Reklama

Aspekty

Bp Adrian Put z nominacjami KEP

Biskup pomocniczy naszej diecezji został delegatem Komisji Episkopatu Polski ds. Stowarzyszenia Archiwistów Kościelnych. To nie jedyna nominacja.

Bp Adrian Put decyzją 394. Zebrania Plenarnego KEP, został również mianowany przewodniczącym Zespołu ds. Dialogu ze Wspólnotą Kościelną Polskokatolicką i zastąpił na tym stanowisku bp. Jacka Jezierskiego.

Biskup pomocniczy zielonogórsko-gorzowski urodził się 4 listopada 1978 r. w Szczecinie. Święcenia kapłańskie przyjął 22 maja 2004 r. w Gorzowie Wlkp. z rąk bp. Adama Dyczkowskiego. Po święceniach pracował najpierw jako wikariusz w Lubsku i Gorzowie Wlkp., następnie jako redaktor odpowiedzialny Aspektów – zielonogórsko-gorzowskiej edycji Tygodnika Katolickiego Niedziela. W 2015 r. został proboszczem parafii św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze, a 2 sierpnia 2021 r. – proboszczem zielonogórskiej parafii konkatedralnej. Papież Franciszek mianował go biskupem 28 czerwca 2022 r. Biskup Adrian Put jako swoje zawołanie biskupie przyjął słowa In unum congregare, co znaczy „Zgromadzić w jedno”.

Obecnie mieszka na plebanii katedralnej w Gorzowie Wlkp.

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowy przekład Mszału najwcześniej za cztery lata

[ TEMATY ]

Eucharystia

Konferencja Episkopatu Polski

Karol Porwich/Niedziela

– Skończyliśmy pierwszą redakcję translacyjną całości Mszału Rzymskiego. Patrząc optymistycznie, nowy przekład Mszału powinien się ukazać w wersji papierowej najwcześniej za cztery lata – mówi przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów bp Piotr Greger. Komisja obradowała 7-8 listopada w gmachu Konferencji Episkopatu Polski.

Kapłani w Polsce posługują się Mszałem z roku 1986. Od kilkunastu lat trwają prace nad nowym przekładem z łaciny Mszału Rzymskiego. Podstawą jest III wydanie z 2008 roku z uzupełnieniami.

CZYTAJ DALEJ

Teraz i w godzinę śmierci – poznaj moc Różańca!

Czy prawdą jest, że równo sto lat temu w Fatimie Maryja, zachęcając do odmawiania różańca, podarowała światu najlepszą broń w walce ze złem? Szukamy odpowiedzi w filmie, który polecamy na ten weekend „Teraz i w godzinę śmierci”. Wielki Post to idealny czas aby jeszcze mocniej poznać siłę modlitwy.

Na zdjęciu młody amerykański żołnierz. Chwilę wcześniej został ciężko ranny. Cierpi, ale jest spokojny. W zaciśniętej pięści, brudnej od krwi i ziemi wznosi różaniec… Autorka tego ujęcia zginie w Afganistanie trzy lata później…

CZYTAJ DALEJ

Przyszli z pomocą swoim sąsiadom

Mieszkańcy schroniska aktywizującego dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach przez kilka miesięcy pomagali seniorom.

Projekt rozpoczął się w październiku ubiegłego roku. W jego ramach mieszkańcy schroniska przygotowywali dwudaniowe ciepłe posiłki, które następnie osobiście dostarczali do potrzebujących seniorów objętych programem. Akcja zakończyła się w drugiej połowie marca. Łącznie przygotowano 1200 posiłków. Była to okazja nie tylko do niesienia pomocy, ale również do poznania się i krótkiej pogawędki z osobami mieszkającymi w najbliższej okolicy. Posiłki przygotowywane i rozwożone były dwa razy w tygodniu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję