Reklama

Aspekty

Większość spraw można załatwić na miejscu

Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zmieniło lokalizację. Od marca mieści się przy ul. Dworcowej 21 w Zielonej Górze.

[ TEMATY ]

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom

Karolina Krasowska

pomagamy załatwić wszelkie formalności związane z legalizacją pobytu, mamy stanowisko z dostępem do komputera, więc większość spraw można załatwić u nas, na miejscu – mówi Natalia Prymak

pomagamy załatwić wszelkie formalności związane z legalizacją pobytu, mamy stanowisko z dostępem do komputera, więc większość spraw można załatwić u nas, na miejscu – mówi Natalia Prymak

Razem ze zmianą lokalizacji, Centrum rusza z projektem „Integracja i pobyt – wsparcie dla cudzoziemców w związku z konfliktem na Ukrainie i podniesienie potencjału Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego”, dofinansowanego ze środków Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji. Głównym celem projektu jest doradztwo i pomoc w kwestiach legalizacji pobytu, administracyjnym i prawnym oraz umożliwiającym wsparcie psychologiczne dla cudzoziemców przebywających w Polsce w związku z konfliktem zbrojnym w Ukrainie.

- W tym miejscu udzielimy pomocy migrantom i uchodźcom w zakresie żywności, odzieży, środków higieny osobistej, butów, przekierowania do zewnętrznych instytucji oraz wsparcia psychologicznego i prawniczego – mówi Natalia Prymak z Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. - Z pomocy prawnika mogą skorzystać wszyscy cudzoziemcy, natomiast do psychologia kierujemy głównie osoby ze statusem uchodźcy wojennego. Oprócz tego pomagamy załatwić wszelkie formalności związane z legalizacją pobytu, mamy stanowisko z dostępem do komputera, więc większość spraw można załatwić u nas, na miejscu – dodaje.

O projekcie opowiada dyrektor diecezjalnej Caritas:

Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej jest czynne:

Pn 10:00-18:00

Wt-Pt 7:00-15:00

E-mail: migranci.zgora@caritas.pl

Tel.: 600 987 748

Pomoc psychologiczna:

Pn 16:00-18:00

Czw 7:00-8:00

Reklama

Pomoc prawna:

Pn 10:00-12:00

Śr 14:00-15:00

2023-03-14 12:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowa inicjatywa w Głogowie

Jak informuje na swojej stronie Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej: Gmina Miejska Głogów i Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej podejmują kolejne, czwarte już wspólne działanie. Tym razem będzie to ciepły posiłek dla samotnego seniora. Z dostawą do domu.

Od poniedziałku, 4 maja, wolontariusze dostarczą zupę do samotnych seniorów.

CZYTAJ DALEJ

Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

[ TEMATY ]

święto

Adobe Stock

Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana obchodzone jest w Polsce od 2013 r. Ma ono przyczynić do świętości życia duchowieństwa oraz być inspiracją do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania kapłańskie.

Papież Benedykt XVI zaproponował, żeby do kalendarza liturgicznego wprowadzić nowe święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to odpowiedź Ojca Świętego na postulaty zgłaszane przez różne episkopaty, ale przede wszystkim środowiska zakonne dla upamiętnienia Roku Kapłańskiego, który był obchodzony od 19 czerwca 2009 do 11 czerwca 2010 r. Jest to odpowiedź papieża na potrzebę obchodzenia takiego święta. (Do tej pory w Mszale Rzymskim jest tylko Msza wotywna, którą często kapłani sprawują z okazji pierwszego czwartku miesiąca, gdy w sposób szczególny modlimy się o powołania kapłańskie i dziękujemy Chrystusowi za ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa).

CZYTAJ DALEJ

Srebrny Jubileusz kapłaństwa

2023-06-02 19:58

ks. Maciej Flader

Jubilaci z abp. Józefem Michalikiem i przełożonymi

Jubilaci z abp. Józefem Michalikiem i przełożonymi

Srebrny jubileusz kapłaństwa obchodzą w tym roku księża, którzy otrzymali święcenia prezbiteratu dokładnie 31 maja 1998 roku. Szafarzem sakramentu kapłaństwa był ówczesny metropolita przemyski, abp Józef Michalik. To właśnie on w ostatnią środę, 31 maja br., przewodniczył Jubileuszowej Eucharystii w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu, którą koncelebrowali księża jubilaci.

Kapłani od niedzieli przeżywali swoje rekolekcje w ośrodku rekolekcyjnym w Heluszu, które poprowadził ks. prał. Józef Trela. On także wygłosił okolicznościową homilię podczas uroczystej Eucharystii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję