Reklama

Aspekty

Studenci chcą się formować

W parafii św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze 16 marca odbyło się kolejne spotkanie oazy studenckiej.

2023-03-16 11:33

[ TEMATY ]

oaza

studenci

Ruch Światło‑Życie

Zielona Góra

Lubuska Oaza

oaza studencka

Katarzyna Krawcewicz

Grupa spotyka się w parafii św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze

Grupa spotyka się w parafii św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze

We wspólnocie formują się osoby pochodzące z różnych miejscowości, ale studiujące na jednej uczelni, czyli Uniwersytecie Zielonogórskim. W tym roku grupa pochyla się nad tematyką 10 kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej. Większość z uczestników rozważała już te tematy w ramach formacji w Oazie młodzieżowej – teraz jednak patrzą na nie pod innym kątem, z perspektywy człowieka, który już wkroczył w dorosłość.

- Wiele osób po III stopniu oazy młodzieżowej kończy swoją formację. My jednak uważamy, że trzeba dalej rozwijać się w wierze, mieć swoją wspólnotę. To ważne, żeby nie zatrzymywać się, ale wzrastać – mówi Julia Czop. Jak wyglądają spotkania oazy studenckiej? O tym opowie Julia w papierowym wydaniu Niedzieli, w numerze 13 (26 marca 2023).

Grupa jest otwarta na nowe osoby. O terminach kolejnych spotkań informuje na profilu Facebookowym Ruchu Światło-Życie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przygotowania do obozu trwają

[ TEMATY ]

stypendyści

Zielona Góra

młodzież

FDNT

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia

W Zielonej Górze gościli przedstawiciele Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia"

ks. Łukasz Malec

ks. Łukasz Malec

W te wakacje Zielona Góra będzie gościć stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Od wtorku 24 stycznia w naszej diecezji przebywali ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący Zarządu FDNT oraz ks. Łukasz Nycz, wicedyrektor ds. formacji stypendystów. Spotkali się z przedstawicielami diecezji, Urzędu Miasta i Uniwersytetu Zielonogórskiego.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Franciszek wezwał do poszanowania wody, aby nigdy z jej powodu nie toczono wojen

2023-03-22 11:08

[ TEMATY ]

Franciszek

Karol Porwich/Niedziela

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej Ojciec Święty nawiązał do przypadającego dziś Światowego Dnia Wody i zaapelował o jej ochronę, a także o to, by nie stawała się przyczyną wojen.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Wody. Przychodzą nam na myśl słowa św. Franciszka z Asyżu: Pochwalony bądź, Panie mój, przez siostrę wodę, która jest bardzo pożyteczna i pokorna, i cenna, i czysta”. W tych prostych słowach wyczuwamy piękno stworzenia i świadomość wyzwań, jakie troska o nią pociąga za sobą pociąga. W tych dniach w Nowym Jorku odbywa się druga Konferencja Wodna ONZ. Modlę się o dobre rezultaty prac i wyrażam pragnienie, aby to ważne wydarzenie przyspieszyło inicjatywy na rzecz tych, którzy cierpią z powodu niedoboru wody, tego dobra podstawowego. Woda nie może być przedmiotem marnowana czy wyzyskiwana, ani też nie może być powodem do wojny, ale musi być chroniona dla dobra naszego i przyszłych pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję