Reklama

Aspekty

Większość spraw można załatwić na miejscu

Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zmieniło lokalizację. Od marca mieści się przy ul. Dworcowej 21 w Zielonej Górze.

2023-03-14 12:35

[ TEMATY ]

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom

Karolina Krasowska

pomagamy załatwić wszelkie formalności związane z legalizacją pobytu, mamy stanowisko z dostępem do komputera, więc większość spraw można załatwić u nas, na miejscu – mówi Natalia Prymak

pomagamy załatwić wszelkie formalności związane z legalizacją pobytu, mamy stanowisko z dostępem do komputera, więc większość spraw można załatwić u nas, na miejscu – mówi Natalia Prymak

Razem ze zmianą lokalizacji, Centrum rusza z projektem „Integracja i pobyt – wsparcie dla cudzoziemców w związku z konfliktem na Ukrainie i podniesienie potencjału Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego”, dofinansowanego ze środków Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji. Głównym celem projektu jest doradztwo i pomoc w kwestiach legalizacji pobytu, administracyjnym i prawnym oraz umożliwiającym wsparcie psychologiczne dla cudzoziemców przebywających w Polsce w związku z konfliktem zbrojnym w Ukrainie.

- W tym miejscu udzielimy pomocy migrantom i uchodźcom w zakresie żywności, odzieży, środków higieny osobistej, butów, przekierowania do zewnętrznych instytucji oraz wsparcia psychologicznego i prawniczego – mówi Natalia Prymak z Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. - Z pomocy prawnika mogą skorzystać wszyscy cudzoziemcy, natomiast do psychologia kierujemy głównie osoby ze statusem uchodźcy wojennego. Oprócz tego pomagamy załatwić wszelkie formalności związane z legalizacją pobytu, mamy stanowisko z dostępem do komputera, więc większość spraw można załatwić u nas, na miejscu – dodaje.

O projekcie opowiada dyrektor diecezjalnej Caritas:

Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej jest czynne:

Pn 10:00-18:00

Wt-Pt 7:00-15:00

E-mail: migranci.zgora@caritas.pl

Tel.: 600 987 748

Pomoc psychologiczna:

Pn 16:00-18:00

Czw 7:00-8:00

Reklama

Pomoc prawna:

Pn 10:00-12:00

Śr 14:00-15:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

"Z braku rodzi się lepsze…". 3 lata temu odszedł od nas ks. Piotr Pawlukiewicz

2023-03-20 20:20

[ TEMATY ]

ks. Piotr Pawlukiewicz

youtube.com/rtck

Tuż przed swoim nieoczekiwanym odejściem, ks. Piotr Pawlukiewicz udzielił "wywiadu-strumyku" Renacie Czerwickiej. Na portalu niedziela.pl prezentujemy fragment tej wyjątkowej publikacji.

Renata Czerwicka: Mój kolega, gdy dowiedział się, że będziemy rozmawiać, poprosił mnie, żebym zapytała Księdza, co znaczą słowa: „trzeba zwolnić w życiu”. Wszyscy wokoło mówią, żeby zwolnić, a on nie wie, jak to konkretnie zrobić. Z pracy się ma zwolnić? Dzieci nie posyłać do szkoły? To pytanie jest chyba aktualne dla wielu osób.

CZYTAJ DALEJ

Czy moja wiara przejawia się również w uczynkach?

2023-02-27 15:57

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii J 5, 17-30.

Środa, 22 marca 2023. Wielki Post

CZYTAJ DALEJ

Franciszek do Polaków o konieczności poszanowania życia ludzkiego

2023-03-22 10:25

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Do pamięci o tym, że każde ludzkie życie jest święte i nienaruszalne zachęcił papież pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Oto słowa Ojca Świętego skierowane do Polaków:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję