Reklama

Niedziela Świdnicka

Festiwal Młodych Light for Life 2022

Wambierzyce. Młodzi otwarci na Jezusa

Nawet deszcz nie zagasił ognia wiary młodych ludzi.

[ TEMATY ]

Wambierzyce

mlodzież

LFL

Hubert Gościmski

To już tradycja, że rokrocznie w trzecią sobotę września na terenie przy sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach spotyka się młodzież z terenu diecezji, a okazją ku temu jest Festiwal Light for Life. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji, która przyciągnęła ponad tysiąc młodych, stały się słowa Chrystusa skierowane do apostołów: „Pokój wam!”. W ten sposób organizatorzy nie tylko zwrócili uwagę na bolesne wydarzenia na świecie, ale także zachęcili do spojrzenia w głąb siebie i walki o pokój wewnętrzny.

Potrzeba serca wytrwałego

Intencja pokoju towarzyszyła nabożeństwom oraz Eucharystii, której przewodniczył bp Marek Mendyk. I choć właśnie podczas Mszy świętej nastąpiło załamanie pogody, młodzi dzielnie wytrwali i z uwagą słuchali skierowanego do nich słowa. Biskup świdnicki wskazywał, że tak jak Jezus często był odrzucany z powodu głoszonych wartości, podobnie współczesny uczeń Chrystusa może spotkać się z niezrozumieniem i odrzuceniem.

– Dlatego potrzeba Wam serca wytrwałego, otwartego na Jezusa. Niech On wypełnia całe Wasze życie, byśmy mogli kiedyś powiedzieć: „żyję już nie ja, lecz żyje we mnie Chrystus!” – zachęcał hierarcha.

Modlitwę upiększyły aranżacje wykonane przez zespół muzyczny zaprzyjaźniony z Festiwalem oraz wokalistów pod opieką Anny Lutz, zaś przy ołtarzu stanęli członkowie Służby Liturgicznej z różnych zakątków naszej diecezji.

Zainspirowani świadectwem

Ważnym dla uczestników punktem Festiwalu była także Strefa Młodych, w ramach której zaproszeni goście dzielili się swoim świadectwem. O swoich nawróceniach opowiadali ks. Rafał Główczyński (popularny Ksiądz z Osiedla), finalistka Miss Polonia i influencerka Magdalena Czech, projektantka mody i blogerka Joanna Jóźwiak oraz ewangelizator Krzysztof Sowiński.

– W drodze do odkrycia i zaakceptowania siebie bardzo pomogła mi modlitwa. Nieocenione było również wsparcie dojrzałych osób, które zadawały mi pytania: „Jaka jest Asia i czego pragnie?”. Bliscy i przyjaciele naprawdę mogą pomóc w poznawaniu własnej tożsamości i wartości, gdyż często mamy przed oczami bardzo fałszywy obraz nas samych – przekonywała Joanna Jóźwiak.

Klaudia Karczmarz

Reklama

Jedną ze stref poprowadziła Joanna Jóźwiak, blogerka modowa

Jedną ze stref poprowadziła Joanna Jóźwiak, blogerka modowa

Perspektywa uczestników

Odpowiedzialny za Festiwal ks. Paweł Kilimnik, w rozmowie z Niedzielą Świdnicką wskazywał, że Light for Life to radość ze wspólnoty oraz przestrzeń, w której młodzi ludzie mogą zobaczyć, że ze swoją wiarą nie są odosobnieni. Jego słowa znalazły odbicie w spostrzeżeniach uczestników.

– Wspólna modlitwa nawet mimo deszczu była niesamowitym przeżyciem, doświadczyłem wówczas życzliwości zupełnie obcych osób: jedna z pań pożyczyła swoją parasolkę, a znajomi po Eucharystii podzielili się przekąskami. Cenne były dla mnie wspólne animacje i tańce, podczas których zawarłem nowe znajomości – dzielił się Bartosz Grabowiec z parafii św. Stanisława Męczennika w Roztoce, który na festiwal zawitał po raz drugi i, jak sam stwierdził, na pewno nie ostatni.

W podobnym tonie wypowiadała się Klaudia Karczmarz z parafii św. Józefa Oblubieńca NPM w Starych Bogaczowicach.

– Festiwal stał się dla mnie przestrzenią spotkania z Bogiem oraz ludźmi, którzy dodali mi skrzydeł, zarazili swoją energią i całkowicie zmienili moje nastawienie – przekonywała, a następnie zachęciła swoich rówieśników, by w przyszłym roku również wybrali się do Wambierzyc.

Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się dwa koncerty: tegorocznymi gwiazdami Light for Life były zespoły Muode Koty oraz OWCA.

Klaudia Karczmarz

Na scenie pojawili się m. in. członkowie hip-hopowego zespołu Muode Koty.

Na scenie pojawili się m. in. członkowie hip-hopowego zespołu Muode Koty.

2022-09-17 21:00

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świdnickie seminarium duchowne zaprasza na rekolekcje

[ TEMATY ]

rekolekcje powołaniowe

wsd świdnica

mlodzież

materiały organizatorów

Plakat promujący wydarzenie

Plakat promujący wydarzenie

Alumni wraz z przełożonymi świdnickiego Domu Ziarna zapraszają na coroczne rekolekcje powołaniowe.

- W tym roku pod hasłem „ODPOWIEDZ(ialny)” chcemy przyjrzeć się temu co o takiej postawie mówi Pismo Święte. Będziemy mówić o wolności, do której zaprasza i do której prowadzi nas Bóg – informują organizatorzy. Rekolekcje odbędą się w dniach 4-6 lutego w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej, przy pl. Wojska Polskiego 2 w Świdnicy.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Młodzi o polskości - zbliża się Kongres Młodzieży Polonijnej

2022-11-29 15:10

Karol Porwich/Niedziela

Kongres Młodzieży Polonijnej odbędzie się 3 grudnia w formie online pod hasłem: „Bóg, Honor, Ojczyzna. Czy polskość ma sens?”. Wezmą w nim udział młodzi ludzie mieszkający poza granicami kraju, m.in. z Niemiec, Francji, Grecji, Norwegii, Australii i USA.

Do wzięcia udziału w Kongresie zachęca delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Piotr Turzyński. „Pokażemy piękne postaci patriotów, Polek, które służyły ojczyźnie. To Natalia Tułasiewicz i Wanda Malczewska. Będą świadectwa młodych, którzy żyją poza granicami Polski, a czują się i są Polakami. Będziemy śpiewać, modlić się, także za ojczyznę” – informuje bp Turzyński.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję