Reklama

Aspekty

Zielonogórski "Katolik" zaprasza!

Zespół Szkół Katolickich w Zielonej Górze zaprosił rodziców i dzieci na dzień otwarty. Spotkanie miało miejsce 28 lutego.

2023-03-01 18:52

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Zespół Szkół Katolickich w Zielonej Górze

Katarzyna Krawcewicz

Dla najmłodszych przygotowano dużo gier i zabaw integracyjnych

Dla najmłodszych przygotowano dużo gier i zabaw integracyjnych

Aktualnie w szkole katolickiej trwa nabór do klasy pierwszej i do zerówki. Podczas dnia otwartego uczniowie i nauczyciele oprowadzali gości po klasach i pracowniach. Przygotowali krótkie przedstawienie oraz prezentację z życia szkoły. Dla dzieci poprowadzone różne gry i zabawy integracyjne. Dorośli natomiast mieli okazję posłuchać o misji szkoły i o tym, co wyróżnia ją na tle innych placówek.

- Istniejemy od roku 1994. Zaczynaliśmy jako liceum, później gimnazjum. Aktualnie prowadzimy podstawówkę – mówi Małgorzata Bechyne. – Jesteśmy szkołą niepubliczną. To oznacza, że mamy możliwość kształtowania bardziej indywidualnego swojego rysu. Natomiast promowanie, ocenianie, nagradzanie, przeprowadzanie egzaminów odbywa się zgodnie z wytycznymi ministerstwa.

- Jako szkoła katolicka staramy się przede wszystkim zwracać uwagę na to, aby nasze codzienne szkolne życie opierało się o wartości chrześcijańskie. Organizujemy dla naszych uczniów dni skupienia, które są przeznaczone tylko dla nich i nie są łączone z innymi szkołami. W ten sposób dbamy o życie duchowe, zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Co środę w kościele Ducha Świętego mamy szkolną Mszę świętą, którą wszyscy rozpoczynamy nasz dzień.

Reklama

- Pracujemy w systemie jednozmianowym. Chcę podkreślić, że zaczynamy pierwszą lekcję o godzinie 8.10, ze względu na to, żeby ułatwić dojazd przez zatłoczone miasto. Poza zwykłymi zajęciami dydaktycznymi mamy innowację pedagogiczną – dodaliśmy jeszcze jedną godzinę zajęć, podczas której dzieci – mówiąc potocznie – sprawdzają, w czym są dobre. I tak na przykład w klasie pierwszej podczas tych zajęć dzieci poprzez zabawy sportowe rozwijają się fizycznie, a w drugim semestrze mają zajęcia teatralne.

Więcej o ofercie szkoły można przeczytać na stronie katolik.zgora.pl. Kolejny dzień otwarty odbędzie się 15 marca o godzinie 17.00.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zielona Góra. Dzień Patrona

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Katolickich w Zielonej Górze 16 września obchodzili święto swojego patrona.

Dzień rozpoczął się od quizów i konkursów o patronie, przygotowanych przez starsze klasy. – Była to okazja do poznania życiorysu i dorobku św. Stanisława Kostki – mówi dyrektor Bogna Świdzińska.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Przyszli z pomocą swoim sąsiadom

Mieszkańcy schroniska aktywizującego dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach przez kilka miesięcy pomagali seniorom.

Projekt rozpoczął się w październiku ubiegłego roku. W jego ramach mieszkańcy schroniska przygotowywali dwudaniowe ciepłe posiłki, które następnie osobiście dostarczali do potrzebujących seniorów objętych programem. Akcja zakończyła się w drugiej połowie marca. Łącznie przygotowano 1200 posiłków. Była to okazja nie tylko do niesienia pomocy, ale również do poznania się i krótkiej pogawędki z osobami mieszkającymi w najbliższej okolicy. Posiłki przygotowywane i rozwożone były dwa razy w tygodniu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję