Reklama

Aspekty

Przedszkole Caritas powitało wiosnę

Dzieci ze świetlicowego oddziału przedszkolnego „Słoneczko z uśmiechem”, prowadzonego przez diecezjalną Caritas, 21 marca powitały wiosnę.

Śpiew, taniec, kolorowe kwiaty – tak maluchy cieszyły się z nowej pory roku, jednocześnie żegnając mroźną zimę. Wiosenną radość widać było w całej sali przystrojonej m.in. słonecznymi girlandami.

Przedszkole prowadzone przez Caritas ma na celu zapewnienie dzieciom możliwości wspólnej zabawy, nauki w warunkach bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do ich potrzeb rozwojowych. Placówka wspiera dzieci m.in. w rozwijaniu uzdolnień oraz kształtowaniu czynności intelektualnych potrzebnych im w codziennych sytuacjach i dalszej edukacji, dba o rozwój umiejętności społecznych, wprowadza w świat wartości estetycznych. Wspiera również rodziców

Rekrutacja dzieci odbywa się głównie za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Parafialnych Zespołów Caritas. Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 12.30. Adres placówki: ul. Bema 32-34 Zielona Góra. Działalność placówki jest współfinansowana ze środków Miasta Zielona Góra.

2023-03-21 12:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nazaretańska posługa rodzinie

Niedziela częstochowska 5/2015, str. 3

[ TEMATY ]

siostry

przedszkolaki

Archiwum Sióstr Nazaretanek

2 lutego to Dzień Życia Konsekrowanego. Wśród wielu zgromadzeń, które wpisują się w krajobraz Częstochowy, są Siostry Nazaretanki, szczególnie te przebywające w ich najstarszym domu przy ul. 7 Kamienic 23, tuż przy Jasnej Górze

Obecnie mieszkają tam 23 siostry – dokładnie tyle wskazuje też liczba na bramie prowadzącej do budynku. Przełożoną wspólnoty jest s. Marianna Chromy. Ten dom zakonny słynie z tego, że w jego murach mieści się jedno z najlepszych przedszkoli w mieście. Jego początki sięgają czasów przedwojennych. W roku 1938 w domu przy ul. 7 Kamienic powstała bowiem tzw. dzienna ochronka dla 35 dzieci. Dzieci nie tylko korzystały z opieki wychowawczej, ale i dożywiania pod czujnym okiem s. Teresilli (Jadwigi Palusińskiej), pierwszej kierowniczki przedszkola (pełniła tę funkcję aż do 1953 r.).

CZYTAJ DALEJ

Wymazać pocałunek Judasza. Maria Pierina de Micheli

2023-06-01 21:25

[ TEMATY ]

Maria Pierina de Micheli

pl.wikipedia.org

Objawienia, które będą jej towarzyszyć przez całe życie, będą raz po raz wspierane przez obecność i słowa Matki Najświętszej. Będą to jednak tylko uzupełnienia i komentarze do tego, co przekazywał jej Zbawiciel. Jednak nie tylko te dwie osoby będą przychodzić do niej z wyżyn niebieskich. Pojawią się też różni święci, ale na tyle okazjonalnie, że nie na nich zwracamy uwagę.

Kiedy myślimy o trzeciej osobie, która – obok Jezusa i Maryi – będzie ukazywać się Marii Pierinie, musimy wypowiedzieć najciemniejsze ze słów. Przyszłej błogosławionej objawiać się będzie także diabeł. Może to zdumiewające, ale częściej niż Jezus. Jednak to nie Szatan wygra walkę o jej duszę. Na chrzcie, który jeszcze w dniu jej urodzin odbył się w miejscowej parafii pod wezwaniem św. Piotra, otrzymała imię Józefina Franciszka Janina Maria. Ma cztery patronki w niebie, ale tylko ta ostatnia będzie się jej objawiać razem z Jezusem. Życie będzie prowadziła zwyczajne i proste. Pochodzi z wielodzietnej, pobożnej rodziny. Gdyby nie fakt, że dwa lata po jej narodzinach umiera na zawał jej ojciec, wszystko byłoby tu takie samo jak w sąsiedztwie. Może z tą różnicą, że dwie starsze siostry dorabiają w sklepie z tytoniem, by zebrać na wiano do klasztoru, a jeden z braci uczy się w seminarium. Właściwie wszystko jest zwyczajne. Tak jest przynajmniej – podkreślmy to „przynajmniej” – na zewnątrz. Do 1897 roku. Gdy Józefina ma zaledwie siedem lat, przestaje być taka jak inne dzieci. To wtedy wszystko się zaczyna…

CZYTAJ DALEJ

Rzymskie Dni Jana Pawła II

2023-06-02 16:41

Jan Rzepka

List intencyjny podpisali: ks. prof. Robert Tyrała, ks. dr Paweł Ptasznik i ks. dr Dariusz Giers

List intencyjny podpisali: ks. prof. Robert Tyrała, ks. dr Paweł Ptasznik i ks. dr Dariusz Giers

    - Zależy nam – mówi ks. Paweł Ptasznik – by tematyka Dni inspirowana była charakterystycznymi wątkami nauczania Jana Pawła II, a sama inicjatywa, aby zaangażowała przede wszystkim młodych ludzi – mówi o organizacji „Dni Jana Pawła II w Rzymie” ks. Paweł Ptasznik.

    W środę 31 maja br. w Auli Jana Pawła II, przy kościele św. Stanisława B. M. w Rzymie, podczas konferencji prasowej, został podpisany list intencyjny w sprawie współpracy dotyczącej organizacji wydarzenia naukowego - „Dni Jana Pawła II w Rzymie” pomiędzy Kościołem i Hospicjum św. Stanisława B. M. w Rzymie reprezentowanym przez rektora – ks. dra Pawła Ptasznika, a Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie reprezentowanym przez rektora – ks. prof. dr. hab. Roberta Tyrałę oraz Fundację Watykańską Jana Pawła II reprezentowaną przez administratora – ks. dr. Dariusza Giersa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję