Reklama

Anioł Pański

Franciszek: Módlmy się za naród ukraiński i wszystkie narody, które cierpią z powodu wojen

„Módlmy się za naród ukraiński i za wszystkie narody, które cierpią z powodu wojen. Niech Bóg pokoju ożywi w sercach przywódców narodów ludzki i chrześcijański zmysł miłosierdzia” – wezwał papież Franciszek przed modlitwą Anioł Pański w stolicy Abruzji, L'Aquili.

[ TEMATY ]

Franciszek

Anioł Pański

PAP/EPA/DANILO DI GIOVANNI

Drodzy bracia i siostry!

Na zakończenie tej uroczystości zwracamy się do Matki Bożej z modlitwą „Anioł Pański”.

Najpierw jednak chciałbym pozdrowić was wszystkich, którzy wzięliście w niej udział, także tych, którzy musieli to uczynić na odległość, w domu, w szpitalu lub w więzieniu. Dziękuję władzom cywilnym za ich obecność i za wysiłek organizacyjny. Serdecznie dziękuję Kardynałowi- Arcybiskupowi i innym biskupom, kapłanom, osobom konsekrowanym, rodzinom, chórowi i wszystkim wolontariuszom, a także siłom porządkowym i Obronie Cywilnej.

Reklama

W tym miejscu, które doświadczyło poważnej klęski żywiołowej pragnę zapewnić o moim współczuciu dla mieszkańców Pakistanu, dotkniętych powodziami o rozmiarach katastrofalnych. Modlę się za liczne ofiary, rannych i wysiedlonych oraz o szybką i hojną solidarność międzynarodową.

A teraz przyzywajmy Matki Bożej, aby - jak powiedziałem na zakończenie homilii – wyjednała przebaczenie i pokój dla całego świata. Módlmy się za naród ukraiński i za wszystkie narody, które cierpią z powodu wojen. Niech Bóg pokoju ożywi w sercach przywódców narodów ludzki i chrześcijański zmysł miłosierdzia. Maryjo, Matko Miłosierdzia i Królowo Pokoju, módl się za nami!

2022-08-28 11:55

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież spotkał się z argentyńskimi działaczami społecznymi

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Przez dwie godziny Papież dyskutował dzisiaj z argentyńskimi działaczami społecznymi o gospodarce, rozwoju i sytuacji na kontynencie amerykańskim. Franciszek spotkał się Emiliem Persiciem, argentyńskim podsekretarzem ds. rodzinnych gospodarstw rolnych, oraz z Juanem Graboisem, przewodniczącym Konfederacji na rzecz Gospodarki Ludowej. Podczas audiencji poruszono aktualne zagadnienia społeczne, a w szczególności los milionów ludzi, którzy nie mają swego miejsca w dominującym systemie gospodarczym. Mówiono też o bezrobociu wśród młodzieży. Przed audiencją Papież ochrzcił małego Nestora, syna Emilia Persica.

CZYTAJ DALEJ

155 lat temu urodził się Józef Piłsudski

2022-12-05 06:30

commons.wikimedia.org, Adobe Stock

155 lat temu, 5 grudnia 1867 r., urodził się Józef Piłsudski. "Odwołując się do Słowackiego, uważał, że bez marzeń niemożliwe jest realizowanie wielkich celów. Takim marzeniem było doprowadzenie do niepodległości Polski, traktowane przez dużą część społeczeństwa jako fanaberia" - mówił prof. Andrzej Chojnowski z Instytutu Historycznego UW.

„Przez jednych uwielbiany, przez innych zajadle zwalczany, był niewątpliwie marszałek główną postacią w dziejach Polski międzywojennej. Jego wieloletnia bezkompromisowa walka o niepodległość, czołowa rola, jaką odegrał w odrodzeniu Polski, a później jako Naczelnik Państwa i Wódz Naczelny w wojnie z Rosją Radziecką, stanowiły zasługi, których nikt nie mógł kwestionować” – pisał o Józefie Piłsudskim historyk prof. Wojciech Roszkowski. Postać naczelnika, marszałka i twórcy Legionów Polskich wciąż stanowi jeden z głównych punktów odniesienia w polskiej pamięci historycznej.

CZYTAJ DALEJ

UE/ Minister Adamczyk w Brukseli: Via Carpatia i CPK wpisane do sieci głównych szlaków komunikacyjnych Unii

2022-12-05 17:33

[ TEMATY ]

Bruksela

Via Carpatia

Andrzej Adamczyk/Twitter

Via Carpatia i Centralny Port Komunikacyjny zostały wpisane do sieci bazowej Transeuropejska Sieć Transportowa (TEN-T), czyli sieci głównych szlaków komunikacyjnych w UE - powiedział w poniedziałek w Brukseli minister infrastruktury Andrzej Adamczyk po spotkaniu unijnych ministrów odpowiedzialnych w swoich rządach za kwestie transportu.

"Dzisiaj bardzo ważny dzień dla Polski. Można powiedzieć wprost: nastąpiło zwieńczenie wieloletnich starań, których celem było wpisanie głównych korytarzy komunikacyjnych, szczególnie tych na wschodzie Polski, do sieci bazowej TEN-T - sieci głównych szlaków komunikacyjnych w Unii Europejskiej" - powiedział Adamczyk.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję