Reklama

Jubileusze i nagrody

Nagroda „Ubi Caritas” dla „Niedzieli”

Przyznano wyróżnienia za współpracę z Caritas. Wśród laureatów znalazły się tygodniki katolicki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, Polska Agencja Prasowa, Polskie Radio oraz zespół „Lombard” i firma Instalbud

Niedziela Ogólnopolska 42/2007, str. 40

Wyróżnienie dla „Niedzieli” w imieniu Redaktora Naczelnego odebrał Dominik Jabs (trzeci od lewej)
Ryszard Rzepecki

Wyróżnienie dla „Niedzieli” w imieniu Redaktora Naczelnego odebrał Dominik Jabs (trzeci od lewej)<br>Ryszard Rzepecki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tygodnik „Niedziela” otrzymał wyróżnienie „Ubi Caritas” za współpracę z Caritas Polska za 2006 r. Wśród laureatów znaleźli się także s. Gerarda Mikołajczak, Telewizja Polska, Kopalnie Dolomitu w Sandomierzu oraz piekarz Jan Adam Wszołek. Po raz pierwszy natomiast przyznano nagrodę „Miłosiernego Samarytanina”. Jej laureatem został bp ewangelicko-augsburski Jan Szarek.
Metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz przypomniał, że obecnie działalność charytatywna Caritas Polska rekompensuje czas stracony w latach 1951-89, gdy w PRL-u zakazano aktywności kościelnym instytucjom pomagającym osobom potrzebującym. - To, co się dokonało po tym okresie świadczy o ogromnym rozwoju instytucji. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Bez ich udziału nie byłoby Caritas w jej obecnym kształcie - stwierdził.
Kapituła „Ubi Caritas” przyznała nagrody w trzech kategoriach. Darczyńcą roku została Telewizja Polska i Kopalnie Dolomitu w Sandomierzu. Firma wybudowała kilka ośrodków szkolno-adaptacyjnych dla dzieci oraz domów pobytu dla potrzebujących. W kategorii „Świadectwo Caritas” nagrodzona została s. Gerarda Mikołajczak ze zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej, zwanych serafitkami. Zakonnica od ponad 30 lat prowadzi domy opieki dla osób chorych i opuszczonych.
W kategorii „Współpraca z Caritas” główna nagroda przypadła piekarzowi z Rzeszowa Janowi Adamowi Wszołkowi. Od wielu lat dostarcza pieczywo do Caritas, wspierając działalność jadłodajni oraz świetlicy dla dzieci, a także Domu Samotnej Matki.
Przyznano również wyróżnienia za współpracę z Caritas. Wśród laureatów znalazły się tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, Polska Agencja Prasowa, Polskie Radio oraz zespół „Lombard” i firma Instalbud.
Dyrektor Caritas Polska ks. prał. Marian Subocz powiedział przed wręczeniem nagród, że „wspaniale jest spotykać ludzi, którzy na co dzień realizują przykazanie miłości do bliźniego”. Podziękował też tym, „którzy są ludźmi nowej wyobraźni miłosierdzia, dzięki którym ponad 2 miliony potrzebujących doświadcza pomocy”.
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 6 października w Teatrze Polskim w Warszawie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2007-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Niezwyciężony Triumf serca

2025-09-02 08:23

Niedziela Ogólnopolska 36/2025, str. 54-55

[ TEMATY ]

film

kino

Mat.prasowy

12 września na ekrany kin wchodzi ekranizacja amerykańskiego reżysera o polskim męczenniku.

I zaprowadzili ich do bloku numer 11, oznaczonego wówczas numerem 13. Kazali im rozebrać się do naga. Wpędzili ich wszystkich dziesięciu do piwnicy, do celi numer 18, bardzo niskiej i małej, o wymiarach dwa i pół metra na dwa i pół metra, z jednym zakratowanym, kwadratowym okienkiem pod sufitem, z podłogą z betonu. W rogu stało wiadro na odchody. Tam mieli umrzeć głodową męką. Esesmani zatrzasnęli żelazne drzwi” (z opisu śmierci św. Maksymiliana według tekstu Transitus z Harmęży).
CZYTAJ DALEJ

Uczestnicy popularnego tanecznego programu w żenujący sposób parodiują... modlitwę

2025-09-15 22:13

[ TEMATY ]

telewizja

telewizja

Adobe Stock

Uczestnicy popularnego tanecznego show postanowili zabłysnąć humorem i zamieścili w sieci nagranie, które – w ich zamyśle – miało bawić i promować program. Efekt okazał się jednak zupełnie odwrotny. Zamiast lekkości i żartu otrzymaliśmy nieudolną próbę rozbawienia widzów, która przerodziła się w żenujący spektakl z wyraźnie antykatolickim podtekstem. Trudno było patrzeć na to bez poczucia wstydu.

Na nagraniu „gwiazdy” programu – Barbara Bursztynowicz, Maja Bohosiewicz, Aleksander Sikora i Tomasz Karolak wraz z partnerami tanecznymi (Michałem Kassinem, Albertem Kosińskim, Darią Sytą i Izabelą Skierską) – odgrywają scenkę stylizowaną na modlitwę. Za stolikiem ustawione są zdjęcia jurorów, a uczestnicy wznoszą ręce i wygłaszają swoje „intencje”, które wspólnie kończą słowami: „wysłuchaj nas parkiet”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję