali mu ks. prał. Piotr Śliwka - proboszcz katedry, ks. dr Bolesław Lasocki - Sędzia Metropolitalnego Trybunału we Wrocławiu oraz ks. dr Stanisław Szupieńko, historyk sztuki, konserwator zabytków diecezji legnickiej, a także i ks. Piotr Kos, kapelan osób niepełnosprawnych w Ludwikowicach Kłodzkich.

CZYTAJ DALEJ

W hospicjum walczymy o godność i dobrostan pacjenta

2022-11-30 15:59

[ TEMATY ]

hospicjum

Materiał prasowy

Jest taka znana piosenka Wojciecha Młynarskiego z refrenem „Nie ma jak u mamy”. Prowadzimy hospicjum domowe dla dzieci, bo głęboko wierzymy, że te słowa są prawdziwe. Nieuleczalnie chore dziecko powinno być w domu, z bliskimi i nie powinno cierpieć. A my jesteśmy od tego, by mu to umożliwić.

Niedziela: Warszawskie Hospicjum dla Dzieci powstało blisko trzydzieści lat temu. Kiedy je państwo zakładali, w Polsce nie było w ogóle takich placówek. Skąd się wziął pomysł na stworzenie hospicjum dla dzieci w formule hospicjum domowego?

CZYTAJ DALEJ

Św. Mikołaj dla Ukrainy. Możesz pomóc

2022-11-30 20:17

[ TEMATY ]

Ukraina

św. Mikołaj

różańce

O. Alan Rusek

Różańce trafiły na Ukrainę.

Różańce trafiły na Ukrainę.

Młodzież Franciszkańska przy parafii św. Apostoła Piotra w Tarnopolu od 12 lat organizuje akcję charytatywną „List do św. Mikołaja”.

Jak wyjaśnia proboszcz o. Moisei Lewko OFM, akcja polega na tym, że dzieci w potrzebie piszą list do św. Mikołaja.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję