Reklama

Aspekty

Zielona Góra. Koncert "Pamięć i Solidarność"

W Zielonej Górze, w rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie, trwa szczególny koncert „Pamięć i Solidarność”.

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Jan Pospieszalski

Koncert Pamięć i Solidarność

Krzysztof Cugowski

Karolina Krasowska

Krzysztof Cugowski wykonał dwa utwory "Pieśń niepokorna" i "Martwe morze"

Krzysztof Cugowski wykonał dwa utwory

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" Oddział w Zielonej Górze oraz Stowarzyszenie „Dla Rodziny” 24 lutego zorganizowały w Hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego, koncert pt. Pamięć i Solidarność. Wydarzenie w sposób szczególny jest adresowane do młodzieży szkolnej.  W tym roku, w takiej formie, odbyło się po po raz pierwszy po pandemicznej przerwie. Wzięli w nim udział uczniowie i nauczyciele z ponad 60 lubuskich szkół. 

- Idea koncertu, tradycyjnie poświęconego żołnierzom drugiej konspiracji, którzy zyskali miano Żołnierzy Wyklętych, w tym roku nabiera wyjątkowej aktualności. Data koncertu 24 lutego, przypadająca w rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie, sprawia, że obok upamiętnienia bohaterów antykomunistycznego podziemia, chcemy wyrazić solidarność z naszymi sąsiadami, broniącymi niepodległości i integralności swojego kraju - mówiła na początku koncertu Marta Cielińska-Idziak, współorganizatorka wydarzenia.

Na scenie wraz z Rodzinną Orkiestrą Pospieszalskich wystąpili: Krzysztof Cugowski, Krzysztof Iwaneczko i Mikołaj Kubicki „Meek”.

Reklama

Oprócz tego w 11 miejscowościach naszego województwa zaplanowano bezpłatne projekcie filmu, przedstawiającego, historię ppor. Henryka Wieliczki pseudonim "Lufa" - oficera Armii Krajowej. Szczegóły tutaj

2023-02-24 13:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pakiet sms-ów do nieba

Obraz Serca Bożego kojarzy się z płomieniami miłości, z żarliwym uczuciem, jakim Bóg zapałał do ludzkich stworzeń, w których przypieczętował Swą miłość.

Gorące, ożywiające promienie, wzbudzające zieleń przyrody, wzrost i dojrzewanie owoców, najlepiej wiążą się z szóstym miesiącem roku. Jego nazwa być może pochodzi od czerwi, małych istot szczególnie aktywnych w tym okresie. Ich zadaniem od starożytności było czyścić ranę. Mnożące się larwy zjadają martwe tkanki i zostawiają miejsce na przyrost nowej, żywej i zdrowej. Małe i nic nieznaczące istoty są jak czerwcowa litania, która łączy się w nabożeństwo. Jej celem jest wywołać proces oczyszczenia duszy i ciała. Ma zanurzyć człowieka w płomieniach Boskiego uczucia, by on sam zapłonął miłością czystą i bez granic.

CZYTAJ DALEJ

Rozwód, aborcja, masturbacja, alkoholizm... - Kiedy wierny nie dostanie rozgrzeszenia?

2023-05-29 13:16

[ TEMATY ]

spowiedź

pokuta

Karol Porwich/Niedziela

W sakramencie pokuty i pojednania, katolicy mają możliwość doświadczenia Bożego przebaczenia i uzyskania rozgrzeszenia za swoje grzechy. Sakrament ten jest dla wierzących wyjątkowo ważny, ponieważ pomaga wkroczyć na drogę nawrócenia oraz umożliwia zbudowanie głębszej relacji z Bogiem. Istnieją jednak pewne okoliczności, w których wierny może napotkać trudności w uzyskaniu rozgrzeszenia.

Sakrament pokuty i pojednania jest zawsze spotkaniem z miłosiernym Bogiem i przystępując do spowiedzi należy zawsze o tym pamiętać. Przede wszystkim petent powinien być szczery i konkretny w wyznawaniu grzechów, co pomaga w głębszym zrozumieniu ich natury i skutków. Wyznanie przewinień jest ważnym elementem, który umożliwia oczyszczenie sumienia i otrzymanie rozgrzeszenia.

CZYTAJ DALEJ

Portugalia: symbole ŚDM dotarły do diecezji, która przyjmie uczestników wydarzenia

2023-06-02 19:05

facebook.com/sandomierzSDM

Symbole Światowych Dni Młodzieży dotarły do położonej w środkowej Portugalii diecezji Santarém, która pomiędzy 1 a 6 sierpnia ugości uczestników tego największego na świecie spotkania młodych katolików. Wydarzenie to, w którym spodziewanych jest około 1 mln uczestników, odbędzie się również na terenie archidiecezji Lizbona oraz diecezji Setubal.

Przekazanie symboli ŚDM przez diecezję Leiria-Fatima do diecezji Santarém, odbyło się w miejscowości Minde. - Symbole ŚDM przemierzają teraz naszą diecezję udając się na spotkanie chrześcijan, jak i tych, którzy nie są jeszcze bliscy chrześcijaństwu – powiedziała działaczka katolicka Maria Rodrigues. Wyraziła nadzieję, że „dzięki temu wydarzeniu zarówno ludziom Kościoła, jak i osobom pozostającym poza nim udzieli się chrześcijański entuzjazm”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję