Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdnica. Pożegnali inicjatora Ogólnopolskiego Kongresu Małżeństw

Po miesiącach walki z nowotworem zmarł Sławomir Kaptur, społecznik i działacz na rzecz świdnickich Kraszowic. Znany również z wielu inicjatyw na rzecz rodziny.

[ TEMATY ]

Świdnica

bp Marek Mendyk

kongres małżeństw

Sławomir Kaptur

ks. Mirosław Benedyk

Msza św. i ostatnie pożegnanie odbyło się w kaplicy na cmentarzu parafii katedralnej przy al. Brzozowej

Msza św. i ostatnie pożegnanie odbyło się w kaplicy na cmentarzu parafii katedralnej przy al. Brzozowej

Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył bp Marek Mendyk, który 14 września przypomniał sylwetkę Sławomira Kaptura podkreślając jego zasługi.

- Był współzałożycielem Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich. Marzył o pięknych Kraszowicach, gdzie ludzie są życzliwi i wspólnie dbają o swoją dzielnicę. Dawał świadectwo wiary na wiele pięknych sposobów. Niestrudzenie niósł pomoc każdemu. Działał dla lokalnej społeczności, szczególnie na rzecz rodzin. W tym celu współtworzył stowarzyszenie Rodzice Rodzicom, które wspierało w wychowywaniu dzieci. W ramach tego organizował prelekcje dla dorosłych, a w szkołach spotkania dla młodzieży. Współorganizował również Marsz dla Życia i Rodziny czy Orszak Trzech Króli. Wszędzie chciał podkreślać piękno rodziny, pokazywać dobre wzorce – wymieniał biskup świdnicki.

Przypomniał także, że zmarły społecznik formował się we wspólnocie Domowego Kościoła, tworzył cykl spotkań “Kuźnia Wiary” dla młodzieży i dorosłych pogłębiających wiedzę religijną. Był aktywnym członkiem Rady ds. Apostolstwa Świeckich i organizatorem pierwszych Diecezjalnych Rekolekcji Ewangelizacyjnych.

Kondolencje najbliższej rodzinie złożył również proboszcz rodzinnej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Świdnicy i o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry, którego list odczytał o. Tomasz Tlałka posługujący w parafii św. Józefa w Świdnicy.

2022-09-14 22:23

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ruszyły zapisy na Ogólnopolski Kongres Małżeństw

[ TEMATY ]

Świdnica

kongres małżeństw

materiały organizatorów

Baner promujący XI. Ogólnopolski Kongres Małżeństw w Świdnicy

Baner promujący XI. Ogólnopolski Kongres Małżeństw w Świdnicy

XI edycja Ogólnopolskiego Kongresu Małżeństw odbędzie się w dniach 1-3.10.2021 r. W wydarzeniu będzie mogło uczestniczyć 160 par.

Temat tegorocznego Kongresu Małżeństw, spotkania organizowanego przez Fundację Małżeństwo Rodzina z siedzibą w Świdnicy, brzmi „My i inni. Małżeństwo we współczesnym świecie”. - Małżonkowie są zaczątkiem rodziny – skupiamy się na podnoszeniu jakości małżeństwa. A jak wiemy, każde małżeństwo zaczyna się od randki. Dzisiaj mamy już wspólnie przeżyte doświadczenia. Proponujemy więc wrócić do klimatu cudownego narzeczeństwa i dokładniej przyjrzeć się naszemu dzisiejszemu małżeństwu – zachęcają organizatorzy.

CZYTAJ DALEJ

Austria: Nagroda Capax Dei dla Katolickiego Uniwersytetu, którego pragnął Jan Paweł II

2022-12-05 12:52

[ TEMATY ]

nagroda

Joanna Łukaszuk-Ritter

Podczas uroczystości, która odbyła się 3 grudnia br. w auli Uniwersytetu Katolickiego ITI w Trumau w Dolnej Austrii, Wielki Kanclerz tej uczelni, arcybiskup Wiednia kardynał Christoph Schönborn, odebrał nagrodę specjalną za działalność ewangelizacyjną uniwersytetu – Capax Dei Award – ufundowaną przez Międzynarodowy Festiwal Filmów Katolickich „Mirabile Dictu”.

Corocznie oprócz wyróżnień festiwalowych przewodnicząca Festiwalu Filmowego „Mirabile Dictu”, Liana Marabini, przyznaje nagrodę specjalną za działalność ewangelizacyjną, dedykowaną instytucji lub osobie, która swoją postawą, działaniem czy słowem przyczynia się do poprawy świata, a żyjąc Ewangelią rozpowszechnia jej przesłanie i tym samym daje jej świadectwo. W tym roku wybrana została katolicka instytucja oświatowa w Austrii.

CZYTAJ DALEJ

Polska jest piękna! Czyli... 4 pory roku w naszych rodzimych lasach

2022-12-05 15:22

[ TEMATY ]

Lasy Państwowe

Adobe Stock

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku we współpracy z "Niedzielą" zaprasza do wycieczki w przepiękne rejony Polski! Odwiedźcie razem z nami polskie lasy, zobaczcie, jak prezentują się nie tylko późną jesienią czy wczesną zimą, ale i w lato i na wiosnę!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję