Reklama

Aspekty

Ks. Stanisław Podfigórny: Zachęcam, by dalej wspierać działania Caritas

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej podsumowała akcję 1% podatku-100% serca za 2021 r.

2023-01-23 11:00

Karolina Krasowska

O działaniach diecezjalnej Caritas ze środków z 1% za 2021 rok. opowiedzieli ks. Stanisław Podfigórny i Dominika Łapucha

O działaniach diecezjalnej Caritas ze środków z 1% za 2021 rok. opowiedzieli ks. Stanisław Podfigórny i Dominika Łapucha

Łączna kwota, którą diecezjalna Caritas otrzymała z 1 proc. podatku przekazanego jej za 2021 r. to dokładnie 700 926,79 zł. Daje jej to 167. miejsce wśród 8945 Organizacji Pożytku Publicznego w Polsce i 2. miejsce wśród OPP w naszym województwie.

- Z tego miejsca pragnę tradycyjnie podziękować wszystkim podatnikom, którzy oddali swój 1 % na działania Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Kwota, którą pozyskaliśmy jest bardzo imponująca, jednak należy pamiętać, że ponad 500 tys. zł przeznaczyliśmy na tzw. subkonta, które udostępniamy na leczenie i rehabilitację naszych podopiecznych, którymi są dzieci, młodzież i osoby dorosłe – mówił dziś w czasie konferencji w zielonogórskiej siedzibie Caritas jej dyrektor ks. Stanisław Podfigórny. - Na działania statutowe Caritas pozostaje kwota ponad 170 tys., dzięki którym możemy realizować nasze nie tylko doraźne, ale systematyczne działania pomocowe na co dzień, przez 365 dni w roku. Dlatego zachęcam i proszę o to, by dalej nas wspierać, tym bardziej, że Caritas sama z siebie nie generuje zysków, tylko jest przekazicielem tego, co sama otrzyma.

Na co diecezjalna Caritas przeznaczyła 1% za 2021 rok? Oprócz indywidualnej pomocy dzieciom i dorosłym w leczeniu i rehabilitacji w ramach prowadzonych przez nią 136 subkont, Caritas realizuje działania statutowe. To m. in. działalność stołówki dla bezdomnych i ubogich w Zielonej Górze, promocja i organizacja wolontariatu, działalność łaźni i ogrzewalni w Zielonej Górze oraz dofinansowanie Schroniska Aktywizującego Caritas dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Zielonej Górze.

Reklama

Od 1 stycznia 2023 r. wzrasta ustawowa wartość podatku, który można przekazywać na rzecz organizacji pożytku publicznego, z 1% na 1,5%. Tak jak dotychczas to podatnik decyduje o możliwości dokonania wyboru, do kogo trafią przekazane pieniądze. Warto przekazać te środki na Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, by pozostały na terenie naszej diecezji i wspierały liczne dzieła Caritas w ciągu całego roku. Numer KRS diecezjalnej Caritas to: 0000226818

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bogumił Łoziński: nie ma twardego dowodu, że Jan Paweł II krył pedofilów

2023-01-26 13:59

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

PAP/Rafał Guz

Nie ma żadnego twardego dowodu, że Jan Paweł II krył pedofilów lub pozwalał na pedofilię – powiedział zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Gość Niedzielny" Bogumił Łoziński na konferencji prasowej połączonej z promocją dodatku do tygodników katolickich "Jan Paweł II. Odkrywamy prawdę".

POBIERZ DODATEK W WERSJI PDF JAN PAWEŁ II ODKRYWAMY PRAWDĘ

CZYTAJ DALEJ

Białorusini walczący pod Bachmutem dla Radia Swoboda: rosyjskie szturmy trwają tam przez 13 godzin bez przerwy

2023-01-26 17:06

[ TEMATY ]

Białorusini

rosyjska agresja na Ukrainę

PAP/SERGEY KOZLOV

Walki w pobliżu atakowanego przez rosyjskie wojska Bachmutu, na wschodzie Ukrainy, cechują się niesłychaną intensywnością; szturmy wroga trwają przez 13 godzin bez przerwy - przyznali w czwartek białoruscy ochotnicy z pułku im. Konstantego Kalinowskiego w rozmowie z Radiem Swoboda.

"Rosjanie nieustannie rzucają do walki kolejnych ludzi i sprzęt wojskowy. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy czegoś podobnego. (Wróg) ciągle przeprowadza rozpoznanie walką. Ludzie po prostu idą i strzelają, a w odpowiedzi otwiera się do nich ogień z artylerii, moździerzy - wszystkiego, co jest dostępne. (...) Rosyjskim żołnierzom do tego stopnia jest wszystko jedno, że nawet nie zabierają ciał (swoich poległych towarzyszy broni)" - opowiadali Białorusini walczący w szeregach ukraińskiej armii (https://tinyurl.com/452tvcrf).

CZYTAJ DALEJ

Dyrektor Muzeum Auschwitz-Birkenau: świat się nie zmienił, czy tym razem wystarczająco wcześnie zareagujemy?

2023-01-27 08:56

[ TEMATY ]

Holocaust

Mazur_EpiskopatNews

„To bardzo ważne, żeby tak ekstremalnego zła jak ludobójstwo, masowe mordy nie traktować w kategoriach incydentalnych, to nigdy i nigdzie nie powstaje samo z siebie” - mówi Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich KUL im. Abrahama J. Heschela dr Piotr M. A. Cywiński, dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. 27 stycznia przypada 78. rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady, w którym zginęło 1,1 mln osób.

Przewodnim motywem 78. rocznicy będzie proces planowania, tworzenia i rozbudowy systemu odczłowieczenia i ludobójstwa w Auschwitz, który szczególnie mocno określiły słowa Ocalałego Mariana Turskiego – „Auschwitz nie spadło z nieba”. „Chcemy bardzo uwypuklić, że to był bardzo złożony proces planistyczny, projektujący, zespoły się spotykały, myślały, zmieniały non stop, wszystko w ramach rozwoju obozu” – zauważa dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Jak dodaje, skoro był to proces, to było możliwe włożenie „kija między szprychy” w trakcie rozwoju sytuacji, jednak nie udało się tego zrobić.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję