Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków - Łagiewniki

Iskra Miłosierdzia

    W sobotę 13 sierpnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbyło się młodzieżowe czuwanie przed 20. rocznicą zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, pod nazwą ,,Iskra Miłosierdzia”.

Zdjęcie z fb Diecezjalnej Diakonii Miłosierdzia

Młodzi spotkali się w Łagiewnikach, aby adorować i uwielbiać Boże Miłosierdzie

Młodzi spotkali się w Łagiewnikach, aby adorować i uwielbiać Boże Miłosierdzie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

    Za organizację wydarzenia odpowiedzialna była Diecezjalna Diakonia Miłosierdzia wraz z księdzem moderatorem Bogusławem Sewerynem, animatorzy i uczestnicy Ruchu Światło - Życie, którzy swoją muzyczną i modlitewną posługą ubogacili ten czas.

    W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu młodzi mieli okazję do uwielbiania Boga za Jego wielkie i nieskończone miłosierdzie. W przeżywaniu tego czasu pomagały im fragmenty przemówienia św. Jana Pawła II, które papież wygłosił 17 sierpnia 2002 r. podczas swej pielgrzymki do Polski. Tego również dnia, 20 lat temu św. Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu. Rozważaniu słów papieża towarzyszyły krótkie myśli i piosenki uwielbienia.

    - Wiele z nas niedawno przeżywało rekolekcje, które są dla nas miejscem czerpania siły od Boga – zaznaczyła Julia Kochańska - uczestniczka spotkania i członkini Diecezjalnej Diakonii Miłosierdzia i dodała: - Jest to pewnego rodzaju „bycie u źródła”. Natomiast czas po rekolekcjach nazywany jest „przebywaniem na pustyni”, na której musimy zmierzyć się z różnymi codziennymi trudnościami. Dla mnie to czuwanie było takim czasem, kiedy mogłam się zatrzymać, aby trwać na modlitwie i razem z innymi osobami uwielbiać Bożą Miłość. Było to pewnego rodzaju „zaczerpnięcie wody u źródła”, aby ponownie móc wrócić na „pustynię”. Po tym czuwaniu po raz kolejny mogłam doświadczyć wdzięczności za innych oazowiczów, którzy swoją posługą chcą świadczyć i być dla innych. Za to wszystko niech będzie chwała Panu!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-08-14 19:20

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Fatima: rośnie liczba pątników z państw Azji - najliczniejsi obcokrajowcy to Hiszpanie i Polacy

2026-02-18 19:39

[ TEMATY ]

Fatima

Adobe Stock

Hiszpanie i Polacy dominują wśród zagranicznych pielgrzymów docierających w zorganizowanych grupach do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie - wynika ze statystyk władz tego miejsca kultu maryjnego. Rektorat fatimski sprecyzował, że najliczniej reprezentowanymi diecezjami wśród pątników docierających do Fatimy są Lizbona, Porto oraz Braga.

Pomimo dominacji Portugalczyków w łącznym gronie prawie 6,5 mln pielgrzymów, którzy w 2025 r. odwiedzili to sanktuarium najwięcej zorganizowanych grup pątników dotarło tam z zagranicy. W sumie przybyło tam 5608 grup pielgrzymkowych, czyli o 7,2 proc. więcej w porównaniu do 2024 r. Jak przekazała rzecznik prasowa sanktuarium fatimskiego Patrícia Duarte, rok 2025 przyniósł większe o ponad 241 tys. grono pątników, wśród których, jak podkreśliła wyróżniali się pielgrzymi z Azji. Odnotowała, że kontynent ten ma już 22,3-procentowy udział wśród wszystkich przybywających do Fatimy wiernych. Wśród przybyszów z Azji dominują obywatele Indonezji. W minionym roku dotarło ich do sanktuarium prawie 14 tys. Innymi licznymi przybyszami z tego kierunku byli Wietnamczycy i Filipińczycy; odpowiednio 8,2 tys. i 6 tys.
CZYTAJ DALEJ

Kacper Tomasiak dziękuje Bogu i medale oddaje również Jemu!

2026-02-16 21:56

[ TEMATY ]

Kacper Tomasiak

Ks. Edward Pleń

Ksiądz Edward Pleń przebywa wraz z olimpijczykami na igrzyskach we Włoszech i służy sportowcom duchowym wsparciem. Dzień przed konkursem na skoczni normalnej odprawił w Predazzo Mszę świętą, w której uczestniczył Kacper Tomasiak. Duchownego urzekło zachowanie młodego sportowca oraz jego podejście do najbliższych. "To rodzina zdobyła ten medal" - przekonuje.

Polski Komitet Olimpijski do Włoch zabrał, wraz z 60-osobową kadrą olimpijczyków, także dwóch księży: Andrzeja Wasia oraz Edwarda Plenia. Obaj służą sportowcom wsparciem duchowym oraz błogosławieństwem. Pierwszy pełni posługę głównie w Mediolanie, drugi w Predazzo i Cortinie d'Ampezzo. Na miejscu odprawiają Msze święte, a w jednej z nich, tuż przed swoim medalowym startem, uczestniczył Kacper Tomasiak. W poniedziałek w mediach ks. Edward Pleń opublikował zdjęcia i wpis z kolejnej Mszy św. z uczestnictwem Kacpra Tomasiaka.
CZYTAJ DALEJ

I Niedziela Wielkiego Postu – Pustka wypełniona Bogiem

2026-02-19 10:56

[ TEMATY ]

rozważania

rozważanie

Karol Porwich/Niedziela

Ta ewangeliczna scena może przerażać. Wzbudza wewnętrzny niepokój. Świat wciąż przekonuje, że diabeł nie istnieje. A jednak powiadają, że największym przekrętem tego świata jest to, że on, przeciwnik Boga przekonał ludzi do swego nieistnienia. A jednak, przystąpił do Jezusa. Nie wiedział kim jest? Wiedział i chciał w Nim zasiać wątpliwość, wciągnąć w rozmowę, zakwestionować słuszność drogi, wyboru, powołania, misji, logiczność tego świata, ośmieszyć, zaatakować i uderzyć w ludzką naturę. Jeśli przez Adama i Ewą udało się skutecznie popsuć człowieka, to dlaczego nie spróbować z Jezusem, przecież też jest i człowiekiem. Diabelska myśl, ale jakże bliska doświadczeniu każdego człowieka.

W chwilach słabości, doświadczenia, trudu, cierpienia, choroby, dziecka umierającego w szpitalu, chorego w hospicjum, którego ciało nie jest w stanie zwyciężyć rozkładu i rozpadu. Jesteś, gdy Cię wzywam, gdy muszę dokonać wyboru? Gdy widzę wypadek, który na drodze pochłonął wiele ofiar. Pytam, gdy mam wątpliwość patrząc na spójność tego świata a w nim na bałagan który człowiek czyni. Gdy jestem samotny, gdy myśli kłębią się w umyśle, gdy jestem na granicy zwątpienia, gdy wszystko przestaje mieć sens, a coraz więcej ludzi żyje tak, jak gdyby Ciebie nie było. I odkrywam z przerażeniem, że moje pytania postawił Ci Jezu, kusiciel. A my te pytania, w myślach, w chwilach kryzysu, zwątpienia, słabości tylko powtarzamy.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję