Reklama

Niedziela Świdnicka

Wambierzyce. Festiwal Młodych - Light for life 2022 [zapowiedź]

W sobotę, 17 września 2022 r. w Wambierzycach, odbędzie się, już w tradycyjnej formie, kolejna edycja Festiwalu Light for Life.

[ TEMATY ]

Wambierzyce

life for light

mlodzież

materiały organizatorów

Light for Life 2022

Light for Life 2022

W tym roku hasłem przewodnim są słowa Pana Jezusa „Pokój Wam”. Słowa te poprowadzą nas przez doświadczenie pokoju międzyludzkiego, ale też, co ważne poprzez walkę o pokój wewnętrzny człowieka, taki „którego świat dać nie może”. Pomogą nam w tym: wspólna modlitwa, spowiedź, kreatywne konferencje świetnych prelegentów, sakrament pokuty, Eucharystia i wspólnota młodych ludzi. Podczas Festiwalu zagrają dla nas Muode Koty i Owca.

Diecezjalny Dzień Młodzieży organizowany jest z myślą o ludziach młodych – młodzieży szkolnej i studentach, ich rodzicach i nauczycielach, katechetach, młodzieży w wieku 13-25 lat zrzeszonej w ruchach, organizacjach, klubach, stowarzyszeniach i fundacjach. Żyjącej zgodnie z chrześcijańskimi wartościami, a także dla wszystkich, którzy dopiero poszukują swoich ścieżek wiary i tych, którzy pragną poznać nowych ludzi i wartościowo spędzić czas.

Plakat wydarzenia.

Reklama

Obowiązuje elektroniczna rejestracja 

Strona internetowa Festiwalu.

2022-09-11 22:50

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

4 serca na Festiwalu Młodych

[ TEMATY ]

Wambierzyce

life for light

LFL

Msza pod przewodnictwem bp Mendyka

Msza pod przewodnictwem bp Mendyka

Nie mogli się spotkać w formie, do której się przyzwyczaili, ale najważniejszy punkt spotkania się odbył.

W wambierzyckiej bazylice pod przewodnictwem biskupa świdnickiego, przedstawiciele młodzieży, w tym kilkunastoosobowa piesza pielgrzymka młodych z Kłodzka, modlili się podczas Mszy św. – głównym punkcie tegorocznego spotkania. - Nie tak wyobrażaliśmy sobie to dzisiejsze spotkanie. Za łaską Pana doświadczamy rzeczy pięknych i wzniosłych, ale trzeba też przyjąć rzeczy trudne. Jestem przekonany, że pandemia zaowocuje czymś dobrym, ważnym. Kiedy i jak się to objawi, tego nie wiem. Bowiem, jeśli Pan Bóg dopuszcza do człowieka jakieś zło. To tylko dlatego, aby było z tego większe dobro. I tak patrzymy, na te doświadczenia, które nas dotykają – tłumaczył aktualną sytuacje pandemii bp Mendyk.

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Pawlina: nie róbmy z Bożego Narodzenia tradycji bez Boga

2022-11-25 15:31

[ TEMATY ]

Boże Narodzenie

Ks. Krzysztof Pawlina

Adobe Stock

„Mam nieraz wrażenie, że tam nie ma treści. Że zapominamy, Kogo my świętujemy. Tradycja bez Boga” - mówi o świętowaniu Bożego Narodzenia ks. prof. Krzysztof Pawlina. Rektor Akademii Katolickiej w Warszawie zaprasza na cykl adwentowych konferencji przygotowujących do dobrego przeżycia Bożego Narodzenia, pod hasłem „Odnowić pamięć serca”.

Zaplanowano cztery konferencje: „Zdążyć na czas”, „Delikatność piękna”, „Wybrać miłość” i „Bliscy dalecy”. Mają one pomóc w przygotowaniach do uroczystości Bożego Narodzenia.

CZYTAJ DALEJ

90 rocznica Hołodomoru – jednej z największych zbrodni ludobójstwa

2022-11-26 08:21

[ TEMATY ]

Ukraina

Rosja

Wielki Głód

wikipedia.org

Zmarli z głodu na ulicy w Charkowie w 1932 r.

Zmarli z głodu na ulicy w Charkowie w 1932 r.

90 lat temu, w latach 1932-1933 wywołany przez władze sowieckie głód na Ukrainie pochłonął, jak szacują historycy, ponad 4 miliony ofiar. Hołodomor zapisał się w pamięci Ukraińców jako ludobójstwo mające na celu wyniszczenie ich narodu przez imperium, które podbiło ich ziemię.

Klęska głodu na Ukrainie na początku lat trzydziestych nie była pierwszą w dziejach reżimu sowieckiego. W końcowym okresie wojny domowej, w latach 1921-1922 głód pochłonął kilka milionów ofiar. Wówczas władze sowieckie uznały, że zwrócą się o pomoc do Zachodu. Kolejna fala głodu została wywołana celowo i niezwykle dokładnie zakamuflowana przez propagandę oraz usłużnych wobec Kremla korespondentów prasy zachodniej, którzy udawali, że nie dostrzegają skali katastrofy mającej miejsce stosunkowo niedaleko od Moskwy. Przez kilka dziesięcioleci ze Związku Sowieckiego docierały jedynie niejasne informacje na temat skali tragedii mieszkańców Ukrainy. Dopiero pod koniec lat osiemdziesiątych możliwe stało się upamiętnienie ofiar tej zbrodni oraz wyjaśnienie niektórych jej okoliczności. Od 2004 r. w czwartą sobotę listopada na pamiątkę tego wydarzenia obchodzony jest na Ukrainie Dzień Pamięci Ofiar Wielkiego Głodu i Represji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję