Reklama

Niedziela Przemyska

Zimowe ferie z Niepokalaną w Strachocinie

Idąc z Maryją, nie pomylisz drogi - pod takim hasłem Siostry Franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej zorganizowały dla młodzieży żeńskiej zimowe ferie z Niepokalaną

Archiwum Sióstr MI

Przyjęcie do rycerstwa Niepokalanej

Przyjęcie do rycerstwa Niepokalanej

Do Oratorium św. Józefa w Strachocinie przybyło 50 dziewcząt z podkarpackich miejscowości. Ks. Tomasz Sieradzki, wikariusz parafii św. Katarzyny w Strachocinie, towarzyszył z kapłańską posługą. Rekolekcje prowadziły: s. Judyta M., s. Kamila M., s. Augustyna M., s. Regina M. i Anita oraz animatorki Ania i Agata. Uczestniczki rekolekcji miały okazję podzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat ludzi młodych w Kościele, relacji w rodzinie i w środowiskach, w których przebywają na co dzień. Dziewczęta miały okazję do świadomego odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, a także do aktywnego przeżywania Eucharystii. Wśród wielu ćwiczeń duchowych, nie zabrakło drogi krzyżowej, adoracji Najświętszego Sakramentu, rozważania Słowa Bożego, konferencji czy spotkań w grupach. Czas spędzony na feriach u Sióstr wypełniony był po brzegi, nie tylko modlitwą, ale i dobrą zabawą, podczas pogodnych wieczorów. Całość ubogacał śpiew z akompaniamentem gitary.

Były cztery grupy wiekowe, najstarszej patronował św. Józef. Grupie średniej patronowała rodzina Ulmów. Grupie młodszej sł. B. Chiara Corbella Petrillo, a grupie najmłodszej św. Joanna Beretta Molla. Dziewczęta włożyły wiele serca i wykazały się ogromną kreatywnością, przedstawiając życiorysy swoich patronów. Każdy z nich to odrębna historia, od której możemy uczyć się zawierzania Bogu w największych trudnościach życia. Dziewczęta usłyszały od nas, że wyjeżdżając ze Strachociny, zamykając drzwi Oratorium i wracając do swoich środowisk, tam dopiero zaczną prawdziwe rekolekcje, gdzie trzeba postawą życia pokazywać, kim się jest i za jakimi wartościami się opowiadamy. Podczas tych zimowych ferii grono Rycerek Niepokalanej powiększyło się o 8 nowych rycerek.

Poniżej przykłady niezwykłych świadectw poruszonych serc:

„To, co się wydarzyło dzisiaj w moim życiu po powrocie, to jest po prostu MOJE SPEŁNIENIE MARZEŃ! Pan Bóg po raz kolejny pokazał mi, jak niewiele wystarczy dać od siebie, żeby On mógł działać… Niepokalana nie chce od nas wielkich czynów i nie wiadomo jakich poświęceń, wystarczą małe czyny wykonane z miłością. To pierwsze rekolekcje, po których faktycznie coś zrobiłam w swoim życiu… Było warto!” Ala G.

Reklama

„ Poprzez świadectwo naszego życia - możemy sprawić, że ktoś się nawróci, a to jest najlepszym wynagrodzeniem; widzieć jak coraz więcej dusz zbliża się do Pana. Jest dużo młodzieży, która jest niewierząca z naprawdę różnych powodów. Dlatego myślę, że rekolekcje, które Siostry organizują, są naprawdę ogromnie potrzebne, przede wszystkim, żeby pomóc tym ludziom powrócić na właściwe tory i odnaleźć sens życia”. Agnieszka P.

„Ten czas był niewątpliwie czasem owocnym i jeszcze raz za niego dziękuję. Ciężko określić, co było najlepszym punktem, bo każdy był potrzebny... To był czas, w którym mogłam sam na sam pobyć z Bogiem i Niepokalaną, zapytać, gdzie jest moje miejsce w życiu i co mam robić?” Agata M.

„Dziękuję za ten owocny czas rekolekcji. W ciągu roku szkolnego jest to szczególnie potrzebne, żeby trochę odetchnąć i odpocząć przy boku najlepszej Mamy, która wszystkim się zajmie”. Kasia Ż.

2023-01-31 09:20

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dawid Kubacki: Wiara w moim życiu jest bardzo ważna

2023-03-21 11:50

[ TEMATY ]

Kubacki

Dawid Kubacki

wikipedia.org

Wiara w moim życiu jest bardzo ważna. Żegnam się przed skokiem, bo to jest symbol wiary, z którym się identyfikuję – powiedział skoczek kilka lat temu w rozmowie z Onet Sport. Wydaje mi się, że ten znak krzyża pomaga mi być lepszym zawodnikiem. Dzięki temu czuję, że mam na skoczni dodatkowe wsparcie. Tak, jakbym miał przy sobie psychologa – stwierdził.
Kubacki podkreślił, że „wsparcie z góry pomaga mu podejść do pewnych rzeczy ze spokojem”. Dlatego jest to może trochę taki środek psychologiczny. U mnie to się sprawdza.
Identyfikuję się z tym i nie jest to dla mnie wstydliwy temat. Nie uważam, żebym musiał się ograniczać albo tłumaczyć, dlaczego to robię – wyznał Kubacki.

CZYTAJ DALEJ

Rekolekcje wielkopostne. Przymus czy czas refleksji i przemiany?

2023-03-21 21:00

[ TEMATY ]

rekolekcje

Wielki Post

#NiezbędnikWielkopostny

Karol Porwich/Niedziela

Rekolekcje to okazja do modlitwy, refleksji i zbliżenia się do Boga.

Życie każdego chrześcijanina powinno opierać się nie tylko na radościach. Dlatego też Wielki Post, czas umartwienia, jest doskonałą okazją do tego, by zatrzymać bieg życia, by zwolnić i zastanowić się nie tylko nad pamiątką ukrzyżowania Pana Jezusa, ale i nad własnym postępowaniem. Takie chwile sprawiają, że Bóg staje się bliższy, namacalny i bardziej ludzki.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Europejska modlitwa wiernych

2023-03-22 10:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Adam Kuźmicki

W intencji pokoju na Ukrainie modliło się duchowieństwo oraz wierni w łódzkiej katedrze w ramach Dnia Europejskiej Modlitwy za Ukrainę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję