Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Salezjańska budowa przyszłości zawodowej

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Salezjańskiej Szkoły Rzemiosł

9 listopada rozpoczęła się budowa nowego obiektu dla Salezjańskich Szkół Rzemiosł w Łodzi. Po porannej Mszy św. w kościele parafialnym dokonano uroczystego poświęcenia placu pod nowy budynek oraz rozpoczęto prace ziemne. W wydarzeniu uczestniczyli nauczyciele i uczniowie szkoły, przedstawiciele rodziców, salezjanów, partnerów kształcenia z Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1 oraz z Politechniki Łódzkiej. Nie zabrakło również sympatyków i przyjaciół szkoły, a także samego architekta.

Obiekt będzie wotum wdzięczności salezjanów za 100 lat ich obecności i pracy duszpastersko-wychowawczej w Łodzi przy ul. Wodnej 36. W budynku powstaną pracownie oraz laboratoria zawodowe, a także sale dydaktyczne. Oby ta nowa inwestycja w kuźnię techników mechatroników i informatyków wydała piękne owoce kształcenia i wychowania.

Salezjanie z dzieła przy ul. Wodnej w Łodzi składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ta inwestycja mogła rozpocząć się jeszcze w tym roku. 

2022-11-12 09:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gałków Duży: Wspomnienie ks. Sławomira Ochockiego

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Parafii

Ksiądz Sławomir Ochocki przybył do parafii Świętej Trójcy w Gałkowie Dużym we wrześniu 2002 roku 1 września. Rano, przed mszą na rozpoczęcie nowego roku szkolnego stał w drzwiach świątyni i witał swoich nowych parafian, a szczególnie pierwszoklasistów – nowych w szkole tak jak i on nowy w naszym kościele. To było 18 lat temu. Pamiętamy jego uśmiech i ciekawość nowego w jego oczach. I tak było przez cały czas jego posługi dla nas.

CZYTAJ DALEJ

O myśli teologicznej Benedykta XVI

2023-01-31 19:51

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Teologia Polityczna

Już jutro - 1 lutego - pierwszy z pięciu wykładów on-line o teologii Benedykta XVI w interpretacji ks. prof. Jerzego Szymika.

Otwierający specjalny cykl rozważań pt. „Mozarteum: synteza teologii Benedykta XVI w interpretacji ks. Jerzego Szymika” – śląskiego kapłana, profesora nauk teologicznych, poety i publicysty - wykład „Teologia. Czym jest?” to unikalna okazja do bliższego poznania i zrozumienia intelektualnego dziedzictwa zmarłego niedawno Papieża. Organizatorem wykładów jest Teologia Polityczna.

CZYTAJ DALEJ

Chrześcijanin tańczy i się świetnie bawi

2023-02-01 12:59

ks. Łukasz Romańczuk

Jarosław Kalinowski prowadzi zabawy tak, aby każdy mógł się świetnie bawić. Na zdjęciu integracja podczas Światowego Dnia Młodzieży w Oławie - listopad 2022

Jarosław Kalinowski prowadzi zabawy tak, aby każdy mógł się świetnie bawić. Na zdjęciu integracja podczas Światowego Dnia Młodzieży w Oławie - listopad 2022

Trwa karnawał, to dla wielu osób okazja do zabawy. Wielu osobom dobra zabawa kojarzy się z alkoholem. Tymczasem świetna zabawa może odbywać się bez tego trunku, a wszystko zależy od tego, co organizatorzy wydarzenia przygotowują dla swoich gości. Kluczową rolę ma w takich sytuacjach osoba prowadząca daną imprezę. Dlatego specjalnie dla czytelników Niedzieli Wrocławskiej doświadczeniem swojej pracy dzieli się Jarosław Kalinowski - wodzirej.

Ks. Łukasz Romańczuk: Na początku naszej rozmowy chciałbym powrócić do swoich prymicji i faktu, że jako wodzirej prowadziłeś zabawę prymicyjną, która mimo upływającego czasu, została dobrze zapamiętana przez uczestników tego wydarzenia. Był to efekt twojej pracy i wielu przygotowań? A jak wyglądały początki twojego wodzirejowania? Było to coś, o czym marzyłeś, a może na swojej drodze spotkałeś wodzireja, który swoim zaangażowanie sprawił, że podjąłeś się tego zadania?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję