Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdnicka Kuria Biskupia ma nowego rzecznika

Z dniem 1 września br., na stanowisko rzecznika prasowego bp Marek Mendyk  powołał ks. Przemysława Pojaska, wieloletniego dziennikarza mediów katolickich.

- W trosce o należyte funkcjonowanie Świdnickiej Kurii Biskupiej, mając na uwadze kompetencje i doświadczenie medialne, zgodnie z kan. 470 KPK ustanawiam Czcigodnego Księdza Rzecznikiem Prasowym – czytamy w piśmie nominacyjnym.

Do Księdza Rzecznika będzie m.in. należało gromadzenie, opracowanie i rozpowszechnianie informacji dotyczących wszelkich działań, inicjatyw i wydarzeń religijnych odbywających się w diecezji; zajmowanie oficjalnego stanowiska w kwestiach tego wymagających; organizowanie konferencji prasowych, a także duszpasterska troska o środowisko dziennikarskie i budowanie kontaktów z innymi mediami. Szczegółowe zadania Rzecznika Prasowego określa Regulamin Świdnickiej Kurii Biskupiej oraz Biskup Świdnicki.

ks. Mirosław Benedyk

Pierwszy od prawej nowy rzecznik ks. Przemysław Pojasek

Pierwszy od prawej nowy rzecznik ks. Przemysław Pojasek

ks. Przemysław Pojasek – jest redaktorem świdnickiej edycji „Gościa Niedzielnego” (od 2016), absolwentem Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej (2011) i dziennikarstwa na Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (2016). Pierwsze lata kapłaństwa spędził w parafii NMP Królowej Polski w Świdnicy (2011-2015), gdzie prowadził parafialne czasopismo „Głos Maryi”. Pomaga duszpastersko w parafii katedralnej. Ks. Pojasek na stanowisku rzecznika prasowego zastąpił ks. dr Daniela Marcinkiewicza.

Reklama

Polecamy także wywiad z nowym Księdzem Rzecznikiem.

- Nie dajmy się ponieść fali sensacji - wywiad z księdzem dziennikarzem.

2022-09-02 11:20

Ocena: +8 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie dajmy się ponieść fali sensacji [WYWIAD]

[ TEMATY ]

wywiad

media

diecezja świdnicka

ks. Przemysław Pojasek

Hubert Gościmski

ks. Przemysław Pojasek – redaktor świdnickiej edycji „Gościa Niedzielnego”, absolwent WSD Diecezji Świdnickiej i dziennikarstwa na Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Aktualnie pomaga duszpastersko w parafii katedralnej.

ks. Przemysław Pojasek – redaktor świdnickiej edycji „Gościa Niedzielnego”, absolwent WSD Diecezji Świdnickiej i dziennikarstwa na Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Aktualnie pomaga duszpastersko w parafii katedralnej.

24 stycznia w Kościele wspominaliśmy postać św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy i mediów katolickich. Z tej okazji Hubert Gościmski pyta ks. Przemysława Pojaska o indywidualne spostrzeżenia redaktorskie, rolę katolickich środków przekazu oraz sposoby docierania do szerszego grona odbiorców.

Hubert Gościmski: Co jest Księdzu, jako redaktorowi, bliższe – pióro czy aparat fotograficzny?

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Irak: ONZ uznał zbrodnie Państwa Islamskiego przeciw chrześcijanom

2022-12-07 20:01

[ TEMATY ]

chrześcijaństwo

ONZ

islam

Irak

Karol Porwich/Niedziela

Organizacja Narodów Zjednoczonych oficjalnie uznała, że chrześcijanie w Iraku padli ofiarą zbrodni wojennych ze strony Państwa Islamskiego. Takie uznanie na szczeblu międzynarodowym przywraca nam godność i stanowi przestrogę na przyszłość – komentuje chaldejski arcybiskup Irbilu.

Raport został przygotowany przez grupę śledczą ONZ. Przedstawiono go w ubiegłym tygodniu na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa. Przeprowadzone dochodzenie i zgromadzone dowody pokazują, że, kiedy Państwo Islamskie przejęło kontrolę nad Równiną Niniwy, Mosulem i innymi irackimi miastami, jego bojownicy popełnili zbrodnie przeciw ludzkości, a na ich działania były wymierzone przede wszystkim w chrześcijan. Raport wspomina o wysiedleniach, nawracaniu siłą na islam, konfiskacie mienia, burzeniu kościołów oraz innych zabytków sakralnych i wykopalisk archeologicznych. Brali w tym udział najważniejsi przywódcy Państwa Islamskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję