Reklama

Aspekty

Każdy najmniejszy produkt będzie pomocny

Diecezjalna Caritas w dniach 17-18 marca organizuje na terenie całej diecezji kolejną zbiórkę żywności pod hasłem: „Tak, pomagam!”.

2023-03-13 12:44

[ TEMATY ]

zbiórka żywności

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

Karolina Krasowska

już teraz dziękujemy wszystkim tym, którzy włączą się w organizowaną przez nas akcję – dodaje Dominika Łapucha

już teraz dziękujemy wszystkim tym, którzy włączą się w organizowaną przez nas akcję – dodaje Dominika Łapucha

- Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas w tych dniach będą widoczni w większych sklepach, natomiast nasi diecezjanie i ofiarodawcy będą mogli się również włączyć w akcję w niedzielę w kościołach na terenie diecezji – mówi Dominika Łapucha z Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Dodaje, żeby przekazywać żywność z długim terminem ważności oraz produkty, które pomogą potrzebującym osobom przygotować godne święta Wielkanocy. Osoby potrzebujące będą mogły zgłaszać się po odbiór paczek się do Parafialnych Zespołów Caritas oraz do diecezjalnej Caritas w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze.

- Każdy najmniejszy produkt z długim terminem ważności, czy to będzie cukier, mąka, dżem czy konserwa, będzie pomocny potrzebującym w przygotowaniu świąt Wielkanocy, dlatego już teraz dziękujemy wszystkim tym, którzy włączą się w organizowaną przez nas akcję – dodaje Dominika Łapucha.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Cały czas można włączyć się w zbiórkę

2023-03-17 15:41

[ TEMATY ]

zbiórka żywności

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

fb/centrumwolontariatu.zielonagora

Młodzi wolontariusze zachęcają do udziału w akcji

Młodzi wolontariusze zachęcają do udziału w akcji

W sklepach na terenie diecezji trwa zbiórka żywności pod hasłem „Tak, pomagam!”, zorganizowana przez diecezjalną Caritas. Cały czas można włączyć się w akcję.

Przedstawiciele Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas dziś i jutro będą widoczni w sklepach na terenie naszej diecezji. Wolontariusze zachęcają do udziału w akcji. Do koszów ustawionych w sklepach na terenie diecezji można przekazywać żywność z długim terminem ważności oraz produkty, które pomogą potrzebującym osobom przygotować godne święta Wielkanocy. - Każdy najmniejszy produkt z długim terminem ważności, czy to będzie cukier, mąka, dżem czy konserwa, będzie pomocny, dlatego już teraz dziękujemy wszystkim, którzy włączą się w organizowaną przez nas akcję - mówi Dominika Łapucha z Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Papież zaapelował o ponowienie aktu poświęcenia świata Sercu Maryi

2023-03-22 11:04

[ TEMATY ]

Matka Boża

Franciszek

Karol Porwich/Niedziela

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej Ojciec Święty zaapelował, aby każdy wierny i każda wspólnota poświęcili się Niepokalanemu Sercu Maryi w intencji Kościoła i ludzkości, a zwłaszcza Rosji i Ukrainy.

W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a nasze myśli powracają do 25 marca ubiegłego roku, kiedy to w jedności ze wszystkimi biskupami świata Kościół i ludzkość, a zwłaszcza Rosję i Ukrainę zostały poświęcone Niepokalanemu Sercu Maryi. Niestrudzenie powierzajmy sprawę pokoju Królowej Pokoju. Dlatego pragnę zachęcić każdego z wiernych i każdą wspólnotę, zwłaszcza grupy modlitewne, do odnowienia każdego 25 marca aktu poświęcenia Matce Bożej, ponieważ jest Ona Matką, i może nas wszystkich zachować w jedności i pokoju. I nie zapominajmy w tych dniach udręczonej Ukrainy, która tak bardzo cierpi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję