Reklama

Niedziela Świdnicka

Piława Dolna. Zaproszeni do współpracy

Po wakacyjnej przerwie biskupi kontynuują odwiedzanie parafii w ramach wizytacji kanonicznej.

[ TEMATY ]

Wizytacja kanoniczna

bp Adam Bałabuch

Piława Dolna

Stanisław Bałabuch

Bp Adam Bałabuch wraz z ks. kan. Leszkiem Baranowskim w kościele parafialnym

Bp Adam Bałabuch wraz z ks. kan. Leszkiem Baranowskim w kościele parafialnym

Pierwszą wspólnotą z dekanatu Piława Górna, którą odwiedził 8 września bp Adam Bałabuch była parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Piławie Dolnej. Biskup tradycyjnie spotkał się z grupami parafialnymi, radą parafialną, wiernymi oraz proboszczem. Ważnym momentem wizytacji była Msza święta w poewangelickim kościele pomocniczym Narodzenia NMP w dniu jego odpustu. Tego dnia miejscowa młodzież przyjęła sakrament bierzmowania.

Do tytułu kościoła nawiązał w homilii bp Bałabuch.

- Dzisiejsze święto przypomina nam, że człowiek nie jest wszechmocnym dawcą życia. Został on zaproszony przez Boga do współpracy szczególnie w dziedzinie „przekazywania życia”, którego początek znajduje się w Bogu. To On daje życie, wzrost, dokonuje „wielkich rzeczy” tym, którzy mu zaufali i z Nim współpracują - wyjaśniał biskup pomocniczy,


Podziel się cytatem

Reklama

podkreślając, że to właśnie dziś bierzmowana młodzież powinna przynosić dobry plon płynący z życia wiarą.

Przypomnijmy, że erygowana w XVI wieku parafia Piławie Dolnej gromadzi ponad 1,5 tys. wiernych, którym od 9 lat przewodzi ks. proboszcz Leszek Baranowski.

2022-09-09 09:05

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niemcza. Wizyta kanoniczna w historycznej miejscowości

[ TEMATY ]

bp Adam Bałabuch

Wizytacja kanoniczna

Niemcza

Stanisław Bałabuch

Spotkanie z przedstawicielami niemczańskiej parafii, która liczy sobie blisko 3 tys. wiernych

Spotkanie z przedstawicielami niemczańskiej parafii, która liczy sobie blisko 3 tys. wiernych

W parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w ramach wizytacji kanonicznej z duchowieństwem i wiernymi spotkał się biskup pomocniczy diecezji świdnickiej.

Spotkanie rozpoczęło się od wizyty w Domu Pomocy Społecznej, gdzie bp Adam Bałabuch wraz z ks. proboszczem Tadeuszem Pitą odprawił Mszę świętą dla pracowników i pensjonariuszy. Wspólna modlitwa miała także miejsce w kościele parafialnym, gdzie w niedzielę 28 września bp Bałabuch udzielił sakramentu bierzmowania miejscowej młodzieży. W wygłoszonej homilii hierarcha zwracając się do młodych podkreślił, że człowiekowi do życia potrzebna jest miłość. - Jesteśmy stworzeni na obraz miłości. Jezus zaprasza nas byśmy mieli miłość w swoim sercu i byśmy w pierwszej kolejności miłowali Boga z całego serca, z całej duszy, ze wszystkich sił swoich. Trzeba uczyć się tej miłości, o której tak pięknie pisał św. Paweł w liście do Koryntian: „Miłość łaskawa jest, cierpliwa jest”. Pisał też, że miłość nie szuka swego, bo prawdziwej miłości uczymy się od Chrystusa – przypominał.

CZYTAJ DALEJ

Jezus chce się dziś z Tobą spotkać i powiedzieć Ci pełne otuchy słowa!

2023-01-07 15:07

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 13-16.

Niedziela, 5 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Franciszek spotka się z Cyrylem jedynie w warunkach pokoju

„Ojciec Święty nie traci nadziei na spotkanie za Patriarchą Moskwy i Wszechrusi Cyrylem, ale może do niego dojść tylko w sytuacji pokojowej, tak by rozmowy dotyczyły wyłącznie kwestii teologicznych” – powiedział w rozmowie z korespondentem agencji Tass, sekretarz Stolicy Apostolskiej ds. stosunków z państwami, abp Paul Richard Gallagher.

Abp Gallagher podkreślił ponadto że przygotowania do spotkania zwierzchników obu Kościołów chrześcijańskich rozpoczną się dopiero na początku okresu pokoju. „Papież chce spotkać się z Cyrylem nie w czasie wojny, by nic nie odwracało uwagi od kwestii teologicznych” - wyjaśnił wysoki przedstawiciel Stolicy Apostolskiej. Abp Gallagher dodał, że sam jest w stałym kontakcie z szefem Wydziału ds. Zewnętrznych Stosunków Kościelnych Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, metropolitą wołokołamskim Antonim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję